Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem 6-9 hónapos...

Leírnátok nekem 6-9 hónapos babátok napirendjét?

Figyelt kérdés
Úgy értem hánykor kezdődik a nap? Mikor esztek? Miket csináltok, játszotok együtt? El van valamennyi időt a járókában?( Már ha van) esetleg egyedül? Leköti minden időtöket? Mennyire igényli a vele való foglalkozást? Tudtok főzőcskézni mellette, vagy esetleg egész nap kézben van? Meddig van el egy játékkal?
2009. szept. 3. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Szia mi reggel 7korkelünk eszünk utána leteszem a földre a játszó szőnyegére és én is megkávézok apát elindítjuk a munkába addig a baba nagyon szépen lefoglalja magát.Utána vagy főzök vagy boltba megyünk vagy vasalok,hát ugye mikor mit 10-11óra között ezünk megint valami gyümit utána egy kis játék mondóka dögönyözés ilyesmi.Aztán lassan dél megebédelünk és alvás nekem szinte mindig alszik délbe általába 3-órát és amig alszik én is vagy pihenek vagy végzem a házimunkát vagy netezek.Aztán felébred 5körül eszünk hamegyek dolgozni apával mennek sétálni.Este 8-kor hazaérek fürdünk vacsi és alvás.De van hogy borul a nap nekem is mert ha menni kell ügyet intézni a városba viszem magammal és ő se úgy pihen meg a kaja idő se úgy jön ki.Ja amúgy 6-hósak vagyunk.
2009. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Bocsi, és nem kell fognom egész nap mert nagyon jó baba
2009. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos. 7 körül indul a nap szopizással. Utána a járókába teszem, ott addig elvan, míg a konyhában az ő tízóraiját, illetve ebédjét elkészítem, összepakolok, porszívózom, mosást indítok. Utána már ki kell venni. 9 körül eszik gyümölcsöt, majd 30 perc alvás (neki egy atomóra van beépítve, PONT 30 perceket alszik:-)

Ha felkel, a földön van, már egyre kevésbé kellek neki, mert rójja a köröket a szobában, lakásban, és minden tiltott dolgot felfedez. Ha kimennék persze kiabál, ha kellek neki, jön, és feltérdel a lábam mellett, húzkodja a nadrágomat. (fél 11 körül pici szopi) Fél 12-12 körülebéd, utána pici szopi, alvás, 30 perc. Kelés után újra játék a földön, szoktunk mondókázni, énekelni, bújócskázni, de mint említettem mostanában egyre kevesebbet. Ha kézben van, akkor az erkélyen nézegetünk. 3 óra körül uzsonna, utána szoktunk sétálni menni. Valahogy mindig elmegy a délután, majd jön apa, vele hancúrozás. (5, fél6 körül szopi) Fél 7 körül kap joghurtot, fél 8 körül fürdetünk, utána szopi, majd alvás.

Lassan már vasalni sem tudok tőle nap közben, mert azon is kapaszkodik fel! Főzni csak neki tudok délelőtt, apa a munkahelyén eszik, nekem heti 1-2 alkalommal hoz menüt, a többit vagy hétvégiből, vagy esti főzésből oldom meg. Neki való játékokkal nem igazán mostanában. A sláger a papucs, a különböző zsinórok, a borállványon a borok, ásványvizes palack, irattartó fólia. Úgy érzem, nincs sok gondom vele, de egyre több odafigyelést igényel, de csak a háttérből.

2009. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!7.5hónapos a babám.

8.00 ébred tápszer(sajnos)230ml reggel 30perc ülepedés a tejcsinek utána öltözködés tisztába tevés.Játék egyedül a játszószönyegen megmár mindenhol mert kuszik.11körül gyümölcsözés na ez valamikor hamarabb is van.Utána 12körül alvászat a nagy kb 3óra.Felkelés fözelékezés tisztába tétel séta mostmár korábban.Üldögél nézelödik a babakocsiba.Kb 1-1.5 óra.Itthon játék velem mindenfélét amit egy 7,5hónapos baba szeret.Késő du.tápszer utána egy fél óra alvás játék megint, fürcsi és 9körül vacsika és alvás max fél 10-ig bezárolag.Én reggel korán kelek és mindent megcsinálok megfözök bedobok egy mosást kiteregetni babám mellett is kitudok porszivozni meg a reggeli tisztába tétel után amikor vissza teszem a kiságyába játszani.Annyi hogy én is lefekszem amikor a babám nagyot alussza:)

2009. szept. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok.Nincs kézhez szoktatva mert már lassan 8kg és leszakadna a kezem meg a hátam:)
2009. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos fiú.

8-kor kelés, szopival, séta kb 10-kor alvás, 30 perc. 1-ig játszás, uzsonna, 1-től alvás. Változó, fél órától 2 óráig terjedő időtartalom. Kb 4-kor szopi uzsonnával, utána bátyusért el a bölcsibe, séta. Apa hazajön, játék, kb 5-6 körül 30 perc alvás. 6-7 között szopi, vacsival, 8-tól fürdés, 9-kor szopi is alvás.

