Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap a védőnőm azt mondta,...

Tegnap a védőnőm azt mondta, hogy szüneteltessem a tisztaságmániámat, mert hamarosan kúszik-mászik a gyerek és semmire sem lesz időm, ez tényleg így lesz?

Figyelt kérdés
Ez azért került szóba, mert ha a baba alszik én nem pihenek, hanem főzök, mosok takarítok, nem bírom ki, hogy rumli legyen, ha valamire nem jut időm megvárom a férjem, amíg vigyáz a babára és akkor állok neki. Már 5 hónapos, forog jobbra-balra, hasra és vissza és egy picit már löki is magát előre. Ha elkezd kúszni tényleg nincs "nyugta" az embernek tőle? Mert olyan a lakás sajnos, hogy szinte mindenhol kárt tehet magában...
2008. máj. 28. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajjajj, de még mennyire... Egy percre leveszed róla a szemed, máris csinált valami hülyeséget. :P A tisztaságmániádról szépen leszoktat majd, az egyszer biztos! A legrosszabb mégis, hogy egész nap mást nem szajkózol: ne csináld, nem jó, úristen hol vagy?, nem szabad, dádá lesz, hagyd békén, ne nyúlj hozzá! Ő meg mindenen bömbölni fog, hiszen nem érti még, mit miért nem szabad, csak azt tudja, hogy nem engeded oda egy számára érdekes dologhoz. A gyerekek fél évestől kb. három éves korig egyszerűen kibírhatatlanok! (saját tapasztalat)
2008. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ez szerintem abszolút egyén függő, hogy mennyire igényled a rendet. Ha annyira zavar, így is, úgy is ki fogsz takarítani, szóval szerintem erről nem kell lemondanod, sőt a gyereknek is jobb, ha rendet meg tisztaságot lát maga körül, a higéniáról nem is beszélve. Az más kérdés, hogy ha elkezd majd kúszni-mászni, akkor némi átrendezést igényel majd a lakás. Vannak direkt ilyen bababiztos kiegészítők, mint dugó a konnektorba, ilyesmik. Az éles dolgokra puha, lekerekített sarkot ragasztnai, a veszélyes, törékeny dolgokat fentebb tenni egy-két polccal:) Az ellen, hogy a gyerkőc szétrumlizza az egész lakást, a járókát tudom ajánlani:)

Jó babázást neked!

2008. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is tisztasági mániás vagyok,nekem két fiam van. A második 18hónapos én már túl vagyok ezen az időszakon..Az én babáb mikor fent volt hempergőbe tettem és tele tettem olyan játékokkal ami nem baleset veszélyes( imádta).Az a lényeg,hogy a közeledben legyen míg a háztartást végzed.Hidd el nagyon sokmindenre jó a hempergő ,megtanul kapaszkodni ,bisztonságban van benne.
2008. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a tisztaságmánádból jó egy kicsit lejjebb adni, márcsak a gyereked érdekében is. Persze nem kell rumliban élni, de ha semmit nem engedsz majd neki, sehova nem nyúlhat, akármivel játszik, ahogy leteszi, rögtön elrtakod, az neked sem jó, mert nincs időd semmi másra, meg neki sem, mert ő még úgy fedezi fel a világot és saját magát, hogy mindent kézbe-szája vesz, lepakol, földhöz vág, stb. Ha nem szabad neki semmit, letöröd a felfedezőkedvét és önállótlan lesz miatta (mivel megszokja, hogy mindig mindent csak Te mondasz meg, hogy mit és hogyan lehet).

Persze meg kell találni az arany középutat. A járóka jó ötlet, de csak akkor használd, amikor valami olyat csinálsz, ami közben nem tudsz rá figyelni eléggé. Egész nap nem lehet benne, mert az eredmény ugyanaz: többet nem is akar majd semmit felfedezni, önállóan kitalálni.

A lakás bababiztossá kell tenni: konnektorvédő, sarokvédő, baba számára elérhető polcokról el kell pakolni mindent, amit nem szeretnél a kezében látni. És a kompromisszum: ha biztos helyen van, ott nyugodtan szórja szét a játékait, amíg Te például port törölsz mellette. Ha olyan a lakás, hogy nem tudod bababiztossá tenni, na akkor kösd fel a gatyád! Ebben az esetben loholhatsz állandóan a nyomában, mert ugye az egész napot nem töltheti a járókában.

Ekkora gyerek mellett muszáj egy kicsit rugalmasnak lenni, mert különben egyrészt megőrülsz, másrészt a gyerekednek sem jó, ha semmi sikerélménye nincs, csak mindig azt hallja, hogy mit nem lehet.

2008. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok kompromisszummal jár a gyerek... előbb-utóbb muszáj megtanulnia neki is, mit elhet és mit nem, addig pedig a szülőnek muszáj engedni dolgokból... arra ne számíts, hogy ha azt mondod, nem szabad, akkor abbahagyja majd azt a tevékenységet. Ezt nálunk még a 4 éves sem teszi első felszólításra. Vagyis hogy elkerüld a károkat, biztosíts neki egy területet is akár, ahol szabadon garázdálkodhat. Kaphat felnőtt eszközöket is: műanyag edények, fakanál, nálunk a teatojás nagy sláger volt :) Pakold el a törékeny dolgokat. Nálunk az alsó fiókok, szekrények kipakolhatóak, mert nem törékeny dolgok vannak benne, el kell fogadni átmenetileg a kupit is, ha végzett, pakold vissza. Ám ezt napi sokszor meg kell majd tenned, próbálj nem ideges lenni, ez ezzel jár...

Én nagyon rugalmas lettem 3 gyerek után, rájöttem, hogy kifizetődőbb hagyni a lakást és a gyerekkel foglalkozni, mint egy véget nem érő házimunkába fektetni minden energiámat, így csak a minimumot végzem el...

2008. máj. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszadó vagyok.Én se egésznapra tettem bele a hempergőbe a gyerekemet, csak akkor ha pl:főztem és ha olyan dolgot csináltam amiért nem lehet a lábam allatt,de ott lehetett a közelemben.Én is csináltam neki olyan helyet ahol lehetett neki pakolni.Nagyon jó ötlet a fakanál, műanyag tálak,nekem is beváltak.
2008. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek az előttem "írókkal". Nem szabad csak a házimunkával foglalkozni. Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a picurral nem foglalkozol./Bocsi/ Előbb utóbb rájössz, hogy mindenre nem jut időd,és majd nagyobb korában is neked kell majd megcsinálni helyette. Na meg ott van a felfedezés. Ha szépen elmagyarázod neki ogy mit nem szabad és hogy miért úgy is megérti. Hiszen olyan kis okos manócskák. Nálunk bevált. Mostmár 5 éves és soha nem tört, firkált, ollózott. Szerintem következetesnek kell lenni. Jó egészséget kívánok Nektek,és kitartást.

2008. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!