Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan szoktattátok...

Mikor és hogyan szoktattátok át babátokat arra, hogy pohárból igyon?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos. Sajnos cumisüveggel alszik, illetve éjjel ha felkel, akkor megkapja a cumiját és úgy alszik vissza. Van, hogy 3-4 dl teát is megiszik éjjel. Van csőröspoharunk, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Ha napközben abból inna, de éjjel a cumit kapná, annak nem lenne értelem, de azonnal nem hiszem, hogy elfogadná éjjel a (csőrös)poharat. Hogy csináltátok? Mit javasoltok?
2009. aug. 31. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem anno anyukám úgy szoktatott rá a pohárra, hogy szívószállal ittunk. Ugye azt ugyanúgy színvi kell, mint a cumit. Sokféle színes szívószálunk volt, ezért még jópofának is tartottuk a dologot. Aztán egy idő után hamár ott volt a pohár, akkor simán ment az is.
2009. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én babám is most 8 hónapos, és most 1 hete hogy pohárból iszik. Ez úgy történt, hogy sétából tértünk haza. Kivettem őt a babakocsiból, fogtam az ölemben, és úgy mentünk a fürdőszobába, ahol én ittam. Annyira nézte a poharat, hogy odatartottam neki, de gondoltam úgysem tud inni belőle. Tévedtem. Nyitotta a kis száját, én megdöntöttem neki és itta. De csőröspohárból a mai napig nem tud inni.

Éjjel cumisüvegből iszik, nappal viszont már pohárból. (vékony szájú pohárból)

A másik meg hogy mielőtt bárki is lepontozna, nem szoktam még forralás nélkül csapvizet adni a babámnak! Ez az egy korty volt a kivétel!

2009. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szokott máshoz, így nem kellett rászoktatni.

2 hós korától pohárból iszik.

2009. aug. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel a kislányom tápszeres, így elég nehéz lett volna nem cumisüveghez szoknia.
2009. aug. 31. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:
az én babám anyatejes (volt), így nem ismerte a cumisüveget, tehát nem biztos, hogy az én példámat használni tudod. mi mindenesetre 6 hónapos korától kezdtünk próbálkozni az avent varázsitatóval. Eleinte nagyon jött belőle, így néha magára öntötte a kisfiam a víz egy részét, de pár hét alatt megtanulta, hogyan kell. Mi a poharat csak 11 hónapos korában kezdtük, segítséggel tökéletesen iszik, magától még nem mindig. (most 13 hónapos)
2009. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!