Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves korig melyik időszakoto...

1 éves korig melyik időszakotok volt a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Mert jött a foga, vagy hasfájós volt, vagy elindult, ilyenekre gondolok. Megosztjátok?
2009. aug. 18. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

2. héttől a 12. hétig volt hasfájós, aztán nyugi fél éves koráig, akkor fogzás, de ez csak alkalomszerűen okozott gondot.

8 hó-tól 9-hóig a mászás és felállás miatt, kb 1 hónap volt, míg megszokta, hogy mit lehet és mit nem a lakásban (esés, szék magára rántása stb ) + mi is bababiztossá tettük a lakást.

Újabb nyugi, majd 12 hósan kezdődött a hiszti és a mindenre felmászás, most itt tartunk :)

2009. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az első három hónap a hasfájás miatt, mert azt nálunk folyamatos sikítós sírás kísérte. Nem gondoltam, h' ép ésszel kibírom. A fogzás ehhez képest kutyafüle volt eddig (1 éves - nyolc foga van), mert az csak néha fáj neki egy-két óráig komolyabban, és arra használ a fájdalomcsillapító. A következő napokban-hetekben várhatóan elindul önállóan, arra kíváncsi leszek, mert mindenki szerint nehéz időszak. A mászás, kapaszkodós menés, bútorokra felmászás mostanra nem gond, mert nagyon ügyes és óvatos. Nekem inkább felszabadító érzés volt, amikor képes lett az önálló helyváltoztatásra, mert tény, h' fél szemmel mindig figyelni kell, de így jobban el is foglalja magát. Eddig ennyi tapasztalatot gyűjtöttem:)
2009. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb a 9-11 hó Nagyon ragaszkodó és hisztis volt.Picinek nem volt hasfájós,evett és aludt.
2009. aug. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek nem az eleje? Ez meglepő. Az én kislányom az első 6 hétben folyton sírt, sehogy sem tudtam megnyugtatni. Kész idegroncs voltam már tőle. Ahhoz képest a fogzás, mászás ilyesmi kutya füle se volt.
2009. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első 4-5 hét, illetve a 7. hónaptól végig. 1 hónapos korától fél éves koráig mintha nem is lett volna gyerekünk, annyira kipihentek voltunk. De aztán "skynet öntudatára ébredt". :-))
2009. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden hónap :)))) Na azért nem első 1-2 hónap az alvás miatt napközbe nem sokat aludt este meg éjfélig kukorékolt. Bármit csin. nem aludt el előbb. Fogas időszakok főleg az első fognál nagyon kiakad a potméter. Mostanába meg rajtam lóg és jön mindenhova utánam és ha nem veszem fel hiszti, vagy éppen oda megy pl:járdáról le, csikkek felszedegetése, vagy felmászik ahova nem szabad! De ez már nem is annyira vészes.
2009. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
az eleje. nagyon hasfájos volt a fiam, nem bírtam megnyugtatni, a korházi 1 hetet végigsírtuk mindketten:( és rettenetesen szenvedtunk a szoptatással is, aztán jott a tápszeres kiegészítés, a kanalazás, azt hiszem, onnét fogva konnyebb, hogy 7 honapos kora ota a fiam csak kanállal evett, szinte percre pontos rendszerességgel...aludni a mai napig nem alszik jol, pedig már 17 honapos, szoval ezt nem számolom bele:)
2009. aug. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szeparációs időszak.nem tudok pisilni menni és semmit sem csinálhatok.ül a szoba közepén és üvölt, vagy a lábamba kapaszkodva állva egyensúlyozik a konyhakövön.Apa meg reklamálja a vacsorát.:(

mindegyik időszak nehéz, csak más miatt.:)

2009. aug. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is egyértelműen az első 1-2 hónap, a tejem nehezen indult be a fiam folyton ordított, ha túl sokat cicizett akkor azért mert fájt a hasa, ha túl keveset akkor meg azért mert nem lakott jól, a hajam téptem, azt hittem nem lehet ezt túlélni :)

De végül megszokta ezt a kinti világot és onnantól angyalka volt, tényleg fel se tünt h baba van a háznál, nyugodt, kiegyensúlyozott, kedves baba volt, fogait meg se éreztük, csak úgy kijöttek, mászni pedig akkor kezdett mikor már profin ment neki, így sose érte semmi baleset.

Imádtam azt a korszakot:) Most 22 hós a dackorszak kellős közepe, hát ez megint borzasztó nehéz :)

2009. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Valaki írta, hogy fura, ha valakinek nem az eleje a nehéz. Hát nekünk nem. Szerencsére egyáltalán nem volt hasfájós, nem volt egy nagy evő, (most sem az), de gondjaink sosem voltak. Most, 6és fél hónaposan viszont jönnek a felső fogai, és most sír is, amit aztán tényleg nem szokott, sokszor már nem tudok neki jót csinálni, szegényke csak szenved. Aztán nemsokára jön a bútoroknál felállok, és osonok körbe a lakásban időszak.

Biztos, hogy minden időszaknak megvan a nehézsége, szépsége, kíváncsi voltam, hogy aki túl van ezeken, egyáltalán utólag hogy értékeli. Nehéznek? Vidámnak? Épp hogy csak túléltüknek? De pár év múlva úgyis mindenki csak a szépre emlékezik!

Mindegyikőtöknek minden jót kívánok!

2009. aug. 19. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!