Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki még soha nem fogott...

Aki még soha nem fogott újszülöttet, nem pelenkázott, stb hogy boldogult az első napokban? 35 hetes vagyok de izgulok hogy hogy fogom ellátni majd a babámat.

Figyelt kérdés

Persze a férjem is itt lesz, és Ő még a hugát annó pelenkázta (8 év korkülönbség), és persze a nagyiktól kérhetnék segítséget, de egyedül akarunk boldogulni legalábbis a babával, a segítség inkább a főzés és háztartás lenne jó.


De a kórházban a csecsemősök megmutatják hogy kell megfogni? Még ettől is félek, hisz első baba és nem tudok semmit! Kicsit izgulok is! Menni fog???


Bocsi előre is ha hülyeséget kérdeznék.


2009. szept. 3. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom melyik kórházban fogsz szülni, de ahol én szültem, ott nagyon aranyos és kedves csecsemősök voltak, mindent megmutattak. Ne izgulj! Volt olyan is amire együtt jöttünk rá a szobatársaimmal :-) De ha valami nem megy vagy félsz, nyugodtan kérheted a csecsemősnővérek segítségét, azért vannak :-) További kellemes babavárást!
2009. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A nővérek mindent megmutatnak, nem lesz baj ne aggódj. Nálunk pólyában volt a baba a kórházban, így mikor először fogtam anélkül, azt hittem leejtem. Nyiklik-nyaklik az egész kis teste, de hamar megerősödik és ti is belejöttök a dolgokba.

2009. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, mindenki a gyakorlatban tanulja meg. A férjem először nem merte megfogni. Aztán meg csak egyféleképpen tudta megfogni. Ha nem úgy volt a baba, letette, megfordította és felvette. :) De belejött. Én sem pelenkáztam soha, talán 2-3x fogtam kezembe babát, de egyrészt ösztönszerűen jön, illetve a fogásokat (pelenkázás, fürdetés, szoptatás) a csecsemős nővérek megmutatják. A nagyszülőktől is fogadjátok el az olyan irányú segítséget, hogy megmutassák, hogy kell pl. fürdetni, pelenkázni. Csak megmutatják és utána már tudjátok is. Fel a fejjel! 15,5 hós kislány anyukája.
2009. szept. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Jönni fog ösztönszerűen, ne izgulj! Nekünk 7hetes a kisfiunk, első baba, de apukának is teljesen ösztönössen jött, ahogyan felvegye! A csecsemős nővérek megmutatták hogyan kell fürdetni és pelust cserélni. Sok boldogságot a babához.
2009. szept. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nnnna, én vagyok a kivétel: bababarát kórházban szültem (Győr), ahol nem voltak hajlandóak megmutatni a szoptatást, fürdetést és pelenkázást meg nem láttam, minthogy nem tudtam lábra állni. El is ment a tejem, és most, 15 hónappal szülés után kezd eltűnni az utolsó heg a mellemről. Mindezt csak azért írom, mert nem mindenhol kedvesek a csecsemősök, és ha így járnál, hát ne hagyd magad!
2009. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Én is Győrben szültem, nekem sem mutatták meg a nővérek. Volt viszon szülésznőm, aki nagyon aranyos volt, és sokat segített. Aztán meg rájöttem magamtól. Most 1 éves.

2009. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok. Most értem haza és jó volt látni hogy ilyen sokan írtatok. Ezért így megnyugodtam egy kicsit. A SOTE I-n fogok szülni.
2009. szept. 3. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés nem hülyeség, én is első babás vagyok, és előtte soha nem fogtam csecsemőt a kezemben, pláne nem pelenkáztam, etettem, fürdettem, stb. És nagyon tartottam ettől. Amikor a lányom megszületett, akkor viszont valahogy nem pánikoltam, meg kellett oldani a feladatot, és sikerült is, ösztönösen. Mondjuk én jártam a csecsemősök nyakára, mindent megkérdeztem, figyeltem folyton, hogy ők hogyan csinálják, hogy itthon már nem legyen probléma:)
2009. szept. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!