Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a tápszeres...

Miért van az, hogy a tápszeres babaáknál előbb el lehet kezdeni a hozzátáplálást (4 hó), mint az anyatejeseknél (6 hó)?

Figyelt kérdés
Legalábbis én mindenhol ezt olvasom. Értelemszerűen most nem arról beszélek hogy mikor célszerű, hanem hogy mikortól lehet....
2009. aug. 18. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ilyet "normális" helyen nem olvashatsz, max. néhány anyuka téves hiedelmein alapuló topicokban.... Ugyanis az egyszerűen nem igaz, hogy hamarabb el lehetne kezdeni, mivel az ő emésztőrendszerük is ugyanúgy 6 hónapos korára készül fel az új táplálék fogadására. Addig csak mérhetetlen károkat tesz benne a felelős anyukák által erőltetett korai hozzátáplálás.
2009. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a kóstoltatásra is vonatkozik?

Pl egy falat csak hogy megismerje az ízét.


Én pl a 3 hós babámmal megnyalattam az almát, (nem ette meg, csak a nyelvével érintette), és mosolygott.Szeretném én is kivárni a 6 hónapot (tápszeres a babám sajnos), de mi lesz majd ha akkor is csak fintorogni fog, mert el sem tudja képzelni, hogy más íz is létezik a tápszerízen kívül???

2009. aug. 18. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de azt olvastam valahol, hogy a tápszertől valamennyire erősebb lesz a baba emésztőrendszere. Egyébként mérhetetlen károkat biztos nem okoz a babáknak, hogy előbb kezdenek el a tej/tápszer mellett mást is enni, mert én is úgy nőttem fel, hogy korán (3 hónapos kortól) kaptam előbb gyümölcslevet, majd mást is. Az emésztésemmel soha semmi bajom nem volt, pedig már 32 éves elmúltam. Ez persze nem azt jelenti, hogy pártolom ezt a dolgot... Sok hülyeséget csináltak anyáink/nagyanyáink, ami nem követendő. Minden olvasott/hallott dolgot át kell ereszteni maga az anyuka józan észének szűrőin és azt tenni, amiről meg vagy győződve, hogy jó. Szerintem el LEHET kezdeni az anyatejes babáknál is a hozzátáplálást 6 hó előtt is, de ismátlem, ez magánvélemény.
2009. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na már megint egy fanatikus (első válaszoló). Képzeld, Engem már 3 hónapos koromban főzelékkel etettek, most 31 éves vagyok, és olyan mérhetetlen károkat okozott ez az emésztőrendszeremben, hogy mindent bevesz a gyomrom, életemben még egy gyomorrontásom sem volt, soha nem voltak emésztőrendszeri problémáim, és nem vagyok válogatós. Az Én kislányom 5 hónapos kora óta eszik gyümiket és főziket, és semmi baja, sőt! Kicsattan az egészségtől, és Ő sem finnyás, mindent megeszik a mai napig. Szóval, a bébiételeket sem poénból csinálják 4 hós kortól, hanem azért, mert lehet adni. Amúgy, valóban nehezebb étek a tápszer, mint az anyatej, ezért jellemzőbb a hasfájás a tápszeres babáknál, de nem azért ajánlják a hozzátápit tápszereseknél, mert edzettebb a gyomruk a tápi miatt, hanem azért szimplán, hogy hamarabb kiváltódjon a tápszer rendes kajával. Mert ugye a tápszer csak anyatejpótlék, és ha az már nincs, vagy nem is volt, akkor jobb, ha inkább mihamarabb rendes ételt eszik a baba.
2009. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!