Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van/volt köztetek hozzám hasonló?

Van/volt köztetek hozzám hasonló?

Figyelt kérdés

Fiam lassan 16 hónapos, és még mindig aktív ciciző. Ez csak ott okoz problémát, hogy éjjel is menetrendszerűen kéri éjfélkor, kettőkor, négykor, reggel 6 után pedig újra.

Próbáltunk neki csak vizet adni vagy cumit, de sajnos ezzel semmi siker, csak sír, amíg nem teszem mellre.

Sokan azzal nyugtatnak, hogy egyszer úgyis magátok leszokik róla, de én nem hiszek már benne.


2009. aug. 29. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Én egyszerűen nem adnék neki cicit!!

Már elég idős és persze simán át kéne aludnia az éjszakákat. Kisfiam ugyan ezt csinálta, bár ő még rosszabb volt a végén. ha kivettem a szájából nagyon óvatosan a cicim , (akkor ő már aludt)rögtön felébredt és sírni kezdett, amíg vissza nem került a szájába. meguntam,de nagyon és egyszerűen nem adtam többet a szájába. akkor volt másfél órás üvöltés, de nem vettem ki a kiságyból!!! következetesség!!!

mi is próbálkoztunk vízzel, apával, de semmi. igaz, akkor 7,5 hónapos volt. most 9 és nem kel éjjel egyszer sem.

kitartás, lehet ő kicsit nehezebb eset lesz, mivel idősebb, de ez nem mehet, hogy 2 óránként még cicizgessen!!

2009. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tudnám hagyni,hogy sírjon.Milyen rossz lehet neki,gondolj bele.Le fog szokni lassan.Annyira pici még,szerinted mit érezne,ha nem adnád oda,csak hagynád sírni?
2009. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Hú, ezt a kérdést szó szerint én is megírhattam volna.

Nekem még meg sem jött.

Annyira szeretem én is, nem akarom, hogy lelki törés legyen neki, hogy megtagadom tőle az anyatejet.

Remélem ír itt valaki használható választ.

Rokonok elkezdték neki mondogatni, hogy nem jó a cici, rossz a cici, erre keservesen elkezdett zokogni.

Napközben próbálok vele beszélgetni, hogy anya szeretné, ha inkább innivalót innál stb, ekkora gyereknek az ő kevés szókincsén már lehet magyarázgatni.Hátha.

2009. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van /de o meg csak 11 hónapos/,éjjelente sokszor kell cicire tennem,mert máshogy nem alszik vissza,és nappal és este is csak cicin alszik el.Én sem tudnám sírni hagyni.Nekem tobben mondták,hogy úgy kb.2 éves kora korul le lehet szép szóval szoktatni,vagy volt,aki azt mondta,hogy bekente valamivel a mellét,ami nem ízlett a kicsinek,így leszokott róla.Bízom benne én is,hogy késobb megérti és le tudom gond nélkul szoktatni.
2009. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Lehet,hogy hülye lesz a kérdésem,de mit adsz neki az anyatejen kívül? Én úgy tudom,hogyha nappal eleget kap enni,súlyának és korának megfelelően,akkor át kellene tudnia aludni az éjszakát...
2009. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom miért kellett lepontozni az első válaszolót! Mikor teljes mértékben igaza van! Ennyi idősen már RÉG nem kellene felkelnie este enni, nemhogy 2 óránként. Jó hogy ordít, mert tudja, hogy úgyis eléri amit akar a cicit. Pedig itt lenne az ideje, hogy leszokjon róla és ez sajnos nem fog másképp menni csak sírással, de muszály. Így te se tudod magad kipihenni, hogy 2 óránként kell kellni. Hagyd sírni, nyugtasd meg, de ne vedd ki a kiságyból esteleg egy kis teát adj neki, de ne sokat. És ezt addig csináld még le nem szokik. Nem lesz egyszerő de meglátod ha kitartó vagy és nem engedsz hamarabb leszokik róla mint gondolnád.

Na most le lehet pontozni nyugodtan!

2009. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt h sírni hagyni......azt nem tartom jó ötletnek4De azt sem jó h 2 óránként cicizik!Ez tényleg nem ok!Próbálgassad szép lassan!Mondjuk kapott cicit,majd mikor 2 óra múlva megint kéri akkor szépen próbáld elaltatni v teát adni v vizet,v cumit,de végig legyél ott vele,simogassad,beszélj hozzá énekelj neki,léy türelmes kedves,de ne vedd kis csak ha nagyon sír!Ha kivetted akkor csak addig tartsad az öledben amíg meg nem nyuszik majd tedd vissza és simi,nyutatás újból!Aztán max.a "következő szopi időben"adjál neki cicit!De az azutániban megint ne dajál neki hanem simi,nyugi beszéd stb.......és így tovább szóval hagyjál ki mindi 1 szopit aztán hátha megunja és csak 4 óránként kel és ezt is lehet majd ritkítani!
2009. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ugy szokattam le, hogy apa aludt vele, engem nem is látott. volt hiszti, meg orditás, igaz nem órákig. Megszokta, mostmár csak reggel 6-kor szopik.
2009. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. köszi mindenkinek a kedves lepontozást!!

Először is, NEM lett lelkileg megtörve a kisfiam. de úgy sem lehet aludni, hogy fogom a hátát , le ne essen az ágyról és közben meg néha néha ráharap a bimbómra. amint kihúztam a szájából óvatosan a cicit, rögtön felébredt....

ennek véget kellett vetnem valahogy. és nálunk nagyon is bevált ez a módszer. amikor jön a foga, akkor 1x kelt éjjel. adok neki tápszert és 20 perc alatt visszaalszik. nem lehet úgy pihenni, hogy 2 óránként ugrálsz éjjel.

és mivel ő már 16 hónapos, ezért nyilván mindent eszik és ez az egész rituálé csak egy megszokás nála. én is élek halok a gyerekemért, de mindennek van határa.

és ismét lehet lepontozni kedves mindenki!!! hajrá

2009. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!