Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám tegnap volt 7 hetes...

A babám tegnap volt 7 hetes és sajnos tápszeres. Most 3,5 kg . Amit kellene ennie egy etetéskor az 90-100 ml, de az én kislányom van úgy, hogy még 50 ml-t megeszik. Nem lesz ez baj?

Figyelt kérdés
De ha nem adok neki többet akkor sir.
2008. máj. 28. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Sztem nem baj, csak adj mellé neki valami folyadékot, kamilla vagy édesköményes babateát. Nehogy megfogja a pociját a tápszer. Székrekedése lehet a tápitól, mindig itasd is kicsit. Ha éhes, úgy is addigsír, míg nem kap eleget enni. Az enyém is volt hogy 6-8 hetesen akár 160-at is becsócsált, igyz anyatejet, de ha nem adtam eleget sírt. A súlya is tökéletes, ne aggódj. Nekem is azt mondta a doki, hogy sokat eszik és el fog hízni, de hagytam volna sírni? És nem hízott még el eddig, 4 hós múlt és nagyon kis takaros.

Boldog bébikézést.

2008. máj. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogy is! Hidd el ő sokkal jobban tudja mire van szüksége, mint bármelyik tankönyv4 Ráadásul ebben a korban változik az igény is, a szopizós babák i ilyenkor kezdenek többet enni! Ne aggódj, ha megfelelően készíted a tápszert nem tudod túletetni! Elhízni sem fog, baja sem lesz4 az éhzéstől viszont nyugtalan és sírós lehet.

de ebben a melegben az is könnyen lehet, hogy csak szomjas, adj neki egy kis teát hátha beéri azzal is!

Boldog babázást!

2008. máj. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondták, hogy a 7 hetes babámnak ne adjak 100ml-nél többet, de ez hülyeség. Ő tudja mennyire van szüksége, elég gyakran 130ml körül eszik, pedig minden etetést teával kezdünk (kb. 10-20ml között), hogy csökkentsük a tápszeradagot és lazítsuk a székletét. Abszolút nem sok, hogy 3,5 kg a babád! Mi három hete voltunk 3,9kg és egyáltalán nem duci a kislányom.
2008. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok.Akkor a Te babád is április 8-án született mint az enyém?
2008. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen április 8-án 12,30-kor.:)

2008. máj. 28. 08:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem irni, hogy sajnos nagyon nyugtalanul alszik, mert nagyon sokat forgolodik és nyög. Délután szinte semmit sem alszik és ha leviszem babakocsival ott sem marad el, mert fáj a hasa. Nem lehet, hogy a sok kajától?
2008. máj. 28. 08:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első vál. vagyok. Ha sok lenne visszabukná. Lehet hogy tápi baj van, nem jó neki. De az is ehet hogy sok a bubi, próbálj neki infacolt, vagy espumisant adni.Hátha segít.
2008. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a 3,5 kg egyáltalán nem sok!

Mi 4 hetesen voltunk 4410 gr-sak, igaz mi anyatejesek vagyunk. A bébi szerintem is tudja, hogy mennyi kaja kell neki. De jön a meleg, néha próbálkozz meg a teával is.

2008. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!