Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Általános dolog, hogy a babák...

Általános dolog, hogy a babák 8-9 hónapos korukban kezdenek egy picit agresszívak lenni? (karmol, csíp, harap) Elmúlik majd magától?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Az én fiam 9 hónapos, ő ha mérges ütögetni kezd, de én nem engedem neki, olyankor lefogom a kezét, és rászolók, hogy nem szabad. Most már elég ha csak szólók, hogy nem, és abbahagyja. Szerintem, amit később sem akarunk megengedni, azt már most tiltani kell, nem hiszem, hogy elmúlik magától.
2009. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Szió

A lányom eléggé akaratos és makacs természetű, ezért én is féltem a fentiekhez hasonló megnyilvánulásoktól, de szerencsére eddig (11 hós) nem tapasztaltam ilyet. Akármennyire is dühös, nem harap/karmol/csíp.

Csapkod és üvölt, dobálja a tárgyat, amire épp mérges, vagy ha kézben van, akkor megfeszíti magát, tekeredne ki az ölelésből.

de ennyi...

2009. aug. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8 hósan simán kicsapta a kanalat a kezemből. Amimor a szemfoga jött, volt hogy az arcomba ordított, vagy odamászott hozzám és lábonharapott. Volt hogy közelhajpltam hozzá, és csapott egyet az arcom felé, hogy menjek távolabb... Hát én sírtam emiatt. Nagyon rossz érzés! Akkor kezdtem tudatosan figyelni, hogy ne emeljem fel a hangom azonnal, próbáljak nyugodt de határozott lenni. Az arcról olvasnak, próbáltam azzal mutatni hogy fáj és nem tetszik, amit csinál. Közöltem, hogy ne üssön meg, de nem hangosan, csak világosan. Ha csapkodni kezdett, én is megfogtam a kezét, hogy nem! Egy pár nap és kezdte érteni! Egyre ritkultak ezek a dolgai, de még előfordul. Most 10 hónapos a fiam.
2009. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!