Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemény? Miért kell "várni"?

Vélemény? Miért kell "várni"?

Figyelt kérdés

Nem provokatívnak szánom a kérdést, csak elgondolkodtat...

Első babás anyuka vagyok. Ezidáig nem volt semmi nagy bajunk, DE én hajlamos vagyok az aggodalomra. Mikor itt azt olvasom, hogy 4-5 napja hasmenése van a babának, vagy 5-6 napja nem kakil, legszívesebben sikítanék egyet. Miért kell "kivárni"ennyi időt? Majd megoldódik magától? Az se baj, ha indokokat ír valaki, hogy miért gondolom rosszul , csak érdekelne...


2009. aug. 30. 10:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél, amíg nem volt beteg addig így fogsz gondolkodni. A harmadik banális fertőzés után rutinod lesz és látni fogod, milyen állapotban van a gyereked, valamilyen szinten meg tudod ítélni, hogy mekkora a baj, illetve, h rosszabbul vagy jobban van.

A gyerekorvost mindig kihívhatod, csak az pénzbe kerül. :-)

Vírusos betegségnél egyébként ők sem tudnak mit tenni.

Hasmenésnél a második-harmadik kakit várnám meg(neki még nem volt, kapott rota oltást), és vinném a dokihoz rögtön.

2009. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

(előző vagyok)

Ja, az 5-6 nap székrekedést nem várom meg, a második, max harmadik napon adom a Laevolac szirupot, fél óra múlva kaka van.

2009. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
66%
Én sem értem, hogy orvos helyett ide írogatnak. Ha meg az rovso mondta nekik akkor semmi szükség itt kérdezgetni. A másik amit utálok, és zavar az túlzott aggódás, amit igenis le lehet köüzdeni, mert senkinek nem használ...
2009. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
10 hónapos kisfiam 7 napig nem kakilt, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Az mondta az orvos, hogy át kell állnia a szervezetének az anyatejről. 10! napig szoktak várni ilyenkor, és ha még mindig nincs széklet, lehet adni neki negyed kúpot. Addig próbálkozzunk gyümölcsökkel. Na, de ha még az elején járunk, nem kóstolgattathatok vele mindenfélét, nem igaz? Azért kipróbáltam a szilva bébiételt, ami végre eredményre vezetett, de akkor már láthatóan rosszul érezte magát a fiam. Előtte naponta 4-5x kakilt. Azóta, ha 1 napig nincs széklete, másnap adok neki szilvát és ez eddig bevált.
2009. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!