Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának adhatok...

6 hónapos babának adhatok tököt (cukkinit? ), kelkáposztát, paradicsomot? Hát husit kóstolhatunk már, esetleg csibemájat?

Figyelt kérdés
VAn saját termésű tökünk :) , paradicsomunk... és kaptam házi kakashúst, megfőztem, ledaráltam, lefagyasztottam a mellét. Mikor kóstolhatjuk. egyébként 4 hónapos korától hozzátáplálunk szépen lassan, nem sietek semmivel. Sajnos akkortól nem szopik...
2009. aug. 20. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A kelkáposztával vigyáznék, mert az nagyon felfujhatja, de a többivel semmi gond - ha lassanként próbálod öket bevezetni. (Az enyémek ilyenkor már majdnem mindent ettek,amit mi és nem volt eddig senmmi bajuk töle most már mnd a 4 felnött ember.
2009. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Nekem 15 hós a kislányom nekünk 1 éves kor után javasolták a paradicsomot, májat és kelkápit meg 10 hósan ajánlják. Persze ha 1 -1 falatkáról beszélünk akkor megkostóltathatod vele. Ahogy gondolod.

üdv.15 hós csajszi anyukája

2009. aug. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Adhatod nyugodtan,kivéve a kelkáposztát és "puffasztós társait":)Egyébként én megnéztem,h a bolti bébiételekbe milyen zöldségfélék mennyi idős kortól vannak és aszerint készítem/fogom készíteni a babómnak a főziket.Már 4hónapos bébiételekbe van cukkini,paradicsom stb.Bár mi még csak most(6hó)kezdtük a hozzátáplálást,mert még szopik és az a fő táplálékunk,de elfogadja az új ízeket,így lehet,hogy hamarosan kiváltjuk a déli szopit "ebédre":)
2009. aug. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A cukkini nagyon könnyen emészthető!
2009. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Remélem senki nem pontozza le a válaszokat!!!!!
2009. aug. 20. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tököt igen, paradicsomot mag és héj nélkül igen. Káposztát 8 hótól, husit 7 hótól, májat 10 hótól ettünk mi.
2009. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tököt adhatod, nagyon szokták szeretni a cukkinit, paradicsomot is héj és mag nélkül, ahogy már írták is, Husit is kóstolhattok már, májat is, de azt csak hetente max 1x szabad (bár én 2hetente szoktam csak), de a kelkáposztával még várnék, nagyon puffasztos, esetleg 2 hónap múlva!
2009. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!