Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell külön kiskád a picinek?

Kell külön kiskád a picinek?

Figyelt kérdés
Arra gondoltunk,hogy nem veszünk külön kiskádat,hanem a fürdőkádba helyezhető babatartót inkább.Biztosan tudjátok mire gondolok.Így a kádban fürödne velünk.Persze addig mi nem Mosakodnánk meg,míg a pici a vízben van,csak utánna.Addig csak ülnénk vele a kádban és vele foglalkoznánk.Mivel első baba lesz,nem tudom mennyire jó ötlet ez?Van valami hátránya ennek?
2008. máj. 28. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
a kiskádnak az az egyik hatalmas előnye, hogy fel tudod rakni pl. a mosógépre és nem szakad szét a derekad a hajolgatástól.
2008. máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz ötlet szerintem, de arra számolnod kell hogy az első hat hétben nem tudsz vele lenni a kádban a vérzés miatt, hajolgatni meg akkor nem a legjobb főleg ha valamiért császár lesz a vége. Könnyű szülést!
2008. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sztem vegyetek külön egy kiskádat, nem drága 1-2 ezer forint. Nem kell akkorát hajolni, főleg az első hónapokban nem fogsz tudni úgy mocorogni ahogy szeretnél. És hát a nagykádhoz le kell hajolni, mert vele még nem tudsz fürődni, hisz vérzel egy pár hétig és nem hiszem, hogy tampont tudnál használni. Ott azért mindennek regenerálódni kell. Utána már oké, bár én várnék az együttfürcsivel, addig míg nem tud ülni. Meg egyébként is, ő még picike és nem is lesz koszos, de azért te jársz olyan helyen ahol ő nem, főleg az első hónapokban. Erről megoszlanak a vélemények. Én is várom már az együttfürcsit, de várok még picit, csak 4 hós a babóm.

Boldog babázást.

2008. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a legjobb ötlet. Amíg újszülött, neki nem lesz nagy élvezet a fürdés, a legtöbb csecsemő nem szereti, ha levetkőztetik, az enyém is 3 hetes koráig végisírta. Te sem fogsz tudni fürdeni vele, mert vérezni fogsz, utána meg szerintem akkor sem a legjobb dolog minden nap a babával fürdeni. Én szeretek a fiammal pancsolni, de hidd el, néha nagyon jó, hogy egyedül befekhetek a kádba és negyed órát senki nem zaklat. És lehet, hogy ti sem tudtok egyszerre mind a hárman minden nap időt szakítani a közös fürdésre, ha viszont nincs aki segítsen, akkor max a babát tudod megmosdatni, de magadat nem nagyon. A másik, az sem jó ötlet, hogy addig ti nem fürödtök le, amíg a baba a vízben van, mert hát akkor "piszkosan" ültök a vízben. Szóval szerintem mindenképp vegyél kiskádat.
2008. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a babaknak jobb a kiskd az elso par honapban, mivel kisebb, nem olyan ijeszto neki a nagy feher "tal" tele vizzel. Kesobb majd furodhetsz, pancsolhatsz vele amikor mar o is tudja ezt elvezni, eleinte nagyon utalni fogja, kapalozik majd, jo ha meg tudod tartani. Kesobb meg majd, ha nem tudsz a kiskaddal mit kezdeni elajandekozhatod, de jo lehet nyari pancsolasra is az udvaron. Es tenyleg nem nagy osszeg, talan egy ezres sincs, bar minden ilyen jo aron lenne... :)
2008. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia.A baba bőre, testnyílásai igen érzékenyek.Ezért jobb a kiskád, azt tudod fertőtleníteni, és a forralt víz nem veszik elbenne.(én 6 hétig forraltam a fürdővizét)
2008. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi az elejétől fürödtünk vele a nagykádban, előszőr csak a férjem , majd mikor elmúlt a vérzésem én is. Soha nem fertőtlenítettem semmit és nem is forraltam. Kiskád viszont kell szerintem, mi is a tescoban vettük 2 ezerért.
2008. máj. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Látjátok erre nem is gondoltam!Mármint a vérzésre.Meglátszik,hogy még nincs tapasztalatom.:)Akkoe eleinte csak apuka tudna vele pancsizni.Maradunk a kiskád mellett szerintem,aztán majd meglátjuk.Csak annyira el tudtam képzelni így az esti fürdést.Én úgy gondoltam a pici is élvezné.Szerintem mondjuk nem tartaná íjesztőnek,mert nem lenne egyedül a kádban,ráadásul amit néztünk az tartaná a testét és a fejét is rendesen.Persze ez csak az én személyes véleményem,minden tapasztalat nélkül.Hajolgatni meg így nem kellene,mert ott ülne vele valamelyőnk a kádban.Nehezen,de lemondok róla.:(Vagy veszünk ilyet is meg kiskádat is.Végülis tényleg csak 2000 Ft a tescóban egy kád.Köszönöm a válaszokat!Azért még várom a véleményeket ha van még valakinek.37 hetes pocakos
2008. máj. 28. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát az a helyzet, hogy az első hetekben a fürcsi sírva történik.:( Nem akarlak elkeseríteni. A pici babának még minden idegen és meztelenül még védtelenebbnek érzi magát. Fél és nem érzi magát biztonságban, de kis idő után hozzászokik és nem lesz sírás, ha mindent ügyesn csináltok, és sikerül vele megszerettetni a fürdést. Ezért is jobb a kis kád, az nem ijesztő mint a nagy, hiába vagytok ott vele. És én egyébként is a szobában fürdetném kezdetben, nem a fürdőben. Ez csak egy tanács. :)
2008. máj. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!