Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állíthatnám össze 4...

Hogyan állíthatnám össze 4 hónapos babám étrendjét? Nem elítélni csak tanácsokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Nagyon kevés már a tejem tápival pótlunk sajna.Evett már almát bébiételből egy párat kipróbáltunk.Persze csak ami a korának megfelelő.Most próbáltuk ki a dm-ben kapható kölespépet.Ez teljesen tejmentes és bio.Ezeket hogyan tudnám variálni és étrendnek megfelelően összeállítani?Reggeli tízórai ebéd uzsonna és vacsora.Még szopik is egy keveset minden evés előtt.Javaslatok?
2009. aug. 23. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Reggelire és vacsira tápszert adnék, délelőtt gyümölcsöt rizzsel, ebédre főzeléket, uzsánnár a pépet.
2009. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 4 hónaposan így csináltuk:

reggeli szopi+tápszer

tízórai gyümölcs: alma-ő.barack-banán

délben szopi+tápszer

délután uzsira: tejpép vagy főzelék /sárgarépa,cékla,tök, vagy üveges sütőtök és ilyenek/

fürdés után vacsorára pedig tápszer

2009. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A céklát meg a tököt hogy csináljam meg neki?
2009. aug. 23. 11:02
 4/12 A kérdező kommentje:
Milyen tejpépet ajánlotok?És a gyümölcsöt rízzsel hogy készítsem el?Bocsi a sok kérdésért de még elég tapasztalatlan vagyok.
2009. aug. 23. 11:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha minden evés előtt tudsz szoptatni, akkor inkább a szopit hagyd reggelre és estére, (annyi idő alatt termelődik elég?)

délben pedig tápszer, délelőtt és uzsonnára gyümölcs vagy főzelék. Pár dolog amit csináltam már 4hónapos korában:alma+burgonya,alma+rizs,őszibarack+alma+rizs,

sütőtök+burgonya,sütőtök+alma+burgonya,cékla+burgonya, cukkíni+burgonya,őszibarack+cukkíni+burgonya,alma+cukkíni+burgonya,cékla+cukkíni+burgonya,cukorborsó+rizs,cukorborsó+burgonya.... Ezekhez egy kis csirkemellet tettem néha, a főzelékben 1/3 burgonya vagy rizs, a 2/3rész pedig gyümölcs vagy zöldség, esetleg mindkettő. A tejpépet magában próbáltam először, de nem szerette, így turmixolt gyümölcshöz kevertem fele adagot mintha vízhez tenném.

Ha nem kétszer,hanem három alkalommal szeretnél kiegészítést adni, akkor délelőtt gyümölcs,délben főzelék, uzsonnára gyümölcs tejpéppel. Mi használtunk már Milupa,Nestlé tejpépet, és Sinlac-ot is. A délelőtti gyümölcsö ha simán adod, lehet hogy megéhezik egy óra múlva. Remélem valamennyit én is tudtam segíteni.

2009. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam hogy szinte mindent párolni szoktam,annyi vízbe teszem amennyi éppen ellepi, 5-10percig forralom,majd fedő alatt hagyom langyosra hülni. Utána turmixolom vagy villával nyomom össze. A burgonyát nem főzöm együtt almával, mert a gyümölcs sava miatt nem puhul,vagy csak nagyon nehezen.
2009. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget.
2009. aug. 23. 15:02
 8/12 A kérdező kommentje:
A céklát miből csinálod?
2009. aug. 23. 15:56
 9/12 A kérdező kommentje:
A rizst megfőződ előtte?
2009. aug. 23. 15:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Céklából :o))

Veszek nyersen,héjában főzöm és főzés után hámozom.

2009. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!