Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy a 8 hetes...

Mit csináljak, hogy a 8 hetes babámnak legyen minden nap széklete?

Figyelt kérdés
Már kapott Infacolt,Espumizan cseppet,most szirupot kap,de ez már megint a harmadik nap,hogy nem kakált.Eddig segítettem neki hőmérővel,de azt mondják hogy nem szabad,mert rászokik.Anyatej mellé pótlásként tápszert kap,állítólag ettől van ez a szorulás.Nem szeretem nézni ahogy szenved,van vkinek vmi tippje,tapasztalata hogy mit csináljak a kis drágámmal?Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 23. 07:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosod erről mint mond? Az anyatejes babáknak gyakran előfordul és nem baj hogy akár 6 napig nincs széklet. Ha látszólag nem szenved nem kell aggódni és nem kell gyógyszer neki. Az Espumizán nagyon jó és az Infacól is szerintem. A harmadik nap már látód hogy kínlódik?

A hőmérőzés legyen az utolsó amit teszel inkább egy kis lábtornával segíthetsz neki. Muszáj neki tápszert adnod?

2009. aug. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!A háziorvos azt mondta,hogy ne aggódjak miatta,ha 5-6 napig sincs széklete a babának,de a harmadik napra már nagyon szenved a kis drágám.Pukizik egyfolytába,emelgeti a lábát,nyög,erölködik,de semmi.Tornáztatom a lábát,de hiába és olyankor megsajnálom és a hőméröhöz nyúlok.Próbáltunk babamosoly teát és kamilla teát is,de azok se segítettek.Tápszer azért kell,mert nem szopik ki annyit amenyit kellene,én meg nem mindíg bírok neki elegendő adagot kifejni.Pedig úgy érzem lenne elegendő tejem,ha nem lenne olyan lusta a babókám.Fogalmam sincs,hogy mit csináljak?!Van vmi jó tipped?
2009. aug. 23. 17:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nagyon valószínű hogy a tápszer miatt szenved szerintem. Én azt javasolnám hogy vagy cseréld le a tápszert hátha egy másikat jobban bírna a kis gyomra. Vagy egyáltalán nem adnék neki tápszert ha egyszer van tejed. Az hogy lusta megértem, de úgy gondolom és tapasztaltam én is a fiamnál, hogy ha éhes akkor igen is szopik. Ha viszont elkezded üvegből etetni akkor azt megtanulja, hogy az sokkal könnyebben jön és még inkább nem akar majd szopizni. Szerintem tedd el a tápszert és inkább többször tedd mellre, amikor csak éhes. Hétről hétre mindig többet fog szopizni.
2009. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Beba H.A.-t adok neki,ezt írta fel a dokink.Sajna,már a kórházban is a pótlást cumisüvegbe kapta a kisfiam,már ott is alig szopizott.18 napot voltunk kórházba,csak az az érdekes hogy ott szinte mindíg kibírtam anyit amenyit ő igényel,itthon viszont nem ritkán sikerül sokat kifejnem.Pedig ittam tejserkentő teát,most meg bogyókat szedek,de jó lenne ha több tejem lenne.
2009. aug. 25. 13:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval. Nálunk, bár csak anyatejes volt, volt hogy 10 napig nem kakilt. Engem nagyon zavart, de szerencsére neki nem volt hasfájása. Amikor volt, nekünk végül a Grippe water jött be igazán és a sok torna. És én is úgy tudom, hogy tápszertől függ, lehet hogy váltani kellene, ha már nagyon muszáj használni, mert nem elég a tej. De emiatt ne csüggedj, ettől még ugyanolyan szupi anya vagy és tapasztalatból mondom, nem véd jobban az anyatej. vagy legalább is nálunk állandóan volt valami baja.
2009. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
paradicsom lé paradicsom lével
2009. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nkem is pótolgatni kell.nekünk a milupától a milumil HA Startot írták fel próbáld azt.Amikor 2napig nincs kaki a picurom már akkor szenved egész nap nyög,én ekkor nagyon sok barackot ettem,meg szilvát ami jó lédus volt .Nekünk az segített.
2009. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 8 hetes a fiam es volt meg neha van ilyen problemank.

Az enyem is szopik+tapszert is kap.Nekem azt ajanlottak a tapasztalt ayukak h higitsam a tapszert,kevesebbet tegyek bele mint az eloirt mennyiseg.

Nekunk bevalt:)

2009. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szia!en is hasonlo cipoben jartam,mi homeroztunk,es nem szokott ra egyaltalan!masfel honapon keresztul csak ugy tudott kakilni,aztan minden rendbe jott magatol!es azota isrendben van!
2009. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene tápszert adni Neki, ha éhes, úgyis szopizik majd eleget, a cumi elrontja, mert könnyebben megy belőle, és így le fog szokni a ciciről!


Ha Te eszel-iszol sok hashajtó hatású dolgot, az anyatejjel a Picur is megkapja. Pl. paradicsomlevet, ahogy már előttem is írták. Vagy össze-vissza paradicsom, ananász, joghurtok, kefír, stb. Segítenie kell.

Sok sikert!!!

2009. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!