Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a babám és orvosi...

3 hónapos a babám és orvosi javaslatra elkezdek neki adni többféle gyümölcsöt. Miket lehet? A bolti konvervek amikre 4 hónap van ráirva azok adhatók neki? Tegnap apott barackot de kilökdöste a nyelvével és nagyokat fintorgott :)

Figyelt kérdés
2008. máj. 29. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Aranyos a babád!!!Először minden baba kifelé lökdösi az ennivalót, mert nem is tudja igazán, hogy mit kezdjen vele. Amikor a fiam kicsi volt, akkor én almát reszeltem neki, de 2-3 napig eleinte csak a levét adtam neki kiskanállal. Amikor már nem kifelé ment az ennivaló, akkor már pempős almát is kapott, de csak nagyon fokozatosan, kb 1 hét alatt jutottunk el odáig, hogy a tízórai szopit lecseréltük almára. Ő még nagyon szerette az őszibarackot, a banánt is-csak attól szorulása volt- öszibarackot, meggyet, sárgabarackot.

Ha valamilyen gyümit nem akart elfogadni a fiam, akkor én anyatejjel hígítottam és úgy megette, mert annak az ízét jól ismerte.

A babák ennivalóját nem kell édesíteni, ha mégis igényli, akkor a gyógyszertárban lehet kapni szőlőcokrot, az tiszta és adalékmentes.


Amit ne adj neki: cseresznye, dinnye, eper, málna! Vagy puffaszt, vagy allergizál.


Jó kostogatást és boldog babázást!

2008. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezen a héten 7 hetesen kezdtük a gyümölcsök bevezetését (nem magamtól találtam ki én sem!). Most már egy fél narancs kifacsart és átszűrt levét megeszi kiskanállal. Jöhet még az alma, az őszibarack, a meggy, a sütőtökpüré(bébiétel, mindegy hány hónap van rá írva), és ezeket lehet majd banánnal is kombinálni. Legalábbis nekem a védőnő ezt javasolta...
2008. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a levével kezdd, aztán jöhetnek az üvegesek is, ha nem akarsz elsőre sokat vacakolni a reszeléssel, meg ilyesmi, a 4 hónaposnak valók jók, régen ugyan ezeken három hónapos cimke volt, csak átírták őket. Illetve kaphat még frutapura desszertet is, abban kisebb adagok vannak. De vigyázz, ne kapjon sok készen vett desszertet, mert ezeknek más az ízük, mint ha te csinálnád, és ha ezeket szokja meg, akkor később nem lesz hajlandó gyümölcsöt enni.
2008. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!