Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szereti a kislányunk...

Nem szereti a kislányunk apát. Hogy változtassunk ezen?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányunk,és eddig azt hittem,csak beképzeli a párom,de már én is így látom,hogy nem szereti a kislányunk,De ez annak is köszönhető szerintem,hogy nem viszi túlzásba a vele foglalkozást.Egész nap dolgozik,de amikor hazajön se végig vele foglalkozik,egyszerűen nincs türelme hozzá :(

Szüleimmel egy háztartásban élünk,és már kezd nagyon rosszul esni nekem is,hogy mindegyikünkhöz boldogan szalad oda,ha meglát minket,csak az apjához nem.Őt inkább kikerüli,és sétál tovább,hiába hívja.Ha ráhagyom,míg kimegyek pl.Wc-re,akkor amint kilépek már sír nála.Mondjuk nagyon ritkán tudom ráhagyni,mert sosincs kedve rá figyelni,ha mégis figyel rá,akkor meg nem engedi sétálni,mászni,játszani,hanem bekapcsolja a tv-t,az ölébe veszi,vagy a gépet,és ott ül vele,míg nem megyek,a kicsinek meg persze nem tetszik.Mostanában próbál figyelmesebb lenni,ha hazajön mindig eljön velünk sétálni,biciklizni munka után,de ez is kevésnek tűnik.Tegnap körbeszeretgetett mindenkit,mondtam szeresd meg anyát,már ölelgetett is,a mamát,meg papát is,mikor mondtam apát,meg rázta a fejét,hogy nem.Mi tévő legyek?Kérlek ne azt mondjátok,hogy legyenek többet kettesben,mert az nem megy.Egész nap dolgozik,utána meg fáradt,és azt mondja nincs kedve meg türelme.Na bummmm.Akkor mit lehetne még csinálni?


2009. aug. 28. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig más megoldás nincs. Mégis milyen megoldás lehetne? Csak úgy tudja elérni, hogy szeresse, hogy ő is foglalkozik rendesen vele. Ha hazaér munkából, vegyen erőt magán, és játszanak, ha tévézni, gépezni nem fáradt, akkor a kislányhoz se legyen az. Ne is csodálkozzatok hogy ilyen hozzáállás mellett nincs oda a lányotok érte.
2009. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
áááá anélkül h ne lenne hozzá kedve semmit!!!!!!sztem a szülönek igen is kell foglakozni a gyerekével már ha egyáltalán szereti ,ha meg nem szereti akkor ne is várja h a gyermeke szeresse őt!
2009. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzi a gyerek is hogy az apának csak akkor jó ha a közelében va,hogyha ő csendben ül,és meg se nyikkan.Persze hogy nem szeret vele lenni,azt érzi hogy nem figyelnek rá.Ezen maximum a párod tud változtatni,de sem ugy,hogy a "nagy"törődés közben a tévét meg a gépet bámulja...
2009. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nagyon rossz érzés lehet,én ezt annak tudom be,hogy a lánykád bizony érzi,hogy talán apuka sincs olyan nagyon oda érte.Nálunk is volt ilyen de még nagyon picinek.Nálunk az egész család elég harsány hangú és gőgicsélő na a pici babák imádják ezt és az én párom meg nem ilyen,csak szimplán imádja a pici fiát.és persze hogy inkább a harsány gőgicsélőt választotta,mint a csak csendben mosolygót.láttam és tudtam is hogy rosszul esik a páromnak,és mondtam is ezt neki.próbáljon egy kicsit gyerekes lenni.megpróbált és nagyot fordult a világ,ma már kapaszkodik apára ha hazajön és elválaszthatatlanok.Szerintem beszélj a pároddal.Próbálja meg ő egy picit a baba oldalárol nézni az egészet.Legyen ő is kicsit gyerek.ha szereti a lányát menni fog.
2009. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha néha viine neki haza valami játékot,finomságot,meló után,ketten játszanának vele kicsit,felferdeznék,te addig lehetőleg csinálj valami mást.Vagy mi az amit kint nagyon szeret csinálni a gyerek,séta,bicikli,fagyi,játszótér,vigye el a férjed kicsit,és lehetőleg ne telefonáljon,hanem a gyerekkel foglalkozzon közben.
2009. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyaez volt,csak ő külföldre is lelépett 2 éves koromban és azóta havi egyszer látom,illetve láttam mert már külön éltem.

A helyzet változatlan én azóta sem szeretem...szóval ha nem változtattok,akkor nem is fogja sosem.Én nem értem ha akartátok azt a kislányt,miért nem szereti?Nehogy azt mond úgy gondolja,hogy az anyának kell nevelnie a gyereket,mrert akkor sikítok egyet,de nem leszek kíméletes.Az lenne a legjobb ha fogn azt a kicsit és elvinné ide oda,de csak ő...az elején sírni fog,de utána jó lesz...menjenek játszótérre,sétálni,piknikezni,vagy tudom is én csak zeresse könyörgöm...vagyis foglalkozzon vele.Nemtudod elképzelni mekkora sz@r érzés egy gyereknek ha az apja sz@rik rá...szedje össze magát,vagy a kislánya nagylányként is utlni fogja:(

2009. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez kész...

Ha nem foglalkozik vele, kvázi idegenként kezei, miért is szeretné??? Ő elvárja hogy szeresse, cserébe meg le se tojja? Hogy is van ez?

2009. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerü...De egyébként ahogy olvasom az írásod, nekem az jön le hogy ez TÉGED zavar főképp és nem a párodat :( Márpedig amíg őt nem zavarja addig úgysem fog cselekedni..

Az én férjem is rengeteget dolgozik, van hogy napokig csak én vagyok a fiunkkal, és ha hazaér is aludnia kell, mert nem bírná amúgy.

Emiatt én is elkezdtem látni az aggasztó jeleket, hogy a fiam anyás lett kifejezetten..Ezért minden úton módon próbálom benne erősíteni h van ám apja is, együtt hívjuk fel, ha tudom h jön, kimegyünk elé, örülünk neki ha megérkezik stb., már most szépen simogatni is megtanulta az apját csapkodás helyett (de engem még mindig csak csapkod..) szóval nálunk én szándékosan erősítem az ő kapcsolatukat, mert nem akarom h a hülye anyagiak meg hajtás-meló stb. mellett az ő kapcsolatuk tök üres legyen mintha semmi közük se lenne egymáshoz.

Szerencsére nálunk legalább a férjem partner is ebben.

2009. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Engem rettentően zavar,pont azért kérdeztem,hogy mit tudok ellene tenni.A párom is már kezdi felfogni,és elvitte sétálni,pacikat nézni,biciklizni,de nem javult a helyzet,és párom SAJNOS kezd beletörődni úgy érzem,de én nem fogok.Ezért kértem tanácsot Tőletek
2009. aug. 28. 12:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én párom sem tudott mit kezdeni a pici fiával,majd amikor megtanult járni megváltozott a dolog.Elmentek kettesben sétálni,előszőr 15perc,aztán már egy órát is elvoltak,mostmár édeskettesben járnak usziba,mamához stb.Lehet,hogy a párod attól tart,hogy nem tudja a baba igényeit kielégíteni.Hagyd őket kettesben,hogy a kislány is megtanulja,hogy apával is biztonságban van,hagy nyugtassa ő is meg párszor.Persze ezt a párodnak is akarni kell.
2009. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!