Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiborultok néha?

Kiborultok néha?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 16:39
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mármint vannak olyan időszakok amikor tele a tökötök mert nem alszik a gyerek meg nem akar enni stb. és ilyenkor kiabáltok is vele? nekem néha betelik a pohár és ilyenkor nagyon ki tudok borulni. persze utána meg lelkiismeret-furdalásom van. Más is van ezzel így?
2009. aug. 24. 16:39
 2/17 anonim ***** válasza:
Persze. Bár, Vele eszembe sem jut kiabálni, vagy ingerülten viselkedni, mert attól csak Ő is ingerült lenne, és sírna. Ha kiborulok, akkor picit leteszem, és elvonulok a szomszéd szobába, és mint egy idegbeteg, kiordítom Magam, vagy ilyesmi. Vagy, ha éppen nem vagyok egyedül (Apa épp itthon van, vagy szüleim Nálunk vannak), átadom a gyereket, és lelépek kicsit, egy órára mondjuk. Átmegyek barátnőmhöz, ilyesmi. Ez szokott segíteni.
2009. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy néha "kiborul a bili" az anyukáknál. A kislányom, most 16 hós és kezdi a hiszti korszakot, gondolhatod, hogy érzem magam néha. Ha nem kap meg valamit azonnal üvölt... Most is épp hisztizett, ezért szó nélkül betettem a kiságyába, hogy nyugodjon meg ott.

Kiabálni sosem kiabálnék rá, inkább nyugodt hangon beszélek vele, így ő is lenyugszik kicsit. Ha meg nagyon nem használ semmi (mint most), akkor jön a kiságy és pár perc alatt ő is és én is megnyugszunk... :-)


Kitartás! Nem vagy egyedül :-)))

2009. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mindenki kiborul néha.Ki előbb ki később,vérmérséklettől függően...Ordítani nem szoktam,de magamban dühöngeni igen.:-)

2009. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia.Olyan van,hogy most már picit elég,de sose kiabálok vele.Pontosan tudom,hogy mi miért van,és ha 50 * kell bemennem akkor 50* megyek be.Talán inkább az szokot lefársztani,hogy mindenzt egyedül csinálom végig.
2009. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kiabálni nem szoktam de hangosabban szólni igen.Ami tudom nem jó de néha annyira feszült vagyok mondjuk a hisztitől hogy nem birom tovább.De bevezettem azt hogy ilyenkor felviszem a kiságyába ott tombolhat kedvére persze elmondom hogy miért van ez, és magára hagyom.Igy én is és ő is lenyugszik.
2009. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az én fiam 16 hónapos, szintén a hisztis időszakban, mindig is nagyon akaratos és türelmetlen volt, de most sokszor elviselhetetlen. Sajnos elismerem, szoktam kiabálni vele, meg bevágom az ajtót, amikor valamit már 10x elmondok szépen, nyugodtan, ölelem, puszilgatom, és mit sem ér. A fáradtság is közrejátszik, mert van egy újszülött babám is, és hiába alussza át a nagy az éjszakát, ha a kicsihez kelni kell, és a nagy erről mit sem tud. De még soha nem ütöttem meg, csak 2x a lábát, mikor hasba rúgott a pelenkázón...
2009. aug. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is betellik a pohár néha, ilyenkor van, hogy kiabálok, ordítani nem szoktam, bár lenne kedvem néha hozzá :)

Egyáltalán nem megyek semmire ezzel az emelkedett hanggal, csak mindketten rosszul érezzük magunkat tőle, ezért próbálom hanyagolni.


Egyébként a házunkban mindegyik anyuka azt mondja, hogy sosem kiabálna a gyerekkel, ehhez képest akár hányszor megyek a folyosón valahonnan tuti kihallatszik a gyerekkel való ordibálás.


Nekem az jön be, hogy ha érzem, hogy felszökik a vérnyomásom, akkor arra gondolok, hogy milyen a történés az ő szemszögéből, pl miért kellene nekem lefeküdni nappal aludni, ha nem vagyok álmos, miért kellene megennem ezt a főzeléket, ha egyszer nem ízlik vagy nem vagyok éhes, miért nem nézegethetek meg minden dolgot a lakásban, a kukát is, amikor annyira sok érdekesség van benne :D

2009. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló nagyon jót írt!!!!!!!:-)
2009. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet most lepontoztok,de nem szoktam kiborulni.Világ életemben türelmes voltam.Teljesen alkalmaszkodom a gyerekhez.Sir?Hát megprobálom megkeresni az okát,általában megis van.Mindig szépen szólók.Egy gyerekre hogy lehet rákiabálni,rászolni,leszidni...Ő csak gyerek aki fedezi fel a világot.
2009. aug. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!