Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátokra lennék...

1 év körüli babátokra lennék kíváncsi!?

Figyelt kérdés
Bent a házban van rajta cipő? Bodyt adtok még rá? Bilire szoktatást elkezdtétek már? Cumisüvegje van még? Miket tanulgattok? Milyen cipőt fogtok venni őszre, télre, kintre bentre? Kell overál télre? A kinőtt holmikat megtartottátok?
2009. aug. 24. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!

az enyém 11,5 hónapos.

cipőt nem adtam még rá, de mostmár kellene talán venni, mert szeretne az utcán is kijönni a babkocsiból és állni :)

bodyt adok rá, de ha meleg van, akkor csak pólót.

bilire szoktatást eszemben sincs elkezdeni, kicsi még ehhez.

cumisüvegből issza a tápszert és a vizet is.

én azt hiszem, nem veszek már overallt, csak kabátot...bár ha nagyon hideg lesz, akkor igen.

a téli cipőről fogalmam sincs.

a kinőtt ruhákat kölcsönadom másnak, de visszavárom, és elteszem dobozba.

2009. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 3-ik volt most 1 éves.

Nálunk bent zokniba vannak,badyt adok még a 3 évesre is ha hűvös van.Bilire akkor kezdem szoktatni amikor jelzi a pisit kakit,felesleges előbb.Nekem a legnagyobb 1,5 évesen szoba tiszta volt,1 hónap múlva éjszakára is.

A középső 3,5 éves,csak pár hónapja alszik pelus nélkül.Ennyire nem egyformák,nem szabad erőltetni,majd eljön az ideje.Cumisüveg van,nem is akarom leszoktatni,a cumiról sem.Majd megoldódik ez is.Én overált adok kint játszani a nagyokra is,a picire is.A középsőnek tavaly már vettem téli kabit is,de vettem hozzá orkános kantáros nadrágot is ha nagyon hideg van.A ruháikat amiket már a kicsi is kinőtt odaadom ismerősöknek rokonoknak.

2009. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocs, a cipőt nem írtam.

Én azt mindig jó minőségűt veszek nekik,általában 1-1 gyereknek van 2-3 pár edzőcipője,1 játszóteres,télre 2 bundás csizma,és bentre is van vászoncipő szandi is,de nem nagyon veszik fel a lsakásba.

2009. aug. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia

11 hós a lányka

- Panelban lakunk, általában még zokni sincs rajta, pláne nem cipő. Ha bejönnek a hidegebbek, akkor csúszásgátlós-talpú zokiban lesz, vagy bőrtalpú mamuszban.

- Én szeretem a body-t zömmel ezt hord. Egyrészt megnyugtat, hogy nincs kint belőle a dereka, másrészt valahogy jobb fogás esik a gyereken :)

- Még nem kezdtük el a biliztetést, ő még nem érett rá, és erőltetni nem akarom.

- Tápszert cumisüvegből iszik, minden mást pohárból, bár sétához még cumisüveget viszek neki, mert a csőröspoharat kihagytuk az életünkből.

- Még csak kacérkodik az önálló járással, nem tom, mikor indul el. Majd ennek függvényében veszek neki őszi cipőt/gumicsizmát, vagy téli bakancsot/csizmácskát.

- Overálunk van (kantáros is, amihez kabátot vesz majd és teljes overál is).

- A kinőtt holmikat én is kölcsönadtam (megbízható helyre) és persze vissza is kapom majd. Kelleni fog, mert februárra várjuk a kistesót.

2009. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

1 éves lesz a lányom.

- se cipő, se szanda nincs rajta odabent, legfeljebb zokni.

- bodyt adok rá, legfeljebb ha nagyon meleg van, mert akkor kispóló van rajta

- bilire szokatás ráér még

- cumisüvegje van, teázik belőle, 1 hete fejezte be a szopást

- tanulgatjuk hol a keze, lába, szeme, haja, stb, idead mindent, nagyon édes, bujócskázik is, tapsol, magától még nem eszik kanállal.

- siestát v. valami hasonló cipőt veszek neki őszre, magasszárut, nem tul vastagot, télre még nem tudom, bentre nem veszek cipőt.

- overálon gondolkodom, mert ugye most fog elindulni, és nem tudom, ha nagyon pufi lesz, nem e fog elesni, lehet béléses nadrágot veszek neki, meg kabátot.

- kinőtt holmit eladom.

