Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is többemberes a babája?

Másnak is többemberes a babája?

Figyelt kérdés
A fiam 9 hónapos. Születése óta rossz alvó napközben. Mostanában 20 perceket alszik. Mikor ébren van minden pillanatban mozgásban van. Mindig is ilyen volt. Folyton jár keze-lába. Mikor eszik, akkor is, még álmában is. Mindenhol feláll, félelem érzet még nincs benne, így folyton a sarkában vagyok. Kúszik-mászik, mint a villám. Állandó figyelmet igényel, folyton balesetektől kell őt megóvnom. Egyedül nevelem, a nap végére alig várom, hogy elaludjon, és végre pihenhessek. Ettől viszont néha rossz anyának érzem magam. Mérges vagyok néha, hogy miért nem alszik többet, miért esik kel mindenhol. Tudom, hogy pici még, és szégyenlem is magam ezek a gondolatok miatt, de szinte megkönnyebbülök, ha valamelyik nagyszűlő elviszi egy-két órára. Más is küzd hasonló érzésekkel, gondolatokkal? Emelett persze büszke vagyok rá, hogy ilyen ügyes, korán megtanult forogni, mászni, felállni, felülni. Mégis néha örülök, ha egyedül lehetek, magammal foglalkozhatok.
2009. szept. 3. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normalis amit erzel. Ne legyen buntodatod. Biztos vagyok benne, hogy szuper anyuka vagy, akinek igencsak talpraesett babaja van. Esetleg probalj vele babauszasra menni, az meg a hiperaktiv babakat is lefarasztja. Kivanok neked sok sok kitartast, egyedul nevelni egy gyereket nagyon nehez minden szempontbol.
2009. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A babaúszás jó ötlet, már én is gondoltam rá, csak vidékről bebuszozni nem volt egyszerű, de most már talán könnyebb lesz, hogy sportbabakocsit vettem.
2009. szept. 3. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy most lesznek olyan nagyszerű anyukák, akiktől kapni fogsz hideget, meleget, csak azért mert őszinte voltál. Én is tettem fel hasonló kérdést korábban, háááát, nem részletezném, milyen válaszokat kaptam egy-egy szuperanyukától, akik álomban illően nevelik a gyermekeiket, sosem fáradtak, teljesen önfeláldozóak stb. Amúgy teljesen normális amit érzel, emberek vagyunk, nem csak anyukák, és bizony nagyon fárasztó és nehéz az anyaszerep, főleg akkor, ha jól akarjuk csinálni. Szeretem én is ha elaludt a picurkánk, mert ilyenkor ketten vagyunk apával, és ekkor tudunk beszélgetni, megnézni egy jó filmet, vagyis kikapcsolódni. Teljesen jó, ha ki tudsz kapcsolódni, és tudsz magaddal foglalkozni.
2009. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, hogy így érzed. Neked is kell pihenni. Ne legyen bűntudatod, rajtad sokkal több stressz van, mivel két ember "munkája" oszlik meg rajtad. Én anyukám is örült amikor a mama végre elvitt magával, és aludhatott, mégis nagyon jó anya és szeret engem.
2009. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tőlem sem fogsz kapni hideget, meleget... :) Csak megértést. Igen, szerintem mindannyiunk babája állandó figyelmet igényel, főleg, amikor már jön-megy. Az is természetes, hogy az ember úgy elfárad estére, hogy tényleg örül, ha kicsit leülhet egyedül vagy párjával. Én inkább hozzád viszonyítva kicsit szégyellem is magam, mert nekem van párom és segít, amiben csak tud, mégis sokszor érzem azt, amit Te. Tehát ne aggódj, teljesen természetes, hogy néha úgy érezzük, nagyon nehéz, de a babánk kárpótol minden nehézségért, amikor ránknevet vagy azt mondja anya! 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem azoké az anyáké, akik egyedül nevelnek babát. Én körülöttem sokan vannak, de néha így is fárasztó. Szüleimmel lakunk, 2 tesóm is itthon lakik, de sokszor így is várom a férjem este, hogy egy picit fellégezhessek. Igaz ez, hogy ennyien vagyunk, olyan hátránnyal jár, hogy 7 emberre kell főzni, 7 ember után kell takarítani. Általában nekem, mert ugye én vagyok itthon. Szóval én is megértelek, emiatt nem vagy rossz anya. Ahogy telik az idő egyre könnyebb lesz. Kislányom már 1 éves, és minden nap egyre jobb.
2009. szept. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem irigyellek azért, mert egyedül kell végigcsinálnod! Minden tiszteletem a tied, illetve azoké az anyáké, apáké akik egyedül nevelik a gyermeküket! Amit érzel normális és szerintem (most tessék megkövezni), mindenkinél előjön attól függetlenül, hogy van-e segítsége, vagy nincs! Kitartást kívánok, és sok boldog percet, órát, napot......
2009. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszokat. Megnyugtató, hogy valahol természetesek a gondolataim, és hogy más is érez így.
2009. szept. 3. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!