Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » érdemes megvennem ezeket...

érdemes megvennem ezeket dolgokat? Mérleg, légzésfigyelö, elektromos mellszivo.

Figyelt kérdés
mik a tapasztalatok? kihasználja ezeket az ember?
2009. szept. 3. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Mérleget nem vettem,ugyis vinni fogod a védönöhöz,meg oltàsokra.

Naponta mérni felesleges.

Légzésfigyelöt nem vettem,mert a baba velem alszik,ha külön altatod akkor érdemes venni.

Elektromos mellszivo:nekem volt,de 2 hétig hasznàltam,elment a tejem annak ellenére is.

2009. szept. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi mérleget kaptunk kölcsönbe, de ha nem kaptunk volna, én nem vettem volna meg! Mi kb az első 2 hónapig használtuk, akkor mértem, hogy mennyit eszik a fiam.

Légzésfigyelőt vettünk, szeretem, a mai napig használjuk, a fiam kezdetektől külön szobában van, van hozzá bébiőr is, így amikor pl a kertben vagyok, viszem magammal.

Mellszívót is vettünk, jó drágát, de csak pár hétig használtam, mert egy idő után már beállt a tejtermelésem, és nem is volt időm fejni, a fiam 8 hós, de még mindig szopik!

2009. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem van mellszivom,használom is mert a kisfiam nem hajlandó szopni igy fejnem kell.Légzésfgyelőnk is van,de azt nem használjuk mivel nem hajlandó a kis ágyba aludni,és pedig nem volt olcsó.Én azt tanácsolom tapasztald ki és utána vegyél bármit,előre nem szabad,mert lehet hogy nem is fogod használni.
2009. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mérleget kaptam kölcsön a védőnőmtől. Jól ki tudom használni,mindíg tudom mennyit evett,és nem kell idegeskednem,hogy éhes e.Kérjél te is tőle. Légzésfigyelőt kaptam ajándékba,de én nem vettem volna,pedig hason alszik.Mellszívót nem vettem,de bánom is, mert hamar lecsökkent a tejem.Nem szívta ki rendesen,kézzel pedig nem tudtam kifejni.De nem fontos elektromos,jók a kézik is.
2009. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz, lehet hogy az én valaszom sokat nem fog segiteni, mert kulfoldon élek és lehet hogy otthon mashogy mukodnek a dolgok, de ezeket a dolgokat a szulészeten a szulészno nem tudja receptre felirni? ezzel a "recepttel" pedig a gyogyszertarban INGYEN kolcsonozhetsz egy honapra, majd ujabb recepttel ujra.

Ha nem, akkor érdemes kolcsonkérni szerintem mellszivot , baratnotol, vagy hasznaltan venni, nem biztos hogy kell, vagy lehet, hogy rovid ideig fogod hasznalni. Mérleget én nem vennék,marcsak a sajat nyugalmam érdekében sem, hisz ha van, ugyis oranként tennéd ra mennyit gyarapodott a baba :) A védono ugyis lémeri :)

2009. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mérleget mi is kölcsönöztünk, egy idő után ugyanis úgyis annyit ficánkol, hogy nem tudtuk pontosan megmérni. Nekünk a légzésfigyelő, bébiőrrel talán a leghasznosabb dolog, amit kaptunk, nagyon megnyugtató a számunkra, hogy van. Nemcsak a külön szobában való alvás miatt, de nappal is jó, hogy hallom a pittyegést ill. a mocorgást, sírást, miközben teszek-veszek a lakásban. Különösen az őszi, téli időszakban született fiú gyerekeknél ajánlják, hogy legyen. Mi biztosan nyugodtabban alszunk éjjel, mintha nem lenne.

Nekem kézi, aventes mellszívom van, néha tényleg nagyon hasznos volt. Leginkább az első időszakban használja az ember, amíg be nem áll a tejtermelés. És akkor is jól jött, ha el kellett mennünk valahová, pl. időre az orvoshoz, és a lefejt tejet oda tudtam adni a babának, ha épp nem tudtam megszoptatni. Ha tárolni is akarsz az anyatejből, akkor biztos egész sokáig fogod használni. Jól jött volna már a kórházban is, mert ott a kezembe nyomtak egy poharat, hogy fejjem le magamnak, mert reggelre be fog gyulladni. Szerencsére az egyik csecsemős nővér segített, de nem szorultam volna erre, ha már ott nálam van.

2009. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mérlegre szükségem volt, szerettem tudni hogy mennyit eszik a baba, mennyit gyarapodik. Az elektromos mellszívó.. hát nem tudom nekem sima kézi volt az is teljesen jó volt, de másnak meg az elektromos vált be. A légzésfigyelőt akartuk mi is. Bérelni akartunk de annyiba került volna több hónapra mintha megvenné az ember, aztán vhogy elmaradt. A gyerek az első 2 hónapban velünk aludt az ágyban, ott eléggé tudtam figyelni a légzésére, mivel minden mozgásra, rezdülésre felébredtem és figyeltem őt.
2009. szept. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mérleg:az elején jó, mert onnan tudod mennyit evett a babád, van e elég tejed.Megvenni nem érdemes, esetleg használtan, vagy valakitől kérd kölcsön.

A légzésfigyelő:szerintem felesleges, akkor éri meg ha elvégzel hozzá egy tanfolyamot is...nekem nem egy ismerősöm járt úgy hogy már második éjjel beriasztott, berohantak vele az orvoshoz és közölték velük, hogy ez annak való aki kitalálta.

Mellszívó:csak szülés után érdemes venni, várd meg hogy egyáltalán lesz e tejed.Én megvettem 15 Eft-ért a kézi aventest, aztán két hét után kiderült hogy nincs tejem.Ráadásul talán 7000-ért tudom eladni....

2009. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,
2009. szept. 3. 12:04
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelőt vegyél, a legfontosabb, a többi dolog, mind utólag is beszerezhető, pl: ha úgy veszed észre, hogy nem hízik veszel vagy kölcsönzöl egy mérleget, ha annyira megindul a tejed, hogy fejned is kell elugrik a párod venni egyet, De egyszer nem vesz levegőt a babád utána már mindegy , hogy veszel-e légzésfigyelőt.......
2009. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!