Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit gyarapodik 7 honap...

Mennyit gyarapodik 7 honap koruli babatok hetente/havonta?

Figyelt kérdés
Az en kisfiam 7 honapos es havonta atlagban 300-400 grammokat gyarapodik. 3650-el szuletett es most 8500, jo ez igy?
2009. szept. 3. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Tankönyv szerint a babák fél éves korukra duplázzák, egy éves korukra háromszorozzáka születési súlyukat. Bár én azt vettem észre, hogy manapság hamarabb dupláznak, valaki pedig később. Az én lányom hat hósan duplázott, most egy éves és a háromszorozáshoz majdnem két kiló hiányzik, mégsincs semmi baja. a te babád szerintem jó súlyban van.
2009. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesesn jó. :) Az stimmel, hogy féléves korukra meg kell duplázniuk a súlyukat. Viszont 1 éves korukra általában csak azok a babák háromszorozzák meg a súlyukat, akik 3 kg alatt születtek, de nekik sem "muszáj", mivel pl. ha megnézel két egyforma hosszúságú 1 éves gyereket, egy fiút és egy lányt akik látszólag egy súlyban vannak, a mérleg mégis jóval többet fog mutatni a kisfiú esetében mivel a fiúk csonttömege már születésüktől fogva nagyobb mint a lányoké.
2009. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam pont ugyanígy hízik mint a te babád.

7 hónaposan volt 8600g most 8 hónapos lesz a héten és 8950g. Én csak azért aggódom,hogy nem-e lesz nagy baba? Mekkora lesz akkor 1 évesen?

2009. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!