Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemény? Miért kell "várni"?

Vélemény? Miért kell "várni"?

Figyelt kérdés

Nem provokatívnak szánom a kérdést, csak elgondolkodtat...

Első babás anyuka vagyok. Ezidáig nem volt semmi nagy bajunk, DE én hajlamos vagyok az aggodalomra. Mikor itt azt olvasom, hogy 4-5 napja hasmenése van a babának, vagy 5-6 napja nem kakil, legszívesebben sikítanék egyet. Miért kell "kivárni"ennyi időt? Majd megoldódik magától? Az se baj, ha indokokat ír valaki, hogy miért gondolom rosszul , csak érdekelne...


2009. aug. 30. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen. Én ha "csak" lázas a bab akkor is elviszem orvoshoz, mert még olyan nem volt, hogy csak a fogától lázasodott be. Általában torokgyulladás volt a ludas. A hasmenés miatt max. egy napot várok, nehogy kiszáradjon, és aztán kórházban kössünk ki.
2009. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
bocsi baba akart lenni
2009. aug. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hasmenéssel én sem várnék, de mostmár tudom hogy anyatejes 5 hónapos babám rendszerint 5-6 naponként kakil. Eleinte én is aggódtam, ha 1-2 napig nem volt széklete, de mostmár beállt neki így. Gondolom ha majd eszik mást is a tejen kívül, meg fog változni.
2009. aug. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Na ezt én sem értem meg!!!Nekünk bár igazából sosem volt ilyennel gondunk,mert én nagyon oda figyeltem,hogy rostosan étkezzünk-nekem anyatejes volt így én ettem rostosan,hogy ne legyen gond,utána meg mikor már hozzá tápláltam ő is sok gyümit eszik...szval nem értem.Betegek egyszer voltunk de még aznap kihívtam a dokinőt-bár csak másnap tudott jönni,de legalább telefonon megbeszéltük mit tegyek..első babás vagyok én is,de nem értem miért kell egy gyereket ennyi ideig kínozni-ha egy felnőtt nem megy el jó pár napig nagy wcre nekünk is bajunk van ,nem de,pláne egy babának akinek sokkal gyorsabb az emésztés és sokkal több kaját bevisz...annak ki is kell jönni valahol,nem de....14hós baba mamája
2009. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
arra nem gondoltatok hogy talán a gyerekorvos mondja. nekünk is sokszor mondott ilyeneket és talán ő jobban ért hozzá...
2009. aug. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké, oké a gyerekorvos mondja...de hasmenésnél pl.? ahol ki is száradhat??
2009. aug. 30. 10:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit szeretnék hozzátenni, mint eü dolgozó, hogy sokszor nagyon relatív az is kinek, MIT jelent a hasmenés vagy a székrekedés...

Az én fiam pl. mindig is olyan volt, hogy napi 4 szer volt széklete (nem csecsemőként mondom, hanem később) ez talán már hasmenésnek tűnhet, holott nem volt az.

Barátnőm kisfia szintén ilyen, mindenféle kivizsgálásra elvitte, semmit nem mutatott ki.

Sok olyan anyatejes csecsemő van aki igenis 5-6 napig nem kakál, és jól van. Ugyanakkor van olyan szülő, aki már 2 napos nem kakilással behozza a gyereket...

Szóval nem biztos, hogy amit egy itteni kérdező leír pl.hasmenésnek az az is, csak az olvasó hajlamos a legdurvább, brutális kiszáradásos hasmenésre gondolni.

2009. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
csak az számít hasmenésnek mikor egymás után 3x zöldet!!!! kakál a baba. kislányom 13x kakált egy nap és azt mondták a kórházba hogy nem hasmenés mert nem zöld
2009. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

13x kakilt /nap és nem hasmenés? Úristen! Az nagyon komoly...

Jah, igen, kinek mi a hasmenés...dehát azért egyértelmű, ha egy baba pl. 5-6 alkalommal /nap hígabbat, majdhogynem folyósat kakil? A zöld szín meg úgy tudom gyomorbajra utal...

2009. aug. 30. 10:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is kakilt egy nap 7-8szor, de szép "formált" volt a széklete, nem folyós, nem szúrós szagú, tehát ez még nem hasmenés! (ő most 9hós) A hasmenéses székletet azért szerintem fel lehet ismerni, és ha egymás után rövid időn belül többször folyósat, vizeset szúrós szagút kakil az már lehet hasmenés, de még akkor sem biztos, hogy kóros dologról van szó! A zöld széklet nem utal mindig gyomorbajra, hiszen a tápszeres babáknál pld a tápszertől is lehet zöld a kaki, ez még önmagában megint nem baj. A 6-7napig nincs kaki pedig szintén normális azoknál a babáknál akik csak(!) anyatejet kapnak! A fiam tápszeres volt sajnos és nálunk ha két napig nem volt kaki akkor a második nap este kapott egy negyed glicerines kúpot és ez megoldotta a problémát, azután szépen beállt neki. Úgyhogy nem kell sikítani, a baba nem kicsi felnőtt! Náluk főleg az elején még egészen máshogy mennek a dolgok mint egy felnőttnél! Én is aggódós első babás anyuka vagyok, de szerintem célszerű mindennek utánaolvasni, mielőtt bepánikol az ember. Tudom, hogy nem könnyű, én pld a gyerekorvos réme vagyok, mert annyiszor hívtam már telefonon, ha úgy éreztem valami nem stimmel, vagy csak tanács kellett, de hát neki meg ez a dolga.
2009. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!