Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kortól miket ehet a baba?

1 éves kortól miket ehet a baba?

Figyelt kérdés
Mi még csak sima főzelékeket eszünk,el vagyunk maradva?Miket ehet már pluszban?
2009. aug. 22. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent ehet már (amit nem javasolnak, azt a gyermekorvosi kiskönyvben lévő táblázat tartalmazza: pl. gomba, tejszín, stb., de ezt sem kell teljesen szigorúan venni, csak óvatosan, fokozatosan kell bevezetni).


Próbáld meg apránként rászoktatni a felnőtt ételekre. Adj neki sok zöldséggel, hússal főzött leveseket, "hús + köret" típusú második fogásokat Például: pirított máj főtt burgonyával, csirkemell paradicsomos mártásban rizzsel, vadas marhahús tésztával, stb. - én ilyesmiket szoktam főzni és ezt eszi ő is 1 éves kora óta.

Ne lepődj meg, ha eleinte szokatlan neki és csak pár falatot eszik belőle. Majd apránként megszokja és igényelni is fogja.

2009. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel.Az enyémek egyéves korukban szinte mindent ettek,délben azt,amit mi.Volt,amit nem szerettek,azt kihagytam egy ideig.Mind a 3 egészséges,jó étvágyú gyerek.
2009. aug. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy éves egy-két kivétellel elvileg már mindent ehet, de az újakat kóstolnia kell még úgy tudom.

Kisfiam 11 hós. Már nem eszi meg a babakaját, azt akarja, amit mi eszünk. Evett pl: túrós tésztát, krumpli levest és főzeléket, rakott karfiolt rizsel, húslevest, rácosan elkészített tengeri halat, krémtúrót, túrórudit csoki nélkül. Más hirtelen nem jut eszembe.

De megkóstolta a halászléből kivett tésztát is, ízlett neki, úgyhogy legközelebb kap halászlét is. Én úgy gondolom, hogy a lényeg az, hogy ne legyen túl fűszeres, sós, ne legyen tartósítószeres. Ha valami újat kap, azt délelőtt vagy délben, hogy ne este fájjon a pocija.

Ja, reggelire vagy vacsira májkrémes, párizsis, vajkrémes, sajtkrémes, tojáskrémes kiflit vagy kenyeret eszik.

2009. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!