Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátokra lennék...

1 év körüli babátokra lennék kíváncsi!?

Figyelt kérdés
Bent a házban van rajta cipő? Bodyt adtok még rá? Bilire szoktatást elkezdtétek már? Cumisüvegje van még? Miket tanulgattok? Milyen cipőt fogtok venni őszre, télre, kintre bentre? Kell overál télre? A kinőtt holmikat megtartottátok?
2009. aug. 24. 14:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: cipőre visszatérve. nekem a gyógytornász a következőt javasolta: amíg egyedül nem jár biztosan, addig nem kell cipő. ha már tipeg, akkor napi 1-2 órát legyen rajta max a cipő, akár kint, akár bent. minél többet mászkáljon mezítláb, zokniban egyenetlen talajon, füvön, homokba, kavicson, betonon, akárhol. Aztán ha már szaladgál, fokozatosan egyre többet legyen rajta a cipő. mondjuk délelőtt bent ne, kint igen. Meg kell találni az egyensúlyt. Fontos a mezítlábazás, de később fontos a cipő is a lába megfelelő fejlődésében.

Nekem azt mondta, két cipőt vegyek. Egy szandált és egy téli meleg cipőt-csizmát. A szandál jó bentre, és ősszel jó kintre is. A cipő pedig télen jó kintre, nagyon sokat nem lesz kint benne úgysem még. A legfontosabb a szandálnál, hogy hátul zárt legyen, tartsa a sarkát, és kemény legyen a sarokrésze. A cipő-csizmánál ugyanez a lényeg, hogy a hátsó része kemény legyen, illetve, hogy magas szárú legyen, hogy az egész bokarészét megfelelően tartsa. Ő azt tanácsolta, inkább szánjak arra a cipőre több pénzt, mint hogy szart vegyek neki, és utána hordhatom a gyereket orvoshoz, hogy miért nem fejlődik szépen a lába.

Nálunk amúgy még inkább hangsúlyos ez az egész, mert nyaki izomletapadással hordtam a gyerkőcöt a tornászhoz, a jobb oldalával volt gond. most már abbahagytuk, de a jobb lábát kifelé tartja mikor áll. nekünk ezt majd a megfelelő cipő és a megfelelő egyensúlyérzék kialakulása hozza rendbe őszerinte.

remélem tudtam segíteni Nektek is!

2009. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!