Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak véres, nyákos a...

Babámnak véres, nyákos a kakija - volt-e már valakinél ilyen?

Figyelt kérdés

7 hetes, már harmadszor jön vissza a dolog, pici, nyákos vér, helyesebben véres nyákdarabkák, gyakran zöld kaki, tegnap este is - ma reggel már aranysárga, normális kaki. A baba amúgy jól van, gyarapszik (bár nem mérjük folyton, de mikor pár napja mérték, nőtt), jól eszik, boldog, egészséges.

A GP (körzeti orvos) azt mondta, nem normális, vigyem be a sürgősségire, ahol egy orvos azt mondta, hogy ha a baba jól van, nincs hasmenése (dehát mindig puha a székletük), vagy székrekedése, akkor nincs gond, és még kb 3 hónapos koráig visszajöhet.

Mintát sem vett, el nem magyarázta mi az. (Iszonyú nap is volt, sorbaállás itt, ott, órákig, a baba irtó kifáradt...)

Volt, akinél előfordult, és mit mondtak rá az orvosok?

Nem kéne aggódnom, mert jól van, de mi van, ha valami "eszi" belülről, és baja lesz?

Segítsetek, ha tudtok! A neten százegy okot találtam, de egyik sem biztos, illetve más tünetekkel is járnának..


2009. aug. 30. 09:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

szia!


Tessék elvinni a babát máshova, másik dokihoz!! Teljesen jogos az aggodalmad. A dokitól túl nagy rutin, hogy ránéz a babára, és kijelent, hogy "oké". A mintavétel már csak a megnyugtatásra is fontos! Véres darabkák természetesek egy kisbaba kakijában....? na, azt kötve hiszem!!! a zöld szín meg pláne nem természetes (gondolom anyatejes a babád mert annak a színe aranysárga!)

Nem riogatni akarlak , csak jobb félni, mint megijedni alapon én biztosan cselekednék!

2009. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! az én kislányomnál is előfordult ez pici korában. Azt figyeltem meg, hogyha tejterméket(sajt,joghurt, puding stb..) vagy tojást ettem akkor volt ilyen a széklete. Ismerős kisbabája a csokira volt érzékeny.
2009. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, csak anyatejes baba.

Sajnos tej nélkül nem igazán lennék el (és a kalcium is fontos), csokit is eszem... az ismerősöd kicsijének elmúlt valamikor?

2009. aug. 30. 09:56
 4/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, illetve a te kislányodnál mikor múlt el? )Kicsit kialvatlan vagyok...)

Próbáltam mintát megfigyelni, de nem sikerült, mindig nagyjából hasonlóan étkezem (viszonylag egészségesen).

2009. aug. 30. 09:58
 5/18 anonim ***** válasza:

Azonnal másik orvost keresnék! Ez nem vicc! Nem akarlak megijeszteni...

Fontos mindaz amit már az első válaszoló is leírt! Keress mielőbb másik orvost, aki valóban komolyan vesz TITEKET! Szorítok, hogy ne legyen semmi baj! Majd írj!

2009. aug. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az én pici lányomnak pár hetesen kétszer fordult elő ilyen. A doki azt mondta, hogy ha esetleg nagyon/jobban erőlködik a kakinál, akkor megpattanhat egy hajszálér, és amiatt a pici vér (nálunk tényleg csak pici vér volt), és nem kell aggódni, amint megerősödik a kis szervezete, el fog múlni (lassan 6 hónapos lesz, és azóta nincs ilyen probléma). Azért lehet, hogy érdemes elvinni másik dokihoz, már csak a saját megnyugtatásodra is, meg azért is, hogy tényleg nehogy nagyobb baj legyen, de lehet hogy tényleg ártalmatlan a dolog. És a kaki sem volt mindig ugyanolyan, ahogy fejlődött, más színű lett, arra meg a védőnő mondta, hogy ahogy növekszik, és másképp hasznosítja a szervezete a kaját, úgy változik a kaki is (bár ő akkoriban még csak tápszeres volt, nem evett mást).
2009. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A nyákos véres kaki nem játék! :(
2009. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk egy pici vércsíkot találtak és rögtön mintát vettek,befektettek(csak papíron voltunk bent),mert tejallergiára gyanakodtak.Nyákos,vércsíkos,bűzös széklet,esetleg haspuffadás,stb.utalhat arra,hogy allergiás a tejfehérjére.nekem tejmentes diétát írtak elő,ami azt jelentette,hogy semmi tejtermék egy ideig.3 hét után kezdtem pár falat sajttal,kefirrel,túróval.színtejet,tejszínt azóta sem eszek csak minimális mennyiséget.nekem annyit mondtak még,hogy napi nagy mennyiségű tejbevitel válthatta ki ezt az allergiát és ha vigyáztam volna akkor lehet,hogy nem lett volna gond.nem biztos,hogy nálatok is ez van,de ha még mindig találsz vért én elvinném gasztoenteorológushoz,mert több oka lehet.
2009. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítseget, sajnos Angliában vagyunk, és nem nagyon tudom, hogy jussak el másik orvoshoz, de majd megpróbálom a körzeti orvosunkat (rendesnek tűnt) megkérni, illetve őt megkérdezni, hogy lehetne legalább a mintát megnézetni - szerdán pont megyünk hozzá (hétfőn itt szabadnap, szerdán vannak a 6-8 hetes vizsgálatok, szurik).

Ha nem segít, még egy ötletem van, azán nem tudom, mi legyen. Úgy tűnik, otthon jobb az ellátás ilyen szempontból is... (bár itt legalább hálapénz nincs).

Drukkoljatok, hogy ne legyen baj, köszönöm! Bár amíg a kisember jól van, igyekszem nem pánikolni... (de néha nem könnyű).

2009. aug. 30. 14:59
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekünk is ez volt hét hetesen, tejfehérje allergiás a kislányom, és az okozta. Kapott speciális tápszert, és nekem is diétáznom kell, 0-ás tejdiétán vagyok, mert fele-fele arányban szopik és kap pótlást.

Amióta diétázom és a gyógytápszert adom neki, rendeződött a kaki-téma.

2009. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!