Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezeljem a pici bőrét?

Mivel kezeljem a pici bőrét?

Figyelt kérdés
1 hetes kisbabámnak hámlik a bőre a kezén,meg a lábán.a homlokán ha végighúzom az ujjam ott is.
2008. jún. 3. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez természetes jelenség az ilyen picuroknál. Ha nagyon aggódsz, mutasd meg az orvosnak. Emellett az általa felírt olajjal (nekünk napraforgó olaj volt azt hiszem) kend a bőrét fürdés előtt alaposan és szerintem használd a gyógyszertári fürdetőt. Biztos el fog múlni nemsokára.
2008. jún. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én fürcsi előtt előtt bekentem babaolajjal tetőtől-talpig, a haját kivéve. A naturland fürdetőkenőcsét használtam orvosi javaslatra. Ez így együtt jó volt, pár hét és semmi gond nem volt, kb 3 hónapos koráig csináltam ezt, utána már csak a hajlatokat olajoztam és olajozom is a púder miatt.:)

Ne aggódj, minden babánál előfordul ez. Muszáj puhítani a száraz hámló bört, mert akár véresre repedezhet. :(

2008. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én babómnak is hámlott,nekünk paraffinolajat adott a doki fürdés után kentem be neki.Ne aggódj szépen elmúlik.Én amikor megemlitettem a dokinak azt mondta,hogy persze hogy málik hiszen 9 hónapig vízben ázott:-)Most 2 hónapos és nagyon szép a bőre.Ja és sima baba szappant hásználok a pöttyöset.
2008. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én olívaolajjal kentem fürdetés előtt, sima vízben fürdettem, utána olívaolajjal átmasszíroztam a kis testét és nagyon bevált, habár kellett kb. 2-3 hét, mire teljesen szép lett a bőre.
2008. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia nekem is az volt a problémánk hogy hámlot a kis lábánál a csukloja a kis babámnak de minden fürdetésnél egy pici olajat csepegtettem a vizbe és helyre jött 7 hetes kis baba anyukája...
2009. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!