Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliaban nem csinalnak...

Angliaban nem csinalnak csipoficam tesztet, honnan tudjam hogy nincs e 3 honapos kislanyomnak?

Figyelt kérdés
Minden rendben van vele de itt nem csinalnak ilyet.Ha az olemben van huzza fol magat ulne fol.Ha fol ultetem persze az olemben vagy parnaval megtamasztva akkor meg huzza fol a labat es nyomja fol magat hogy allna ugymond fel.Persze meg nem tud mert kicsi hozza.De ettol nem lehet baja?Persze amikor allna is fol tartom a hona alatt de szepen kinyomja magat majdnem egyenes labbal.Es tarja is magat szepen.De nem akarom terhelni kicsit sem a gerincet.Es azt sem szeretnem hogy csipofizamos legyen.Honnan tudjam hogy minden rendben?Akkor megyunk haza ha mar lesz 7 honapos ha akkor elviszem dokihoz es gond lenne tudnak rajta segiteni,meggyogyitani?
2009. aug. 24. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért gyerekorvos biztos látta már és ha te nem is vetted észre, ő biztos megnézte. Persze szakorvos jobban ért hozzá és az UH is pontosabb képet ad, de ha súlyos gond lenne, azt már biztos észrevették volna.

Nekünk azt nézte anno a gyerekorvos, hogy a 2 combján egyforma nagyságúak e a ráncok. Ha igen, akkor valószínűleg nincs nagy gond, persze azért elmentünk 6 hetesen ortopédiára, de ott sem találtak semmit.

Ettől függetlenül én azért tornáztattam, gondoltam azzal nem ártok.

2009. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
8 hetesen nezte meg a doki akkor mindenet megnezte de nem mondott semmit.Kesobb nezik meg ezt?Vagy ha akkor minden oke volt akkor nem lesz baja?
2009. aug. 24. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Angliában úgy tudom, hogy még a kórházban szűri ezt az orvos, de egyébként is kiderült volna már ez egy 3 hónapos babánál. Ha nagyon ideges vagy miatta, akkor magánrendelésen biztos megnézeik.

Amiket írtál ne csináld a babának, mert ha eddig nem volt alsó végtagi ízületi gondja, akkor most lesz és semennyire nem erősíted így a csípőjét.


A "gyengébb", "lazább" csípőjű babák kezelésének az a lényege, hogy mindenképpen elkerüld azokat a helyzeteket, amelyek a mászás ellen hatnak, mert a mászás erősíti legjobban a csípőt. Tehát vízszintesen feküdjön, sokan legyen hason , amikor ébren van, keveset legyen hordozóban, ültetni, bébikompozni, pihenőszékezni tilos, semmilyen erőszakos terhelős testhelyzet.

2009. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!