Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik 8 hónapos babátok?

Miket eszik 8 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Milyen gyümölcsöket, zöldségeket? Hogy készítitek a főzeléket Neki?
2009. aug. 25. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

5,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, előtte vegyesen kapott anyatejet és tápszert (sajna nem volt elég tejem, s nem tudtam eléggé szaporítani). Most 8 hós és 3 napos, s a gyümölcsök közül az almát, őszibarackot, körtét, szőlőt, banánt (csak alkalmanként) kap már. Zöldségek közül a krumpli, sárgarépa, sütőtök, tök, rizst cukkini, zöldborsó (héj nélkül), cékla, paradicsom, vöröshagyma az, amit már kínáltam neki. A főzelékeket csak reszelt almával hajlandó megenni, kivéve a sütőtököt. Csirkehúst, s esetenként pulykát kap kétnaponta ebédre. Tegnap kapott először zsemlét rágcsálni, illetve a szőlőhöz szoktam keverni babakekszet.

Még mindent pépesítek neki. A főzelékhez valót vízben megfőzöm, egy csepp étolajat adok hozzá, de fűszert még nem használok. Tegnap és ma már pirítottam hagymát a paradicsomos krumplihoz.

Sajnos nem vagyok egy házitündért, konyhaművésznek meg végképp nem mondanám magam, így bár már 3 étkezést is kiváltottunk, mégsem haladunk a hozzátáplálásban, mert ritkán vezetek be új zöldséget, gyümölcsöt az étkezésébe. Már rég ehetne más tökféléket, uborkát, brokkolit. Az egyedüli, amit tudatosan nem adtam még neki, az a saláta. Na meg ez a vízben megfőzöm is olyan egyhangúnak tűnik (épp tegnap töltöttem le a kismamablogról a Nagy babaszakácskönyvet, csak még nem olvastam el, hátha találok benne jó ötleteket, recepteket, ami alapján tudom egy kicsit ízesíteni a pépeket).

2009. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem miért nem adtál salátát?
2009. aug. 25. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a műtrágyázás hatására a salátában rengeteg nitrát halmozódhat fel (nagyobb mértékben, mint más zöldségekben), s bár a bevizsgált termékekben a felső határértéket (EU-s norma) ennek mennyisége nem szokta meghaladni, ki tudja, hogy amit a piacon tudok venni, azzal mi a helyzet. Persze ez csak az én "túlóvatosságom". Gondolom, mindenkinek megvan a maga kis "mumusa".
2009. aug. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!