Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hatása/mellékhatása...

Milyen hatása/mellékhatása lehet a babákra/kismamákra és anyukákra (nemrég szült) a VAS hiánya, esetleges túltengése?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Azt nem tudom, hogy a túltengése milyen kockázatokat rejt, de a saját példámat el tudom mondani. A terhesség utolsó pár hetében lettem vashiányos, és szülés után is az voltam. AMi úgy derült ki, hogy a kórházból hazajövet 2 napra rosszul lettem. Vérvétel volt utána, és olyan pocsék vérképet produkáltam. Aminek meg az volt a következménye hogy nem volt tejem. Azóta sem tudok szoptatni, tápszeres lett a babám, aki 5 hónapos.
2009. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is a terhesség végén lettem vashiányos, szülés után pedig olyannyira, hogy egyáltalán nem tudtam szoptatni, nincs tejem :-( Most 6 hetes a babám, és épp a napokban voltam laboron, megemelték a napi vastabletta adagomat, annyira rossz még mindig a vérképem. Szóval a babára olyan hatással van, hogy kénytelen tápszert enni...
2009. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nekem is folyamatosan alacsony volt a vas a véremben-de én szinte végig szedtem az elevitet,még szoptatás alatt is.egy két hét kihagyással-és szerencsére 9hónapig tudtam szoptatni,viszont a hajam rettenetesen hullott,állandóan fáradt voltam.Most újra szedem,mert babát szeretnék,és iszok vasban gazdag szörpöt is(bodzabogyóból-házi készítésű).de még most is nagyon fáradékony vagyok.
2009. szept. 2. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!