Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Később lehet ebből baj?

Később lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

úgy alszik el a babám, hogy közben szopcsizik, vagy ringatom. nem tudom otthagyni ordítani. most 5 hós múlt a kicsi.

tapasztalatok?


2009. aug. 31. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, később még rosszabb lesz/lehet. Mikor már nehezebb, vagy nem lesz esetleg tejcsi. Szerintem minnél előbb szoktasd le erről. Nem lesz könnyű, de később mikor már felül, feláll a kiságyban még nehezebb leszoktatni. Nekem az Aludj jól gyermekem c. könyv segített, hogy kell megtanítani elaludni a babát.
2009. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jézusom.Hogy lehet ilyet írni?


A kicsinek nagyon is jót tesz lelkileg, ha cicizés közben alszik el, vagy ha ringatják. Az első években a legfontosabb a szoros kötődés megléte és kialakulása. Aki olyat ír, hogy ez rossz stb, az a saját kényelmét nézi. Javaslom, olvasgass a www.lll.hu oldalon!

2009. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is mindig így altattam a babám. Most 10 hónapos és van amikor már magától elalszik. Nagyon ritkán kell ringatni, általában csak leteszem egy kicsit simogatom a hátát és már alszik is. Pedig régebben csak úgy altattam, hogy ringattam, vagy cicin aludt el.

A te babád még ezt igényli, majd elmúlik ez az időszak is. Ne hallgass azokra akik azt mondják hogy ezzel elrontod, ez nagy baromság.

2009. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hallgass a saját ösztöneidre, megérzéseidre!

Én is ringatom a kisfiamat, néha babakocsiban, mikor már fáj a hátam. A többség megszólt érte, van, aki egyet értett azzal, hogy jó az, ha így alszik el. Soha nem fogsz egyértelmű választ kapni sehonnan, az egyiknek tetszik, a másiknak nem. Neked kell eldöntened, hogy hogy altatod.


Lehet, hogy annyira megszokja, hogy alvászavaros lesz, nem fog tudni ringatás nélkül elaludni még 5 évesen se! De lehet, hogy pozitívan hat rá, hogy mindig a közelében vagy, mikor elalszik és egyszer csak megtanul majd magától elaludni. Nem lehet tudni, minden baba más.


Úgy csináld, ahogy szerinted a legjobb.

2009. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm lányok, szívem szerint én is ringatom, és hagyom, hogy cicin aludjon. majd kinövi. addig meg élvezzük.
2009. aug. 31. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!