Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy kislányom...

Miért van az, hogy kislányom mostanában mindenkivel haverkodik, és bárkivel elvan, ha az a valaki leköti, játszik Vele?

Figyelt kérdés
Tiszta röhej, hogy eddig az volt a bajom, hogy csak Velem és Apával volt hajlandó lenni, átadni másnak szinte nem lehetett, ha meg ezt tettük, és csak egy pillanatra is eltűntünk a szeme elől, ordított. Most már (7 hónapos) bárkivel elvan, mindenkire vigyorog, csak szórakoztatni kell, meg játszani Vele. Az ételt is elfogadja, nemcsak Tőlem. És nem úgy tűnik, hogy érdekli, ha eltűnök. Hozzáteszem, rengeteget van társaságban, emberek között. Ez normális dolog, hogy ennyi idősen nem esik kétségbe, ha Én nem vagyok körülötte, akár órákig sem?
2009. aug. 24. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisés örülj neki.Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz,ha nem ragaszkodik csak az anyukájához.Szerencsére megszokta a társaságot,és azért ilyen nyitott.Ez nem azt jelenti,hogy titeket nem szeret.Később is jól ellesz másokkal,de hozzátok is jobban fog ragaszkodni.Tapasztalatból mondom,3 gyerek anyukája.
2009. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor tudja ugye, hogy Mi vagyunk a szülei, és a legjobban mégiscsak hozzánk fog ragaszkodni mindig? Lehet, buta a kérdés, de nincs tapasztalatom, mert Ő az első gyermekem.
2009. aug. 24. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Olyan édes vagy! Ezt nem degradálóan mondom, hisz én is első gyermekes anyuka vagyok. Nálam annyi még a csavar, hogy:

- egyedül nevelem, igaz, fontosnak tartottam, hogy minél hamarabb legyen kapcsolata az apjával;

- igyekeztem minél több emberrel megismertetni, s új környezetbe vinni;

- s a kezdetektől (értsd: születésétől!!!) fogva nyitott mindenre.

Nálunk soha nem volt olyan, hogy csak anya, vagy apa. Sőt! Néha már attól tartok, hogy túl barátságos a "világgal".:)) A héten tölti be a 10. hónapját, de ez a nyitottsága egy percre sem változott. A mai napig magára hagyhatom (pl. rászántam magam, hogy elmenjek csontkovácshoz, ami igaz, hogy max. 20 perc, de mégis idegen - értsd: SOHA NEM LÁTOTT asszisztens "kezébe adom": kis csöppem vígan, vigyorogva fogadott 20 perc után!!) Senkitől és semmitől (kutya, zaj, stb.) nem riad meg.

Persze, biztos van egy időintervallum, ami már az Ő komfortérzetét is kikezdené, de ilyen még nem volt.

Hosszabb időre (pl. 1-3 óra) csak az apjával és édesanyámmal volt. 1 órán belül mindenkivel jól elvan, ha lát, félórán belül meg automatikus bizalommal viseltetik a világ iránt!

Most már tudom, hogy ez nagyon jó, mert tényleg hihetetlenül kiegyensúlyozott, magabiztos emberke! Még lesznek nehézségei, de ezzel mindenki így van/ lesz/ volt, de legalább van egy nagyon erős - a pszichológusok úgy hívják - ősbizalma, ami NAGYON KELL az egészséges lélekhez!

Én lenyűgözve állok a derűsége, bizalma és nyitottsága előtt. Csak tanulom, hogy hogy is voltam ezzel én anno... :)))))

2009. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aranyos! A babád helyett úgy látszik, inkább Te vagy kétsébe esve. De nyugi tudja, hogy ti vagytok a szülei és nem akar lecserélni benneteket. Ilyen korban most az a lényeg, hogy legyen aki állandóan szórakoztassa, mindegy ki. De neki akkor is te leszel az ANYA. Az egyetlen akit nem adna semmi kincsért. Nyugi! :)))
2009. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugodtam. Ahogy a második válaszoló is írta, kislányom is nagyon nyitott, mindenre mosolyogva reagál, érdekli minden, Ő sem ijed meg semmitől, hanem inkább érdeklődve figyel. Örülök, hogy ez valszeg annak a jele, hogy talpraesett, nyitott, boldog emberke lesz belőle. :-) Csak mégis bennem van az a rossz érzés, hogy ugye nem azért ilyen nyitott mindenre, és mindenkire, mert Én nem vagyok elég jó Neki. Persze, ez butaság, az eszemmel tudom, csak néha felmerül bennem.
2009. aug. 25. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A 2- válaszoló vagyok.

Nyugodj meg! Hidd el, bennem is felmerültek hasonló érzések, már csak azért is, mert én és a papája sem élünk együtt. Nálam ez volt az "áttörés". Én u. is először a papa iránt muatott rajongásakor éreztem azt, amit te most leírsz. Akkor ezt igazságtalannak éreztem, hisz én cipelek minden terhet a vállamon, az apját, akit u.csak én kértem, hogy jöjjön, és ugyan már látogassa meg hébe- hóba a fiát; meg imád, jóllehet ő "nem tesz semmit érte".

Ehhez képest nálam mások iránt mutatott érdeklődése semmiség volt, ennek ellenére azt gondolom, hogy most te is hasonlókat élhetsz át. Én is u.ezeket gondoltam: nem csinálom jól, engem nem szeret, én csak "asszisztálok itt", stb. De eltelt jó pár hónap, s rájöttem, hogy mennyire szeret a kisfiam. Azóta nem méricskélek, hanem örülök ennek a szeretetnek, mert ez ajándék! Kapom, mert vagyok, s ez fantasztikus érzés!

S komolyan mondtam, hogy a derűjét, nyitottságát és vidámságát azóta csak tanulom a drága csöppemtől!

Bízz magadban! Jó édesanyja vagy, különben nem lehetne ilyen! S ha a világot ennyire tudja szeretni, akkor ezt a nagy nyitottságát, szeretetét nem kaphatta máshonnan, mint tőled és a párodtól!!!! Számukra a világ első megtapasztalása az az édesanyja és a szűkebb otthona. Ha ott OK minden és biztonságban érzi magát, akkor tud csak igazán biztonságban mozogni a világban. S úgy tűnik, hogy a kis tündéretek (is) így van ezzel!

Kívánom, hogy minidg megmaradjon ez az öröm bennetek!

2009. aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Annyira, de annyira jólesik, amit írsz, nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad Velem a tapasztalatod!
2009. aug. 26. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!