Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg egyedül...

Mikor tanult meg egyedül elaludni a babátok és hogyan?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eleinte jól aludt magától, sosem kellett altatni, 6 hetes kora körül már végig aludta az éjszakát. 4,5 hónaposan elkezdett nyűglődni az alvással, 1 órát is üvöltött akár, úgyhogy megtanitottuk aludni, kb 4 nap kellett hozzá, most megint alszik simán egyedül. Közben a cumiról leszokott, most az ujját szopja.
2009. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10 hósan és az "Aludj jól gyermekem" módszerrel. :-)
2009. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most (7hónaposan) tanuljuk szintén az "Aludj jól gyermekem" nyomán.
2009. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Leírnátok ennek a módszernek a lényegét? Köszönöm!
2009. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a "Suttogónak" köszönhetem,hogy gyermekem egyedül elalszik.
2009. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4 hónapos kora óta,bocsi kimaradt.Előző voltam. :)
2009. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mi az az aludj jól gyermekem ,módszer?
2009. aug. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A lényeg (az én olvasatomban) az állandó rítusok, a megszokott menetrend, az állandó alvóhely, kitartás, határozottság. Az ilyen módszerekben persze nem sok különbség van. Itt is az a lényeg, hogy elhatározd magadban, hogy ha törik, ha szakad, végigcsinálod, mert a félmunka nemhogy félsiker, ha katasztrófa is lehet. Leteszed a babát még ébren, végigmutogatod a kis alvós barátait, elmondod, hogy mindenki hogy szereti, és most szüksége van a pihenésre, és együtt megtanultok aludni, majd otthagyod. Persze, az elején ő sem érti (főleg, ha előtte nem így ment a dolog), hogy most mi van, és ezt ilyen-olyan sírással fogja jelezni. Én tapasztalatból tudom, hogy micsoda repertoárja van az én eddig sírni szinte alig hallott kicsimnek, hogy mindenáron visszacsalogasson. Kínál egy táblázatot is, hogy hányadik alkalommal hány percig érdemes várni, mielőtt visszamész ugyanezt a műsort leadni, de ez persze nem stopperral mért idő. A mi kicsink hamar megunja, egyre hamarabb, van, hogy csak egyet felkiált, és már be is fordul, és alszik.

Szóval nagyjából ennyi a lényeg, hogy elmagyarázod neki, hogy most mi történik, és otthagyod, nem hagyod magad megingatni. Nem veszed ki, nem ringatod, nem vígasztalod!

2009. aug. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz még annyit fűznék hozzá, hogy azért nem olyan szörnyű a módszer, mint első hallásra tűnik. Ugyan valóban nem lehet kivenni a picúrt az ágyból, de azért szavakkal lehet nyugtatni és a módszer végig szem előtt tartja, hogy a gyermek egy percig se érezze azt, hogy elhagyták.
2009. aug. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kifejtős vagyok:-)

Persze mindent nem tudtam leírni, ahhoz azért át kell olvasni a könyvet, de megpróbáltam gyors összeszedni a legfontosabbakat. Én csak dícsérni tudom, nálunk egyenlőre működik!!

2009. aug. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!