Elég sok időmet leköti, más mint a bátya, de elég sokat elvan magában is, most már hogy lépegetni tanul. Próbálok akkor dolgozni itthon, ha alszik, vagy reggel, mikor mé alszik.

2009. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos a babóm.7-kor kelünk, szopi, tisztába tevés és elkisérjük a nővérét az oviba.Amíg én reggelizek, ő játszik a hálós játszókában. 9 óra körül szopi elalvással egybekötve.11 óra körül felkel szopizik, játszunk egy kicsit, tisztába rakom és megyünk a kislányom elé.Mikor hazaérünk, terigetek, ezt azt megcsinálok, amíg ők jól elvannak egymással.Aztán 1 óra körül szopizik és alszik egy órát.Addig mosogatok, főzök.3 körül szopi, majd jön apa és ebédelünk.5 órakor szopi fél órás alvással egybekötve.Aztán már sétálunk, 7-kor szopizik és 8-kor fürdetünk.Néha elalszik a kezemben, néha játszunk a következő szopiig.

A nővére hacsak teheti játszik vele, "dögönyözi".Ő az én nagy segítségem.Nincs felszoktatva,néha azért sír este, hogy tegyem le, és elalszik simán a kiságyában.Persze borul a rend, ha valahova menni kell, de megoldjuk.Ja, és nem hajlandó még enni semmit.Mindent kiköp...

2009. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

6,5 hónapos a lányom.

7 körül kel szopi majd majd elvan magának a földön (3 paplan leterítve s 2 szoptatós párnával elkerítve )2 órát simán elvan magának játszik forgolódik tv-zik, négykézláb áll.

9 kor gyümölcs, majd elindulunk sétálni,s 3 perc altt bealszik.

12-kor kel, főzeléket eszik, majd játék tv-zés hempergés.

3 körül ismét alvás kb. fél- egy óra.

4-kor uzsonna tejpép. Utánna séta majd játék hempergés itthon.

6 után jön Apa, vele kis játék 7kor fürdetés, majd tápsze vacsira.

8-tól alvás reggelig.

Nagyon jó gyerek, csak akkor sír ha éhes bepisilt vagy bekakilt ill. szomja.

Van járókánt fél órára bele bele rakom, ill van hintánk de azt már ritkábban használjuk mert van körforgó a feje fölött s minden áron el akarja érni, viszon etetőszéknek tökéletes.

Ölben ritkán van, viszont este apa ringatva altatja el, 8,6 kg, 72 cm.

2009. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8Hósak vagyunk

Reggel 7kor kellés, tisztába tevés átöltöztetés és utána reggelire szopizik, majd kb 10ig a földön játszik egyedül, addig rendet teszek és felrakok főzni, 10kor uzsi általába valamilyen gyümit kap keksszel vagy babapiskotával, majd 11től kb 1orát szundizik, felkell pici szopi van 1körül ebéd, és utána játék anyával, táncolunk, mondokázunk énekelünk, szét pakolunk mindent, majd 3körül csucsu kb 2 órát alszik, ilyenkor pihizek én is. 5 körül hapizik, krém turót, joghurtot vagy tejpépet, tejbegrizt, sétálunk egy picit ja ebéd után is szoktunk. este 7kor pancsi, majd egy pici játék és utána megint hapi

2009. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam 8,5 hónapos. Reggel 6-kor kel. Ekkor eszik 230ml tápszert. Ezután játszunk, majd 8-10-ig megint alszik. Eközben elkészítem a tízóraiját, ami ált.3 gyümölcs lereszelve. Felébred, eszik, és lemegyünk sétálni kb. másfél órát. Feljövünk, én megfőzök neki, ő játszik. 1-2 között ebédel, ez 260 ml. Megint játszik, ekkor már velem, de nagyon keveset mert álmos. Alszik 1 órát, aztán 4 körül tízórai ami 200 ml tejpép. 7-kor fürcsi, tápszer 230ml.

Ebédre főzeléket eszik, megpróbálok változatosan főzni neki. Eszik spenótot, céklát, krumplit, paradicsomot, cukkinit, sütőtököt, répát, hagymát, zellert, karalábét, kukoricát, gesztenyét, tésztát, rizst és gyümiből is sok félét. Ezen kívül csirke és pulyka husit, túrót, sajot, tojás sárgáját. Persze az én munkámmal is haladok, de azt akkor ha alszik. Sokat játszom vele, hosszabb időre nem tudom magára hagyni, de ezt meg is hálálja, hisz egy boldog, kiegyensúlyozott baba, szinte soha nem sír, bárhová eltudok vele menni.

Na és ti?

2009. szept. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!