Szülők, akik beszéltek valamilyen idegen nyelven (igen jól) ; ti tanítjátok/tanítottátok babátokat/kisgyermeketeket a nyelvre? Ha igen hogyan, mikortól fogtatok hozzá?
Párommal mondhatni anyanyelvi szinten beszélünk angolul és szeretnénk,ha a kisfiúnk is ismerkedne a nyelvvel.Most 11 hónapos.
Mikortól és hogyan érdemes hozzálátni?
Hálás volnék,hogyha van valakinek ilyen jellegű tapasztalata, megosztaná velem.
Előre is köszönöm!
Nekem férjem német és németországban élünk. ìgy lányaim 2 nyelvüek.
Elvileg egy gyermeket nem szabad 3 éves kor alatt idegen nyelvre tanítani csak ha anyanyelvi szinten beszélnek vele.
Azt mondod, hogy szuperül beszéltek mindketten.
Nincs más mint otthon csak is angolul beszéltek. Ahhoz hogy igen jól beszéljen már picinek angolul olyan szinten kell vele beszélni, hogy akár a boltban, a játszótéren mindenhol.
Nálunk ilyen szinten a magyar az idegen nyelv, és nagyon nehéz. Itthon német az általános nyelv, habár férjem sokszor szól a lányokhoz magyarul is. De én annyira eröltetem a magyart, hogy játszón más gyerekek társaságában is magyarul beszélek a gyerekhez. Csak is akkor szólalok meg németül (ha a gyerekhez beszélek), ha más gyerekek vagy felnötteknek is szól.
Járunk magyar gyerek körbe, és próbálunk más magyar gyerekkel is sokat találkozni. De akkor minden anyukának fülelnie kell, mert a kölkeink képesek németül (ovda nyelven) beszélni egymáshoz.
Én direktből nem kezdtem el tanítani a lányomat, mert nem beszélek túl jól sem angolul, sem németül. Épp csak az alap szókincsem van meg. A gyerek viszont nagyon fogékony.
A Minimaxon szokta nézni a Mondd együtt Noddy-val c. sorozatot/mesét, abban minden nap hall új angol szavakat, kifejezéseket, amiket meg is jegyez. Ha valamit elfelejt, mindig kérdezi, hogy mit kell mondani? vagy ha vmit szeretne tudni, hogy hogy van angolul, akkor meglérdezi.
3 éves lesz márciusban, számolni már hónapok óta tud angolul (12-ig). (ezt mondjuk én tanítottam)
És érdekes a dolog, mert ha valamit elkezd magától számolni (vagy akár kérésre), akkor már alapból angolul kezdi, nem magyarul. Van egy pár kifejezés, amit csak angolul mond. Érdekes...
Szóval nem tanítom, de érdekli, hallja, én pedig örülök neki, hogy fogékony rá. Remélem, sikeresebb lesz a nyelvtanulásban, mint mi. :)
A párom francia én angol tanár.
Én elmodnom angolul is a mondatokat, tárgyakat. Nem ragaszkodom hozzá, hogy tudja. Nem modnom egyből, de szoktam így is beszélni hozzá.
A párom is beszél hozzá. De ő inkább magyarul.
Mind a 3 nyelven érti a gyerek, h miről beszélünk. Igaz, egy szavas dolgoknál általában. pl. szék, kenyér, asztal, stb.
Van egy anyuka ismerősöm, aki csak angolul beszél a gyerekéhez. Nem élnek külföldön, nem is költöznek el, egyik család tag sem angol.
A gyerek csak angolul tud, nem tudom, mi lesz a gyerekkel pár év múlva. Ennek nem sok értelmét látom.
Az ő kedvükért senki sem fog megtanulni angolul a bölcsibe/óviba.
Max. fogadnak egy tolmácsot a szülők..
Én mondhatni anyanyelvi szinten beszélek angolul. Magyarországon élünk, ez a szakmám (angoltanár vagyok), és ami fontos, a kiejtésem is remek, ami annak köszönhető, hogy zenészpalánta lévén éles a hallásom, és nem okoznak gondot a különböző nyelvekben a kiejtések (németül is beszélek, ott is dicsérték, hogy nagyon szépen beszélek).
Ha zenéről van szó, az angol az anyanyelvem, magyar dalokat soha nem hallgattam, ez vhogy így alakult. A lényeg: szerintem nem fogok a babámhoz angolul beszélni, ellenben rengeteget fogok neki(k) angolul énekelni. Én is így tanultam meg anno a nyelvet :), a zenéből, igaz, később. De minél hamarabb elkezdik megismertetni a gyerkőcöt az idegen nyelvvel, annál jobb.
Épp ezért nem értek egyet az első válaszolóval. Egy kisbabának nyugodt szívvel lehet akár 3 nyelven is beszélni, nem fog ettől zavarba jönni. Butaság az, hogy nem szabad 3 éves kora alatt tanítani. Bátran. A gyerek tudja ezt kezelni ösztönösen. És mikor elkezd majd beszélni, 3 nyelven fog. No big deal :)
Nagyon köszönöm mindenki válaszát!
Magyarországon élünk egyébként,igen ezt kifelejtettem.
Csak érdekelt volna,hogy ki mit és hogyan gondol erről/hogyan csinálta ha csinálta.
Egyébként én is pont amiatt hezitálok az otthoni tanítástól,hogy ha pl. a kiejtés,esetleg nyelvtani dolgok rosszul rögzülnek be neki,azt nagyon nehéz lesz kijavítani később.
Kilátásban van egyebek mellett ,hogy családostól kiköltözünk angol nyelvterületre és ezért is jó volna,ha már konyítana valamit a nyelvhez.Meg ugye amúgy is csak előnye származna belőle,ha beszéli.
en Szlovakiaban elek, magyar kisebbsegkent. Nekem ha a lanyom suliba kerul, tudnia kell elso osztalyban mar szlovakul. Bar nem kotelezo, de aki nem tud az nagyon szenved a nyelvvel. Ez tobbeves tapasztalat tobb ismerostol, mivel azt nem ugy tanutjak mint az angolt. Mar nehany ora utan meselniuk kell a keprol. Masodikban meg jon az angol.
Az en lanyom nyelvfejlodese nagyon szepen alakul, 14 hosan mar nagyon sok szava van, bar meg foleg az elso ket betut utanozza, de mar kezd mondatot is alkotni. Eppen ezert en ugy tervezem, hogy legkesobb ket evesen elkezdek vele szlovakul foglalkozni. Beszelni vele, mondokazni. Az en anyum is igy csinalta es semmi gondot nem okozott ez nalam. 3 evesen megy szlovak oviba, es ekkor kezdi majd el az apja az angolt tanitani. Meset meg majd csak szlovakul nezhet, legalabb is ezt tervezem, mert jelenleg meg nem tevezhet.
A kiejtes nem hiszem, hgy gondot okoz. En 5 eve atkoltoztem es allitolag nagyon megvaltozott a kiejtesem, mar a jelenlegi lakohelyembol nem tunok ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!