Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem ártalmasak az instant...

Nem ártalmasak az instant teák? Adhatok 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Nagyon meleg van és nem állhatok meg mindenhol szoptatni, úgyhogy teát akarok adni neki, ha megszomjazna. Eddig összesen csak 3-4* ivott, de simán nem itta meg, csak ha egy teáskanál cukrot tettem bele, úgyhogy nem is erőltettem. Kaptam termékmintát instant teából / alma, málna stb. /, most ki akarom próbálni, de látom, hogy ebben is van cukor. Oda merjem adni neki?
2008. máj. 27. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodtan. Eltérőek a vélemények tudom, de én 1évig szoptattam a kisfiamat úgy hogy közben teázott is az első pillanatoktól. Ha nem egy étkezés helyett adod neki, akkor nem veszi el az étvágyát, nem fogja megunni a szopizást és nem kényelmesedik el. Ez tapasztalat, de minden baba más. Én inkább főztem neki a teát, de kicsit cukrozva kapta azt is. Az instant elég drága, és ugyanúgy édesített.
2008. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, ilyen melegben nyugodtan odaadhatod neki, az én fiam kb. négy hós korától kap teát, most hat és fél hós és semmi baja sincs tőle, de én nem úgy csinálom ahogy a dobozon írják mert úgy nagyon nagyon nagyon édes lesz sokkal kevesebbet teszek a poharába három dl vízhez kb. két teáskanálnyit.
2008. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Ha eldöntötted, hogy teát adsz, nyugodtan adhatod ezeket az instant teákat, mert nincs bennük színező anyag. De én is hígabban csináltam, mint a dobozon van, ha épp nem vizet ittak. Szerencsére ők elfogadták a vizet, és csak náthásan adtam nekik teát, meg akkor, ha nagyon meleg volt, mert az nem baj ha felmelegszik.
2008. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, add nyugodtan. Amúgy én ha főztem teát, abba is tettem cukrot, nem lesz attól semmi baja, sok baba nem issza meg máshogy. Egyszerűen nincs jó íze. Mostmár instant teát adok, mert az kevésbé macerás. A fiam 3 hónapos kora óta issza a hipp babateákat, nagyon szereti. Meg adhatsz gyümölcslevet is már, hiszen 5 hónapos.
2008. máj. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim is azt isszák. Mikor a lányomnál elkezdtem bevezetni akkor végigolvastam az összeset,hátha az egyik cukor nélkül van,de nincs,ne is keress :(

De mint többen írták úgy én is hígabbra csinálom.

A lányom kicsinek csak ilyet ivott, mostmár meg bármit, vizet is.

2008. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!