2009. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az én kislányom 13 hónapos. Általában nincs rajta cipő, melegben zokni sem. Ez azért érdekelt, mert ugye sok helyről hallani, hogy fontos a cipő, abból is a jól kidolgozott magasszárú. Akkor most kell rá vagy nem!? Vagy majd később? Bodyt én is adok még rá, most nőtte ki Őket és tanácstalan vagyok vegye-e nagyobb méretet. A bilivel úgy állunk hogy miután bekakilt hozza nekem a bilit, tehát nem igazán tudom ezzel is mit kezdjek. Nemrég megtanult pohárból inni, azóta teljesen elutasítja a cumisüveget. Csak a pohár. A ruhákkal, komppal nem tudom eldönteni, mit kezdjek, még nem döntöttünk lesz e kis tesó. Ez a kinti benti cipő téma meg azért érdekelne, mert egy kicsit befele áll a lányom bokája, így valami jó minőségű kellene neki, de egy benti mamusz, cipő, kinti cipő, csizma és mindenből márkás, hát nem a mi pénztárcánkhoz illik. Mi most tanuljuk éppen hogy a szemetet, szöszt ki dobja a kukába, hogy hogy kérjen enni enni (ez nem nagyon megy)
2009. aug. 24. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Szeritenm body még vegyél neki, őszre, télre még jó lesz.

Bentre nem kell cipő, a legjobb ha mezitláb, v ugye zokniban járkál a baba, az a legegészségesebb.

A márkás cipőket nekünk sem a pénztárcánkhoz mérték, legalábbis hogy kinti benti legyen neki, de egy őszi, magasszárú, meg télre kiscsizma kell, mert már mászkál.

A pohár az jó dolog, ha nem kell neki az üveg örülj, legalább nem kell leszoktatni róla.

bilivel kapcsolatban ha érdekli, próbálgasd, de erőltetni nem érdemes.

Utolsó válaszoló voltam.

2009. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 14-én volt 1 éves a fiam. Már 10 hós kora óta hord cipőt akkor kezdett el önállóan járni. Már kinőtte az elsőt, így most kellett neki venni egy félig nyitottat ami majd még ősszel is jó lesz. Remélhetőleg. Bennt se zokni, se cipő, majd ha hidegebb lesz akkor zokni, bár jó mert padlőfűtés van így nem kell félni, hogy felfázik. Már rendes tejet iszik, nem szopik és cümisüvegből, de tud pohárból is inni. Még fogok neki overált venni, nyáron csak ujjatlan pólót hordott, de még télen biztos fog badyt hordani. A kinőtt ruhát eltettem a jövendőbeli kistesónak, ami reméljük hamarosan meg is fogan. Én már 8 hós korától ismertetem a bilivel, kaka már csak abban van.
2009. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom 12,5 hós.

Bent zokniban van csak kintre adok rá cipőt, mert már tud járni egyedül. Ha homokozunk, akkor mezitláb van.

Bodyt adok rá még akkor is, ha meleg van, de akkor más nincs rajta és a body ujjatlan.

bilije van már, de a szoktatás sztem korai, tudja, hogy úgy hívják, de ennyi bőven elég még.

Pohárból iszik, de ha megyünk valahová, akkor előfordul, hogy cumisüvegetben van a víz. Csak azt iszik, mást nem szeret.

Téli cipőt még nem tudom, majd meglátom.

Nem overált veszek majd neki, hanem kabátot és kantáros nadrágot.azt talán nem növi ki olyan hamar és jövőre is jó lehet.

Testrészeket tanuljuk, fül, orr, haj, köldök, pocak, láb, talp, ezeket már megmutatja. Felismeri képről a cicát, kutyát, lovat, kakast, labdát, kacsát.

Formabedobóbós játékot most mutatom neki. Próbálom a bolintást tanítani, de csak néz, mint a kisborjú. :))

Ha kér valamit, arra rámutat és mondja, hogy mmmmm. Repülő hangját utánozza és mutat az égre is.

Érti és teszi is, a tedd rá, tedd bele, fogd meg, add ide, kérem szavakat. Zenére táncol.

2009. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a fiam most lesz egy éves. most áll fel kapaszkodva bútorok mellett, egyedül még nem jár. gyógytornász javaslatára cipője még nincsen, zokniban vagy mezítláb van mindig. bent mezítláb, kint zokniban általában. Szinte mindig body van rajta, mert a legkényelmesebbnek tartom, és úgy látom ő is ki van vele békülve. nem lóg ki a dereka,nincs megszorítva a hasa nadrággal és nem tudja a pelust tépni magán.

Bilire szoktatni egyelőre nem akarom, még kicsinek találom hozzá. az a tervem, ha megtanul járni, és oda tud menni, tud rá mutatni, akkor fogom kezdeni a szoktatását inkább.

Inni most tanulunk pohárból. egyelőre inkább csak harapja a pohár szélét, ami a szájába folyik közben, azt kiköpködi. enni sem tud egyedül, mármint kanállal, sajnos. A falatokat ügyesen kiveszi már a tányérból, és beteszi a szájába.

A kinőtt ruhákat eltettem, mert első gyerek, így valószínű, hogy lesz még következő majd:-) Játékokkal ugyanígy vagyok, eltettem amit már nem használunk.

Télre én kétrészes meleg ruhát szándékozok majd venni neki. overállba biztos, hogy képtelen leszek "belegyömöszölni", mert nagyon utál öltözni, egy világháború vele minden ruhafelvétel:-) a sapkát is nagyon utálja, de azt muszáj lesz télen felvenni:-)

2009. aug. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!