Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy bírjátok sírni...

Anyukák, hogy bírjátok sírni hagyni a babátokat? 13hós kicsimmel odáig jutottunk, hogy ha nem hagyom egy picit becsavarodok. De tényleg.

Figyelt kérdés

egy egésznap anyán logó gyerek.ez neki se jó.az alvások is tragikusak.azt mondták hagyjam, majd elalszik.

most 20perc alatt álomba sírta magát.rövidülnek ezek az idők?elhagyja?mert megszakad a szívem.


2009. aug. 28. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Én sem bírom sírni hagyni az 5 hetes pici fiamat. Eddig egyetlen tápszer sem felelt meg neki, szoptatni pedig nem tudok. Minden etetés után keservesen sír.

Az altatás sem egyszerű. Magától egyáltalán nem alszik el, csak dajkálással. A védőnő szerint teljesen hülye vagyok. Szerinte tegyem le, ordít majd egy darabig, aztán abbahagyja. Húsz perc után már nem bírom és felveszem. De akkorra már remeg és csuklik. Na, erről ennyit.

Ajánlották a chamomillát, de csak nem altathatom minden etetés után homeós bogyókkal. Együttérzek veled.

2009. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem is hasonló problémám volt. Alvás előtt megpróbáltam kifárasztani játékkal, sétával, akkor tettem az ágyba, amikor már látszott rajt az álmosság. Amikor sírt beszéltem hozzá, simogattam. Egy rövid idő után már nem igényelte. Beállt a rendszer. Nekem ez vált be, persze minden kisgyerek más!
2009. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

persze, hogy rövidül!

13 hónapos baba már simán hisztizik!

igazad van, ez neki sem jó!

muszáj egy kis rendszert bevezetned, jól csin álod.

nem kell ebből a sírni hagyásból olyan tragikus ügyet csinálni.

2009. aug. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kedves 3.válaszoló!

pontosan érted mire gondolod, nálad ez tapasztalat, hogy majd abbahagyja?

és tényleg hiszti, kidobja a cumiját a kiságyból,amint felállok mellőlle ...

2009. aug. 28. 12:37
 5/9 anonim ***** válasza:

szia! én sem sokszor hagytam még sírni a lurkót, de amikor már sokadik éjszaka játszottuk azt, hogy ő felébredt, és ha ringattam, aludt nyugodtan, viszont amint letettem, ugrott fel, akkor úgy gondoltam, hogy erre talán nem kellene rászoktatni

Első alkalommal nálunk is 25 percig sírt, nagyon nehezen bírtam, utána sokáig nem is volt ilyen gond, de épp a napokban újrakezdte ezt, ott hagytam, és kb. 3 percig sírt. :)

Én magam is nagyon meglepődtem.

2009. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen,rövidül,de nehezen.Nem bántásként írom,de előbb kelett vona,de gondolom már rájöttél.

Az 5 hetes kismamának meg azt mondom,bírja ki,könnyebb lesz később.

Könnyebb nem rászoktatni valamire, mint utána leszoktatni róla!

A leszoktatás,nagyobb törés mint ha sír egy pár napig.Az enyém is sírt,pár nap után már nem volt gond.Persze 5-10 percnél tovább nem hagytam sírni,de nem is ugrottam minden nyekkre éjszaka sem,megvártam mi a végkifejlet.Volt olyan hogy ő fel sem ébredt a nyüszögésre csak én... :-)

2009. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja,az 5 hetes km-nek.Ha sír,menjen be vígasztalja meg,üljön az ágyhoz,simogassa meg és menjen ki a szobából,de ne vegye fel.Meghozza gyümölcsét a türelem és a kitartás.
2009. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az 5 hetes mama vagyok. :-)

Köszönöm. Kipróbálom, bár a szívem szakad meg.

2009. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végül is nem tudtam megtenni. 20 perc visítás után felvettem. Megláttam azokat a gyönyörű nagy fekete könnyes szemeit és egy pillanatra elszállt a fáradtságom. Dajkálgatom tovább, amíg ki nem dőlök. Különben 6-7 hetesen lehet ez már hiszti vagy valamije fájhat?

Tudom, hogy igaza van annak, aki azt írta, hogy hagyjam sírni, majd szép lassan hozzászokik, hogy nem veszem fel, de sajnos képtelen vagyok megtenni.

2009. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!