Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadhatom a Germicid kúpot...

Beadhatom a Germicid kúpot akkor is, ha esetleg nem lázas a babám?

Figyelt kérdés

Tegnap kapott oltást, ma nyűgösebb, mint szokott, alig-alig alszik. Reggel megmértem popsiban 37 fokos volt, másik lázmérővel (homlokához kell szorítani) 37,5 volt.

Azóta nem engedi, hogy bedugjam neki a lázmérőt, a homlokán mért hője pedig már lassan 38.

Melyik lázmérőnek higgyek és beadjam neki a kúpot így vagy próbálkozzak újra popsiban mérni?

Köszönöm a segítséget!


2009. aug. 28. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Posiba mérd. Az a jó bár ahoz ha már nem engedi keménynek kell lenned. Én leszorítom ilyenkor a gyereket. Fontos hogy tudjam,mert feleslegesen nem adok be neki gyógyszert. Szóval ha popsiba 37,6 akkor nyomhatod.
2009. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a homloklázmérő rohadt sokat csal. próbáld a popsijában mérni, és vonj le belőle fél fokot. ha így eléri a 38at, akkor adhatsz kúpot, addig tök felesleges.
2009. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A popsimérés jóval biztosabb. Ha nem engedi, valakivel ketten csináljátok. (pl. nagymama) Fél fokot le kell vonni az értékből, de én 37, 8 alatt semmiképp nem kúpoznám. Meleg van, emiatt alapból picit magasabb lehet a testhője!

2009. aug. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Védőnő szerint popsiban 38,5-nél adjam a kúpot. Akkor ez a nő nem normális?

Lehet, hogy azért lett csak 37 popsiban, mert nem tartottam benn elég ideig. Kb egy perc elég kell, hogy legyen ugye?

2009. aug. 28. 12:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagymama nincs itt, apa sem. Kettesben vagyunk a kisfiammal.

Igen, én is gondoltam a melegre. Most alszik, de ha felébred megpróbálom a popsijában.

2009. aug. 28. 13:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

azért mondta a védőnőd, mert a korai lázcsillapítással nem erősödik az immunrandszer. én azért írtam a 38at, mert anyaként tudom, akkor már a frász jön az emberre:)

ha nem digitálissal mérad, akkor sajna nem tom, h mennyi ideig kell bent tartani.

2. voltam

2009. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem jött a számra, de ezt kerestem "korai lázcsillapítás"...

Köszönöm szépen.. várok, mert alszik, aztán mérek (nem digitális, hanem hagyományos lázmérőm van).

2009. aug. 28. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Higanyossal legalább 5 perc.

Én átölelem és hónaljban mérem.

Én gyermekem is tegnap kapott oltást (4 hós), nem is mértem a lázát, eleve mondták, hogy estére adjak be fél kúpot.

2009. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Átölelős megoldás is jó, köszönöm. Mi a két hónapos oltást kaptuk. Alszik még, de nyugtalanul. A másik szobából hallom, hogy nyöszörög, forgolódik. Igaz nagyon meleg is van.

Köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt!

2009. aug. 28. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!