Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos tápszeres babámat...

7 hónapos tápszeres babámat át szeretném szokatni a dobozos tejre. Hogyan kezdjem el? Mennyi idő mire megszokja?

Figyelt kérdés
Kicsit kételkedem, mert csak másabb a tápszer mint a dobozos tej. Kinek mi a tapasztalata, véleménye?
2009. aug. 31. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A tápszerben is tej van,csak azt agyon módosítják.és mindenfél adalékanyagokat kevernek bele vitamin címen.Először keveset adj neki,és ha megszokja,akkor adhatsz többet.Egészségesebb,mint a tápszer.
2009. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Mi az? UHT tej? Ne tegyél ilyet!! Inkább rendes TEHÉN tejre!
2009. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Eszedbe ne jusson 7 hónapos babának tejet adni, mert nagyon sokat árthatsz neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Neki a tápszer a legmegfelelőbb!

A tejben sokkal kevesebb a vitamin is.

Olvass már utána a neten kicsit, és akkor nem fogsz ilyen butaságokat csinálni!

És kérdezd meg a gyerekorvost, ő sem fog mást mondani!

2009. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

7 hós babának még ne adj tejet, mert többet árt mint használ.Megterheli a veséjét és az emésztőrendszerét!

A tápszert kimondottan a babák igényeire fejlesztették ki, és nem lehet a tejjel összehasonlítani.Nem véletlen hogy nem javasólját a tejet 1 éves kor alatt!Már más idők járnak!

2009. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Hát az olvasottak szerint minden doki más... mi 7 és fél honaposan már negyedelve kellett bevezetni a tejet, most 8hós és felesben issza! doki mondta.
2009. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan adhatsz,én nem tudom miért "tiltják" ennyire a szülők,hiszen mi is azon nőttünk fel rendes tehéntejen,és semmi bajunk nem lett tőle.Először mindenképpen felesen add,és 2.8-as tejet,a tartósat azt mellőzd.Főleg akkor adhatod a Babádnak,ha erős,egészséges,igazából Te ismered,és hallgass az ösztöneidre.Én 6,5 hónaposan adtam már feles tejet,és heti 2x kap.Az tény,hogy nem olyan sok vitamnin van benne,de annál inkább a kálcium ami nagyon fontos a csontok fejlődéséhez!Babám lassan 9 hónapos,én adok Neki tápszert is,biztos ami biztos,sajnos már nem szopik,és plusz még a rendes tej.Imádja. :)Ha nem lesz rajta kiütés pár napon belül,akkor nyugodtan adhatod Neki!Egyébként meg azok a gyerekek lesznek tejérzékenyek akik minél később kapnak rendes tejet...Biztos forrásból tudom. :)
2009. aug. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Én 7 hónaposan nem adnék még neki, majd egy éves kora után.
2009. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Na megint feltették ezt a kérdést. Kb. századjára...

Úgyis megoszlanak a vélemények.

A mai tehéntej sajnos nem sok tehenet látott, víz és miegymás, miért adnád ezt a babádnak? Olyan jó tápszerek vannak, már nem olyanok, amitől a babák felpuffadnak, hanem pont az ő szervezetüknek való.

Ha van a családban bármilyen allergiás, akkor meg pláne hanyagold a bolti tejet.

Ezt a pár hónapot kell átvészelni, aztán egy éves kortól lehet óvatosan (bár én még tovább várnék) ha ezzel megelőzhetsz egy esetleges allergiát, ami élete végéig elkíséri, akkor ne adj még tejet. De a te gyereked- te döntésed.

2009. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Ha tudsz neki házi kecsketejet szerezni akkor add azt inkább. Vagy ház tehéntejet.
2009. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kecsketejről is bebizonyították, hogy valóban nagyon jó- de nem csecsemőknek, hanem már 2-3 éves gyerekeknek.

Tehéntejnek, kecsketejnek teljesen más a fehérjeösszetétele, mint az anyatejnek, egyszerűen nehéz megbírkóznia vele a kis baba emésztőrendszerének.

Persze mi is ezen nőttünk fel- mondják a nagyokosok. De pl Anyukám mondta, hogy akkor is gyártottak külön ún. csecsemőtejet- amit jegyre lehetett kapni.(30 éve) Szóval már akkor sem a sima boltit adták.

2009. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!