Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól lehet a...

Milyen idős kortól lehet a babáknak háztartási kekszet, főtt tésztát, rizset adni?

Figyelt kérdés
Még 5 hónapos a babám, néhány dolgot már eszik, de ezeket a gluténtartalmú ételeket még nem adom neki. Mikortól eheti ezeket?
2009. aug. 30. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Rizst már ehet 4-6 hós kortól,házt.kekszet babapiskótát 6 hó-tól,tésztával én még várnék legalább 10 hónapos korig.
2009. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Rizst lehet a legkorábban(a tápszerek alapja is rizs).

El lehet kezdeni 3-4 hósan krumplival,gyümölcsökkel néhány zöldséggel a hozzátáplálást.Én úgy csináltam mindhárom gyerekemnél,hogy az alap volt mindig a krumpli vagy a rizs,ehhez főztem zöldségeket pl:répa,borsó,brokkoli,tökfélék,sütőtök...stb..

Vagy rizs gyümölcsökkel.Aztán 4 hó után lehet csirke pulyka húsival májjal gazdagítani a főzelékeket,6 hó után jöhet a tészta még alapnak,plusz többféle zöldség.

Kekszet is csak 6 hónap után ajánlatos adni.

Akkor már kóstolhatja a tejtermékeket,sajtot túrót a főzelékbe,8 hó körül tojást.

A glutén pedig nem méreg(inkább mai hóbort betegesen tartózkodni tőle)csak nehezebb emészteni,nem kell annyira rettegni tőle!!!

Aki glutén allergiás,az később is az lesz.Viszont minél később találkozik vele a szervezet,annál nagyobb az esély allergiára(most már megint ezt mondják)

2009. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én hét hós korig semmi ilyesmit nem adtam a lányomnak. Utána kezdtem a rizst adni a főzelékbe turmixolva, azt nagyon szereti. A gyümihet meg egy piskótát reszelek. 09.09-én lesz 8 hós.
2009. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rizst en azota adok, amiota elkezdtuk a hozzataplalast (5,5 honapos volt a fiam akkor). En kulfoldon elek es itt azt mondjak, hogy a rizsel nyugodtan lehet kezdeni, van babaknak valo rizspor szeruseg, en a gyumolcsot is azzal surusitettem, mert bukos volt a fiam.

Hat honapos kortol lehet elkezdeni bevezetni a gluten tartalmu dolgokat (sot, itt azt mondjak, hogy el is kell kezdeni), tesztat is akkor kezdtem adni aprankent. Kekszet nem adok, mert itt mind nagyon cukros es vajas, de en szoktam neki sutni.

2009. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rizst 4 hós kortól, tésztát 11 hós kortól adtam, kekszet nem evett még, 14 hós.

Ha "újrakezdhetném", akkor a tésztát bevezetném 7 hós kor körül, csak tavaly még az volt a divat, hogy 1 éves kor alatt nincs glutén :X

2009. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tésztát 8 hónapos kora óta adok, de durum tésztát. Rizst már kb.5 hónapos kora óta, kekszet viszont még nem adtam neki de nem a glutén miatt. Pl.kiflit már kapott, meg baba kekszet. Glutén tartalmú dolgokat 7 hónapos korától kap, mégpedig azért, mert a gyerekorvos azt mondta, hogy ne várjak vele sokáig, mert azzal is árthatok. Mert ha a szervezete nem ismeri fel csak későn akkor azért is kialakulhat az allergia. Szóval az ajánlásával 7 hónapos kora óta adok, DE naponta nagyon kevés mennyiséget. ( Max.1db.kis keksz)
2009. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A rizs nem tartalmaz glutént!!!!!!!!

Tehát kaphatja.

Kekszet, babapiskótát kb 7 hónapos kora óta eszi.

Tésztát először bébiételben evett, spagettis 6 hós kortól.

2009. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!