Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak véres, nyákos a...

Babámnak véres, nyákos a kakija - volt-e már valakinél ilyen?

Figyelt kérdés

7 hetes, már harmadszor jön vissza a dolog, pici, nyákos vér, helyesebben véres nyákdarabkák, gyakran zöld kaki, tegnap este is - ma reggel már aranysárga, normális kaki. A baba amúgy jól van, gyarapszik (bár nem mérjük folyton, de mikor pár napja mérték, nőtt), jól eszik, boldog, egészséges.

A GP (körzeti orvos) azt mondta, nem normális, vigyem be a sürgősségire, ahol egy orvos azt mondta, hogy ha a baba jól van, nincs hasmenése (dehát mindig puha a székletük), vagy székrekedése, akkor nincs gond, és még kb 3 hónapos koráig visszajöhet.

Mintát sem vett, el nem magyarázta mi az. (Iszonyú nap is volt, sorbaállás itt, ott, órákig, a baba irtó kifáradt...)

Volt, akinél előfordult, és mit mondtak rá az orvosok?

Nem kéne aggódnom, mert jól van, de mi van, ha valami "eszi" belülről, és baja lesz?

Segítsetek, ha tudtok! A neten százegy okot találtam, de egyik sem biztos, illetve más tünetekkel is járnának..


2009. aug. 30. 09:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok Legutolsó válaszoló, és a másik allergiás kicsi mamája, megkérdezhetem, hogy a te babád -ti babátok amúgy jól volt?

És nekünk csak kb tíz napja kezdődött a dolog, vagy annyi sem, hogy lehet, hogy eddig nem volt semmi? Nagyon nem lenne jó a babámnak a tápszer, és mindig (a terhesség alatt is) sok tejet ittam, sajtot ettem - nem értem, hogy változhat minden hirtelen, és miért normális a széklet egyik percben, és két nap múlva van egy rossz kaki - nektek is így volt?

Mert mindennap eszem tejterméket, iszom tejet - vagy lehet, hogy az én babám is allergiás, csak esetleg másra?

És ez megszűnhet egy idő után, ugye nem azt jelenti, hogy mindig allergiás lesz?

Még egy kérdés: hogy pótlod a kalciumot, ha nem tejjel?

A segítséget előre is köszönöm, el fogom mondani az orvosnak mindenesetre.

2009. aug. 30. 18:30
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia! Második válaszoló vagyok. Én áttértem a laktózmentes tejre, de azt is csak kis mennyiségben, azon kívül semmi tejterméket nem fogyasztottam kb. 5 hónapos koráig. Aztán szépen lassan egyre többet ettem. Később a hozzátáplálásnál már nem volt semmi gond a tejtermékekkel, nem lett allergiás.Lehet, hogy nem allergiás, csak még a pici pocija érzékeny arra, ha ilyen dolgokat eszel.
2009. aug. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szia, ezt is köszönöm - még nem hallottam laktózmentes tejről, de akkor majd ezt is megbeszélem az orvossal, jó lenne, a igazad lenne, és csak érzékeny lenne - talán ezért nem aggódott a kórházi orvos, illetve kötötte korhoz a dolgot.

Még annyit, hogy azt hittem, ha egy baba laktóz intoleráns, illetve tejallergiás, akkor fogy is, és nincs jó egészségi állapotban, nem boldog, stb. - az allergiás babák mamáit kérdezném, hogy náluk ez jelen volt-e (fogyás, nem hízás, stb.).

2009. aug. 30. 20:22
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia én vagyok a tejfehérje allergiás baba anyukája.

A kakis tüneteken kívül semmi baja nem volt a kislányomnak, jó étvágyú volt, jó kedélyű. Annyi tűnt fel még utólag, hogy kevesebbet hízott, mint szokott, de mivel még ez is a normális hízási tartományban volt, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget.

Nekünk egyéves korban lesz majd vizsgálat, amikor megnézik, kinőtte-e vagy sem. Visszagondolva akkor kezdődött a véres-hasmenéses kaki, mikor tésztát főztem tejfölös alapú raguval és rengeteg sajttal, és azt ettem napokig mert nagyon szeretem. Tehát kis adagokban lehet, hogy nem is lenne gond, csak ez a kazeindömping hozta elő. Kísérletezni nem akarok, tartom a nullás diétát (iszonyú nehéz, tejpor még a virsliben is van, lassan fénnyel fogok táplálkozni), és hozzátáplálásnál is teljes tej-stop lesz az egyéves vizsgálatig.

Most volt a baba 10 hetes, és nemcsak a kaki rendeződött, hanem a hízása is visszaállt az eredeti mértékre, sőt, bele is húzott :)

2009. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Semmi jele nem volt a nyákos és véres kakin kívül. Jó kedvű nyugodt baba volt. Én a Mizo laktóz mentes tejet (sárga dobozos) iszom azóta.
2009. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hát, jelenleg 2 napja nem eszem gyümölcsöt (elkezdtem így, hogy megpróbáljam kizárni az okot), és azóta aranysárga a kakija, pedig iszom tejet, eszem tejterméket. Azért a gyümivel kezdtem, mert a védőnő még eredetileg ezt javasolta. Egy pici zöld kaki volt este, 1 kicsi folttal, de ettem pár szem savanykás faepret, es az lehetett. Vajon mennyi idő, mig átjön, amit eszem, a kakijába?

Szóval remélem, ez a megoldás, mert akkor igyekszem kevesebb gyümit enni, és nem egy tányérral egyszerre 6 félét...

2009. szept. 1. 10:57
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia,


nekünk is volt ilyen, de 5 hósan. Mivel egyszer fordult elő, így nem küldött tovább a doki, de egyébként a következő lépcső a mintavétel lett volna. Szerintem Nektek feltétlen indokolt lenne. Ez vagy tejallergia vagy valami fertőzés vagy tényleg kis hajszálér repedt meg. A zöld kaki azt jelenti, hogy emésztetlen a táplálék. Hasija nem fáj? Ez egyáltalán nem olyan vészes dolog, mert a legtöbb babánál előfordul, nyugi! Mármint a zöldes széklet.

Ragaszkodj a mintavételhez, mert megnyugodsz Te is, hogy mi ez és tudod, hogy kerüld el a továbbiakban.

2009. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Egy orvos ismerősöm küldte ezt: "szerintem az, hogy te mit eszel nem szamit. A babak eretlen belrendszerrel szuletnek, kb. 3 honap alatt kezdenek rendesen mukodni a simaizmokat beidegzo vegzodesek, addig egy csomo belmozgassal kapcsolatos problema adodhat (kolika, brutlais hasmenesek stb), ahogy no a baba, ugy lesz egyre erettebb a belmozgato simaizon-idegrendszer egyuttmukodese, es szabadultok meg ezektol a panaszoktol. Ha tenyleg verzik, rossz kozerzete van, kemeny a hasa stb. azonnal doki"


Szoval holnap megbeszelem a dokival a mintat, es igyekszem azert figyelni, mit eszem - es várom a mérést, gyarapodott-e, meg nézem, jól van-e... (a hasikoja bizony fáj időnként, míg nem tud kiereszteni egy kis levegőt... - de ez normális, azt mondták és olvastam).

MINDENKINEK KÖSZI A SEGÍTSÉGET!

2009. szept. 1. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!