Elrontottam a kisfiam?
3 hónapos a kisfiam, eddig nagyon sokat foglalkoztam vele, mindig beszéltem hozzá, énekeltem neki, "játszottunk". Az utóbbi 2-3 napban egyáltalán nincs el egyedül, még 2 percre sem. Nem sír, csak nyüszög, semmi nem jó neki. Elronthattam, hogy folyton foglalkoztattam és annyira megszokta, hogy most már nincs el egyedül? Vagy mi lehet a háttérben? (nem éhes, nem fázik...) Régebben csak akkor csinálta ezt, ha fáradt volt. Most meg szinte egész nap. Eléggé idegörlő, hogy nem tudom mit akar. Tudom, hogy egy ilyen kis baba még nem hisztizik, mégis olyan, mintha hisztizne.
Segítsetek!
Szerintem sem rontottad el:)!
Ha a nyöszörgés átcsapna sírásba, vagy másképp nem tudod "lefoglalni", de neked dolgod lenne, próbáld ki a hordozást:).
Hogyan kötöd a Kicsidet?
Ez a 3- 4 hónapos kor pont az az időszak, amikor már szeretnének nézelődni hordozás közben is, tehát ha előre kötöd, lehet, hogy simán az nem tetszett neki, ogy "csak" TÉged lát. Ilyen tájban szoktuk a babákat csípőre vagy hátra kötni, hogy nézelődni tudjon, menetiránynak megfelelően. Ez még Neked is jobb lehet, mert valóban felszabadul mindkét kezed:).
"(...)Pár hónap után, nagyjából a harmadik hónap táján sok szülő észreveszi, hogy az addig mellkasán békésen szuszogó baba ficeregni kezd a kendőben. Forgolódik, szeretne az édesanyján, apukáján kívül mást is látni a világból. Nagyon fontos, hogy ezt az igényét észleljük, és válaszoljunk rá. Ám sosem szabad babánkat arccal kifelé a hordozóba helyezni! Hiszen úgy a baba háta homorú lenne, ezzel összefüggően medencéje, csípője sem tudná a helyes testtartást felvenni, testsúlya az ágyékára terhelődne. Ezen kívül pedig babánk nem tudna hozzánk bújni, nem tudná kizárni a külvilág zavaró ingereit, ha elfáradna, nem tudna ránk dőlve pihenni.
Ennek a helyzetnek a kezelésére a megoldás, ha kisbabánkat csípőnkön, vagy hátunkon hordozzuk tovább. Ezen hordozási formák kendővel is mindenki számára könnyen elsajátíthatók és a továbbiakban is lehetővé teszik az optimális testtartás elérését. A csípőn illetve háton való hordozás továbbá segíti a kicsiket abban, hogy a gyakorlatban csak később kialakuló mozgásformákat a hordozó személlyel együtt mozogva agyukban leképezzék. Valamint jótékony hatással van a szem fejlődésére is, hiszen így a közeli és távoli dolgokra való fokuszálást gyakorolhatják.
Sok szülőben felmerül a kérdés, mikor a háton hordozás szóba kerül, hogy vajon biztonságos- e. Nem lehet- e gond abból ha gyermekünket szem elől veszítjük?
Kedves Olvasó, a helyesen kivitelezett, helyesen megtanult háti hordozás teljesen veszélytelen. Miután leküzdöttük a kezdeti aggodalmakat, érezni fogjuk, hogy babánk békésen hozzánk simul, érezzük ha elaludt, érezzük ha izgatott lett, érezzük a légvételét, minden apró rezdülését. Teljes biztonságban tudjuk.
Miért jó a felnőttnek, ha gyermekét háton is tudja hordozni?
A háton való hordozás bizonyos súly felett nagyon sok megterheléstől szabadítja fel a nők gát- tájékát, medencefenéki izmait, valamint a hátunkon sokkal nagyobb súlyt tudunk tartósan hordani. Ezzel hátunkat, derekunkat kíméljük, valamint a helyes testtartást is támogatjuk, hiszen háton nyugvó babával nem tudunk görbén járni…
Háton hordozott babával mindkét kezünk felszabadul, szabadon tudunk tevékenykedni, legyen az házimunka, vagy nagyobb testvérrel való játék, játszóterezés vagy fürdetés.(...) Következő említett eszközök a mei tai- ok és a csatos hordozók. Ezeknek derékpántja fix, ezáltal a baba terpeszének fokát is nagyban meghatározzák, így nem támogatják a helyes csípőfejlődést. Ezért a mei tai- ok és csatos hordozók használatát csecsemők esetében nem ajánlom, csak akkortól javaslom, mikor a kicsi már önállóan ülni vagy járni tud.(...)" innen: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!