Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan takarítjátok a kisfiúk...

Hogyan takarítjátok a kisfiúk fütyijét? Milyen gyakran?

Figyelt kérdés
A tv-ben hol azt mondják, hogy egyéves korig nem szabad felhúzni a bőrt a fütyijén, hol pedig azt, hogyha nem húzod fel, akkor alágyűlik a váladék, és az gyulladáshoz, vagy mihez vezet. Ti mit csináltok? És ha felhúzzátok, mivel és milyen sűrűn takarítjátok?
2009. aug. 19. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a gyerekorvost. Nekem azt mondta ne nyúljak hozzá, ne húzogassam. Fürdetésnél megmosom, de még sosem húztam fel neki a bőrt.
2009. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A védőnőnk szerint kisebb arányban lesz későbbiekben probléma azoknál a kisfiúknál, akiknek húzgálták a fütyijét, mint akiknek nem. A doktornénink is épp a 7 hós vizsgálaton mondta, hogy már illene húzgálnunk.

Őszintén szólva én nagyon parázom tőle, apa nemkülönben. Kb. 7,5 hós korától próbálgatom minden fürdés után egy kicsit felhúzni úgy, hogy az egyik kezemmel (a hüvelyk és a mutató ujjal) oldalról (a lábai felől) megfogom, s a másik kezemmel (ugyanazon ujjakkal) pedig óvatosan visszahúzom, ameddig engedi (a zacsi felől, illetve átellenből). Hát... nekem úgy tűnik, eléggé le van tapadva neki, de bízom benne, hogy minden oké lesz.

A fürdővízen kívül mást nem használunk a tisztítására.

2009. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk tegnap nézte a doktornéni, hogy meddig lehet felhúzni 8 hónapos babánknak, és azt mondta minden nap fürdés után mi is csináljuk. Hát megmondom őszintén én is nagyon félek tőle. Azt mondta termelődik valami faggyú-láttam is fehér valami-azt ki kell onnan tisztítani, csak még nem jöttem rá mivel tudnám, ugyanis hozzáérni is alig merek!:-(
2009. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ja, erről még a gyerekorvosok is mást és mást mondanak, és mi legyünk az okosak. A mi gyerekorvosunk 3 hónapos korától azt mondta, hogy vissza kell húzogatni fürdéskor/fürdés után (amikor felpuhul a bőr), hát én nem csinálom, csak nagyon-nagyon ritkán.
2009. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én már 3hós korától huzogatom neki,nincs is vele semmi gond,fürdésnél mindig ez az utolsó mozdulat(addig amíg játszik kicsit felpuhul),könnyebb felhúzni,nekem már simán megy,én is féltem tőle,picit,de már rutinból megy,már lassan egy éves és simán lejön a bőr,szinte már az egész makk látszik:D.Ne féljetek tőle,finoman,nem erőltetni és nem lesz gond.Amúgy semmi különössel nem mosom,csak a habfürdővel:D

Üdv.11.5hós kis srác anyuja

2009. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen, olyan tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban
2009. aug. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!