Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam? Segítség...

Hogyan altassam? Segítség kellene!

Figyelt kérdés
11 hós babám eddig csak cicin aludt el /vagy babakocsiban/,de mostanában nagyon nehéz,nem alszik el már a cicin sem,hiába álmos,hiába simogatom,állandóan felul,elmászik,nem marad nyugton.Van valami otletetek?
2009. aug. 22. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Hagyd nyugton a kiságyában,ne vedd fel,még ha sír akkor sem.Ha lehet,ne is maradj a szobában.Néhány nap után megszokja,hogy egyedül aludjon el.
2009. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kiságyban alszik,hanem kozottunk a nagy ágyban,és nem szeretném sírni hagyni!
2009. aug. 22. 21:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
SZIA,ÉN A FELVESZ -LETESZ MODSZERT HASZNÁLTAM ÉS BEVÁLT,BÁR KÉT HETEMBE TELT,DE IGY NEM SZENVEDETT SENKI,CSAK ÉN FÁRADTAM EL.UGY MÜKÖDIK,HOGY AHOL ALTATNI SZERETNÉD ,PL: BETESZED A KISÁGYBA (LEFEKTETED)HA SIR FELVESZED AZ ÖLEDBE,DE VÉGIG A SZOBÁBAN VAGY,ÉS AHOGY ELHALLGAT ,ABBAN A PILLANATBAN VISSZA TESZED AZ ÁGYÁBA. HA MEGINT SIR MEGINT FELVESZED,DE ABBAN A PILLANATBAN ,HOGY ELHALLGAT,TE MEGINT VISSZATESZED.EZZEL AZT FOGOD ELÉRNI HOGY MEGTANULJON EGYEDÜL ELALUDNI AMIKOR MAJD LETESZED.NEKEM BEVÁLLT ,MINDENKINÉL MÁS ,KITARTÁS HIDD EL MENNI FOG ÉS BEVÁLIK.NEKEM A BABÁM 6 HOS KORÁIG MELLETTEM CICIN ALUDT,DE MIUTÁN NEM SZOPTATTAM MÁR 2 HÉT ALATT TELJESEN MEGSZOKTA,ÉS MÉG NEM IS SZENVEDTETED,BÁR NAGYON FÁRADT VOLTAM JO HA VAN SEGITSÉG,NEKEM NEM VOLT,DE SIKERÜLT,ÉS MEGÉRTE,14,5 HOS BABA ANYUJA.
2009. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy o már 11 hónapos,mászik és feláll,és csak kb.3 hónapos koráig aludt a kiságyban,szerintem végkimerultségig ordítana,ha ezt a módszert használnám.Persze koszi a segítséget,tudom,hogy én rontottam el,de eddig olyan konnyen elaludt a cicin,ez volt a legegyszerubb.Mi johetne még számításba?
2009. aug. 22. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tudom, hogy amit leírok az nem nagy segítség, de mi ugyan így vagyunk. Még a babák életkora is jóformán ugyan az. Nálunk ami általában beválik, az az összebújás (mintha ciciznénk) és cumisüvegből adok neki tápszert.

Kitartás!

2009. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az összebújásos módszer tényleg beválhat. Nálunk úgy működik, hogy megeszi a tápszert és utána felmegyünk a hálószobába, ahol sötétben összebújok vele, simogatom stb. és ha elmászik visszahúzom, finoman lenyomom a hátát és így tovább addig, amíg elkezd jobbra-ballra forgolódni. Akkor már tudom, hogy lassan elalszik. Közben végig gyengéden simizem és egy idő után megnyugszik és elalszik. Utána beviszem a szobájába és leteszem a kiságyába aludni. Van hogy 5 perc, de van hogy fél óra is kell, mert az én fiam is lassan 12 hós lesz és sokat mászik, állna stb., így vissza kell tennem hasra. Próbáld ki, hátha sikerül.
2009. aug. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Helló az elöttem szóló ötlet beválhat. Vagy amit én csináltam az az volt hogy betettem az ágyba és ott ültem amig el nem aludt. Persze ordított mert előtte ringatva mászkáltam és utána került az ágyába. Volt hogy megágyaztam a kiságy mellet és lefeküdtem. Kitartás még semmiről nem vagy lekésve,de kezdd el az átszoktatást mert ottragad és akkor meg azért nem tudtok pihenni.
2009. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje, hogy kölön aludjon. Nekem első perctől a saját szobájába alszik. 10 hósan tanítottam meg egyedül elaludni az Aludj jól gyermekem c. könyv segítségével. Ha gondolod átküldöm csak írd meg az e-mail címedet.
2009. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!