Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hónapos babátok miket tud?...

3hónapos babátok miket tud? Miket csináltok? Mit eszik? Miket gügyög?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Mi lassan 4 hónaposak leszünk, de leírom milyen volt 3 hónaposan.:-) Kizárólag anyatejet kapott (és kap még mindig), kísérleteztem a kamillateával a széklete miatt, de nem ízlett neki, így hanyagoltam. Rengeteget gügyögött, mosolygott. A fejét már gyönyörűen tartotta és lazán kiemelte magát ha a pocakján volt, ill. próbálkozott a négykézláb pózzal, úgy hogy a lábacskáit a hasa alá húzta. Kezdte érintgetni a tárgyakat és felfedezni a kezét. A hasáról a hátára tudott fordulni, a hátáról pedig az oldalára. Az éjszakákat már átaludta és az ujját is rendszeresen és előszeretettel szopizta, a nyáltermelődése is fokozódott.

Üdv.

2009. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, kisfiam 11 hetes múlt, ő nagy hason alvó, így már egy ideje kinyomja magát és fekvőtámaszozik :), kis fejét már nagyon szépen tartja, de azért oda kell figyelni, sokszor fejelte már le a vállam, a számat.. A múlt héten fedeztem fel, hogy leraktam hasra, míg bekevertem a tápját, mire bementem, már háton volt, gondoltam elbillenhetett, azóta ez még kétszer fordult elő. Lehet lassan ráérez az ízére. Ha a fekvőtámaszban elfáradt kúszna is szegénykém, de az még nem megy, nagy erőlködések és nyögések vannak, kis kezével evez maga mellett, csak nem halad. :)


Általában énekelgetünk, mondókázunk (vagyis én neki), ő legtöbbször kézben van, vagy a lábamra fektetem egy párnán és úgy magyarázok, sokat mosolyog és nevetgél, ha épp nem fáj a hasa, mert azzal viszont kínlódunk elég sokat. Már egy ideje "visszabeszél", általában az a-gu, ga-ge, de-gu, na-gu, gii, guu "szavakat" mondogatja, ma hallottam tőle először a da-gi kifejezést.


Félig anyatejes, félig tápszeres, sajnos nem volt elég a tejem neki, már két hetes kora óta kapja a tápit mellé, bár, ha jobban odafigyeltem volna és nem leszek depis, sőt ha nem hallgatok a védőnőre, akkor talán elég lett volna a tejem is. Na de most már mindegy, nem szomorkodom, elfogadtam.


Röviden ennyi. :)

2009. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!