Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetes lesz a kisfiam, de...

11 hetes lesz a kisfiam, de nem voltunk semmilyen csípőszűrésen. Az baj?

Figyelt kérdés
Voltunk párszor a gyerekorvosnál, lemérte súlyát, testhosszát, meghallgatta a mellkasánál, meg a hátánál sztetoszkóppal a dolgokat, de nem utalt be sehova máshova vizsgálatra. Vagy lehet, hogy közben megnézte a csípőjét is a babámnak, de úgy gondolta nincs ok aggodalomra?
2009. aug. 18. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A csípőszűrés spéci vizsgálat, pelus nélkül alaposan megtekergetik a baba lábacskáit, megnézik a gerincét. Nem hiszem, hogy ezt észrevétlenül meg tudta volna tenni a gyerekorvos. Nálunk mindenkit spéci helyre küldenek, nem a gyerekorvos, hanem szakorvos vizsgálja a babákat.
2009. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Biztosan megnézte a csípőjét is.Fektesd hasra a picurt,nyújtsd ki a lábait.Ha a combhajlatoknál a ráncok kb.egy szintben vannak,akkor minden rendben.
2009. aug. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csak azért gondoltam, hogy észrevétlenül meg tudta vizsgálni, mert ilyenkor engem a védőnőnk mindig szóval tart, kérdez ezt azt, és igyekszem arra reagálni. Nem néztem a dokit.

Ráadásul elment szabira, így a két hónapos oltást is majd' 3 hónaposan fogjuk megkapni.


Köszi a válaszokat. Ha felébredt a Manó, megnézem a lábacskáit.

2009. aug. 18. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem mindig megnézte a dokinő a kisfiam csípőjét,és be is lett írva a kis könyvbe,hogy kötöttek a csípők. Ezt ő úgy csinálta,hogy a hátán feküdt a gyerek és a dokinéni szétnyitotta a kisfiam lábát és egy kicsit lenyomta. Kb.4 hónapos volt mikorra időpontot kaptunk a csípőszűrésre. Kérdezz rá,mert 3-4 hónapos kora körül szakorvosnak meg kell néznie!
2009. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi 1 hónaposan voltunk ortopédián, 2 hetesen csípőultrahangon, kaptunk beutalót a gyermekorvosunktól. Most megyünk 3 hónaposan kontrollra az ortopédiára.

2009. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha így visszagondolok, volt olyan, hogy a hátára fektette és szétnyitotta a lábacskáit. Viszont nem mondott semmit. Sőt, a kis könyvbe sem írt. A védőnő írt csak bele, hogy mekkora volt 6 hetesen és, hogy mikor menjünk az oltásra.

Na majd jól rákérdezek, ha megyünk a jövőhéten.

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 18. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!