Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a főzelék után ne kérje a cicit?

Figyelt kérdés
Teát nem nagyon akar inni a főzelék után a 6 hónapos babám. Már egy hónapja elkezdtük a hozzátáplálást, de még mindig kéri a cicit utána. Itassak vele a végén annyi teát, amennyi tejet més szopik?
2009. aug. 28. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Az én gyermekeim, ha jóllaktak a főzelékkel, utánna nem kértek szopni. Gondolom a többi étkezése még anyatej, így a folyadékbevitel miatt nem kell aggódnod. Szerintem próbálj meg több főzeléket adni neki. Ha ez nem jön be, akkor valószínüleg nem éhes már, csak megszokásból kéri a cicit. Ilyen gyermekem viszont nem volt, ezért ezzel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni.
2009. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem hagyd, hagy szopizzon. Te írtad, hogy nem issza meg a teát, ami szerintem anyatejes babánál teljesen rendben van. Ne akard, hogy főzi után ne szopizzon. Persze ez nem válasz a kérdésedre, de nincs módszer, amivel leszoktathatnád a szopizni vágyó gyermekedet a szopiról.
2009. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Ne dj neki cicit, csak főzeléket. nem értek egyet az utolsó válaszolóval, mivel a hozzátáplálásnak el kell jutnis az étkezés kiváltásához, ami annyit jelent, hogy akkor nem kap cicit. Ha elég a főzelék, biztosan nem kér cicit. Ha elfogad teát, vagy vizet, itass vele nyugodtan.
2009. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

A baba 6 hónapos! Miért ne lehetne utána cicizni???

Nagyon is ügyesen halad, ha van tejcsi nyugodtan adj neki, még picike ő, jól haladtok, elég lesz a teljes kiváltás 8-9 hós kora korul! Addig meg ne aggódj ezen, nem kell feltétlenül egyből átállni, van akinek még így sem sikerül ahogy nektek!

2009. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
2.vagyok. Igen, el kell jutni a kiváltásig, de nem az anyuka dönti el, mikor jutnak el odáig, hanem a baba. Szerintem.
2009. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, ha jóllakott annyira, nem kéri a cicit. Illetve érzed, hogy tényleg iszik-e belőle, vagy még eszik is (azaz csak az eleje kell neki szomjoltani, vagy éhes maradt). Ha csak nyammog, nem adnék neki már cicit, ha iszik, hadd igyon, ha eszik is, adnék neki több főzeléket.
2009. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Mi is hozzátáplálunk már 2 hónapja, 8 hónapos volt a kisfiam nemrégen, mégis adok neki még anyatejet főzelékevés után. Én így látom jónak, igényli Ő is. Van teája is, de azt nem nagyon fogadja el, csak ha nagyon meleg van.
2009. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Kisfiam 1 éves lesz holnap. Bármit eszik itthon, legyen az gyümölcs, főzelék, kenyér, utána kap vizet (ehhez lett szokatva, mást nem iszik), mégis van, hogy még cici is kell neki. Nincs ezzel semmi baj! Ha utcán eszik, ott elég a víz is. 6 hósan kezdtük a kóstolgatást gyümivel, 7 hósan délben főzelék és 8 hós volt mikor először kapott folyadékot (vizet) a szopin kívül. Ez náluk megszokás, idő kell míg leszoknak a ciciről.
2009. aug. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%
Itt vélemyényt kérdeztek, én azt mondtam. Akkor mi a jó büdös fenének kell lepontozni? csak azért mert eltér a többi, nálamnál sokkal okosabb anyukáétól? Még egyszer elmondom, mert úgy látszik sokan nem értik: a cél az étkezés kiváltása!!! Ha napi egyszer, akkor egyszer, ha kétszer, akkor kétszer, de akkor csak gyümölcsöt vagy főzeléket kapjon. A többi étkezésre még mindig ott a cici.
2009. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!