Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi erről a véleményetek?...

Mi erről a véleményetek? Milyen élete lehet így egy babának?

Figyelt kérdés
A napokban láttam egy műsort arról,hogy meleg párok babát,csecsemőt fogadnak örökbe,vagy béranyát fogadva gyermeket vállalnak.Nyilván nem itt Magyarországon.Semmi bajom a homoszexuálisokkal,az ő dolguk,hogy élnek és kivel,de nem értem meg,miért kell nekik gyereket nevelni.Az a baba kit fog anyának/apának szólítani?Ki szoptatja?Kivel alakul ki olyan bensőséges kapcsolat,mint az anya -gyermek kapcsolat?Két férfi meg tudja adni ugyanazt egy babának ,mint egy heteroszexuális házaspár?
2009. aug. 24. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem értek egyet azzal, hogy homoszexuális pár örökbefogadjon gyereket, de ismerek olyan férfi párt, aki 2 gyermeket nevelt fel csecsemőkortól.

Semmi gond a gyerekekkel (már egyetemisták)mindkét "szülővel" nagyon jó, bensőséges kapcsolatuk van, teljesen egészséges heteroszexuális fiatalok lettek. Teljesen mindegy, hogy a gyerek kit, hogy szólít, ha megkapja a biztonságos családi hátteret, akkor teljesen egészségesen nőhet fel.

Ez nagyon a pár személyiségétől függ, tehát biztos, hogy nem ez az általános példa.

2009. aug. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy homoszexuális pár, pl. két férfi gyermeket vállal, az nagy felelősségre vall. Nyilván egyiket sem fogja anyának szólítani, lesz két apja, akiknek sokkal jobban oda kell figyelni arra, hogyan nevelik a gyereket. Ha ugyanolyan normálisan viszonyulnak a gyerekhez, mint a heteroszexuális párok férfitagja, következetesen, ügyesen nevelik, akkor nem lesz gond, főleg, ha a babát sokat hordják közösségbe, ahol a gyermek megtanulja, hogy egy „normális” pár egy férfiből és egy nőből áll.


Nem akarok magunk ellen beszélni, de szerintem egy férfi is fel tud nevelni ugyanolyan jól egy gyermeket, mint pl. egy egyedülálló anyuka. Szerintem sokkal többet szenved az a gyerek, akinek elválnak a szülei, mint az, akinek két egynemű szüleje van.


Esetleg később lehetne gond belőle, esetleg csúfolnák ezért az oviban, suliban, de lehet, hogy mire odakerül, teljesen megszokott fogalom lesz a homoszexuális élettársi kapcsolat...

2009. aug. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gereknek valószínűleg ez lesz a természetes. Ha tiszta szívből szeretik az apukái és a legnagyobb odafigyeléssel nevelik akkor kezdetben nem hiszem hogy baj lenne. Csak egy idő után fel fog tünni hogy neki nem olyanok a szüleik mint a többieknek. Biztos kérdezősködni fog és csak remélem hogy az apukái úgy tudnak rá válaszolni hogy gyerek ne sérüljön lelkileg. Az a baj hogy nem a szülők miatt fog sérülni lelkileg a gyerek hanem a környezete miatt. Mert sajnos ilyenek az emberek ami más azt elutasítják, kiközösítik. Hiában van két szuper apukája, mivel az emberek ezt elitélik, ezért a gyereknek nehezebb lesz. Ahogy nézem egyre több ilyen eset lesz. Talán 50 év múlva már természetesebb lesz. Hiába utálkozunk azt senki sem nézi hogy csak azt a kis csöpséget bántja!
2009. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz kérdés. A családképe biztos, hogy a hagyományoshoz képest "sérül", de ha szeretetben és odaadásban nevelkedik, akkor megbeszélhető a szituáció. Hány hetero pár nevel borzasztóan gyereket (itt amiket olvasok, hogy orditanak, csapkodják a gyereket a szomszédok), a homoszexuális ismerőseim nekem nagyon kedvesek és normálisak, sokkal megértőbbek, mint egy normál hétköznapi átlagember, igy csak remélni tudom, hogy ha ők nevelnek gyereket, meg is tudják vele beszélni, ők miért ilyenek. Az, hogy a gyerekben ettől hosszutávon milyen sérülés alakul ki, még úgysem tudjuk bizonyitani, ehhez sok homo pár sok gyerekét kellene akár 50 éveken át is megvizsgálni, de én egyelőre inkább a személyiség alapján döntenék, kinek lehet gyereke, nem a nemi identitása alapján.
2009. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Abszolút jó élete lehet,mondjuk ahhoz képest mintha vernék,innának a szülei stb.Hány olyan hetero "család " van ahol a gyerekkel egyáltalán nem törődnek?

Nagyon sok homoszexuális normális,tanult ,rendesen dolgozó ember(itt nem a felvonuló magamutogatókra gondolok,mert azt én is elitélem és érdekes módon a normálisan élő homoszexuálisok is).Mivel ez genetikai rendellenesség ezért nem lehet sztem belenevelni egy gyerekbe,diszkréten kell intézni otthon is,később meg el lehet magyarázni neki.Nem kell egyik szülőt sem anyának ill.apának szólítani,lehet a keresztnevén is.Hetero családban is van aki kereszteneven szólítja a szüleit.

Én elég liberálisan gondolkodom ezügyben és a gyerek érdekeit próbálom nézni.

Azért biztos lesznek itt ellenzők is,akik ezt teljes meggyőződésből elítélik.

2009. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!