Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hirtelen, ha félre...

Mit tegyek hirtelen, ha félre nyel valamit (pl. papírt, gombot - olyat, ami elzárná a levegő útját) a kicsi?

Figyelt kérdés
Hogyan menthetem meg az életét, hogy ne fulladjon meg, mire kiérnek a mentők? A kislányom mindent a szájába vesz (venne), nagyon kell figyelni, de mi van, ha mégis megtörténik a baj?
2009. aug. 28. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nehogy megtörténjen, de olyankor gyorsan meg kell fordítani a hátára és 5ször legalább jó erősen a lapockái közé ütni. vagy van még az a fogás, amikor meg kell fogni elölről és rántani rajta, de ezt nem tudom pontosan, utána kellene nézni!

2009. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A papír egyébként elázik a torkában? Annyiszor szedek ki a szájából papírt...
2009. aug. 28. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem fulladozik tőle, valószínűleg jóízűen "megette":) Ha valami beakad a légcsővébe ,akkor annak sajnos egyértelmű jelei vannak....
2009. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékszem elsősegély órán hogy:

- a kicsit a combon hasra fektetve kell lapocka között tenyérrel "hátbaveregetni"

- fejjel lefelé tartva kirázni belőle a bennakadt alkatrészt, többen kell tartani nem csak a bokájánál fogva.


Bocsánat a megfogalmazásért én így emlékszem, ha gyerekem lesz majd rágyúrok a témára

2009. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nemrég foglalkoztak ezzel a TVben is. Valóban a térdedre kell fektetni, és egy határozott mozdulattal a lapockái közé ütni, Viszont azt kiemelték, hogy nagyon fontos, hogy a fejét támaszd meg!
2009. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De egy papír, ami elvileg tapad, az is kijön az ütésre?
2009. aug. 28. 22:29
 7/8 anonim ***** válasza:
A papírnál sztem gyorsan inni próbálj meg adni neki. Nálunk múltkor a kisasszony a zsepit tömte magába amíg nem néztem oda, és én inni adtam neki, az levitte a torkából.
2009. aug. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a papír a légmozgástól feltapad a nyálkahártyára ha kissebb, ha nagyobb (papírzsepi) nem is valószínű, hogy leér a gégefedőig és ezt még eléred kézzel talán :S

Midnenesetre ha van valaki a közelben az azonnal hívjon mentőt.

Amíg ilyen picike az orrát fújd ki te. Apró játékot meg ne adj neki inkább maradj a biztonságos nagy faépítőknél. Az apróságokat és mindent amit belélegezhet tedd egy nagy fém bonbonos dobozba aminek nehéz lefeszíteni a tetejét és tedd el egy magas polcra.

A kanalat meg a szőnyeget már csak nem nyeli le.

Nekem van egy emlékem amikor kis koromban egy karika krinolint akartam egyben lenyelni vagy leszaladt a torkomon, de pont úgy hogy egy hangot se tudtam kiadni csak kigúvadt a szemem mint a játékbékának. Közben a rokonság meg olyan hangosan röhögött valaminhogy nem hallották meg hogy mindjárt kifingok.A végén kikérődzöttem valahogy de pislogtam 5 percig mint hal a szatyorban. Na az ijesztő volt, senkinek nem kívánom. Volt vagy 20 éve, de azóta nem mentem krinolin közelébe :D

2009. aug. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!