Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez? Árthat a babának?...

Mi ez? Árthat a babának? Furcsa a pelenka.

Figyelt kérdés

Kaptunk olcsó pelenkát kipróbálásra. Csakhogy a pisis pelenkában átlátszó, puha, zselés anyag volt, ami ragadt a gyerekem popsijára, nunusába, mindenhova. Nem merem ráadni, nehogy ártson a kislányomnak. Pampers, Libero, Cora pelenka jó, azoknál nem tapasztaltam ilyet.

Ugyanezt a zselés valamit látom a melltartóbetéten és a mellemen is, ha sok tejem szivárog.


2009. aug. 30. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a zselés anyag az ami valójában felszivja a vizet, pisit, nedvességet. Nem jó minőségű pelusnál, vagy ha már tényleg rengeteg pisi van a pelusban akkor kireped a pelenkát borító belső rész, háló és akkor ez a zselé kifolyik.

Nem árt a gyereknek, de nem túl praktikus hogy kireped és lehet takarítani az egész gyereket, pelenkázót, környezetet és mindent.

Amúgy ha egy jó minőségű pelenkát is sok víz érne, akkor azt is ha megbontanád, ugyanezt a zselés anyagot találnád benne.

2009. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az a nedvszívó anyag.

Én nem mertem többet ráadni az ilyen pelust, de most nyáron, mikor elképesztő mennyiségű vizet megivott a fiam, a Pampersben is találtam ilyet. A lila Tescosban még sosem, de nagy a dilemma, annyira finom puha a Pampers. Én azt csináltam, h ha látom, h nő a csomag, akkor azonnal cserélem.

13 hós kisfiú anyuja

2009. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gond az, hogy a többi pelusban sok-sok pisinél sem találtam ilyet (pedig este 9-től reggel 5-ig alvás van), ebben pedig ennél kevesebbre is kijöttek ezek. És marha nehéz lemosni.

Mindenesetre bejött, hogy "olcsó húsnak híg a leve", nem adok többet rá ilyet.

2009. aug. 30. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!