Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig csak várok. Hogyan...

Még mindig csak várok. Hogyan segitsem lányom? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy évet betöltötte, és nem áll fel magátol és nem is megy. Igen későn 11hósan kezdett kúszni- az megy nagyon- körbejárja a lakást. De magátol nem áll fel- ha probálkozik mikor ott vagyok- picit huzza magát és utána "vonyit" hogy én segitsek felállitani pl kiságy mellett- igy picit áll és utána ülve játszik tovább...Magátol felül bárhol, néha térdel négykézláb mikor nyul vmiért...

A dokinéni 12hos státuszon annyit mondott, hogy 2honap szorás még belefér, h felálljon (14hoig)....de olyan nehéz várakozni. Mivel segithetném?


2009. aug. 18. 07:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én kisfiam is 11-hónaposan kezdett el mászni,addig nem csinált semmit csak ült.Nekem a doki azt mondta nyugodjak meg nincs semmi baja,nem egyformán fejlődnek és hogy nagy baba ők még később csinálnak mindent.Mikor betöltötte az 1-évet akor állt fel egyedül.Most 17-hós és beszél mond mindent már.Szóval nyugi,ha a doki nem sürget akkor biztos nincs semmi baj.
2009. aug. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

Belefér a szórás, jól mondta az orvos. Ha mégis nyugtalan vagy, akkor nézesd meg gyógytornásszal (mindegy milyennel, a dévényes a bőrt is le fogja húzni rólatok...) .

A gytornász sem fogja egyébként állítani, járatni az egy éves babát, ha mégis, akkor kérd meg, hogy kapja elő a diplomáját :)

2009. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógytornász vagyok, igaz, nem Dévényes. Azt javaslom, mindenképp mutasd meg gyógytornász kollégának a babádat, nem muszáj Dévényesnek lennie, de mindenképpen legyen tapasztalata gyerekekkel. Ha kapsz egy szakvéleményt gyógytornásztól is, nem csak gyerekorvostól, szerintem megnyugodhatsz. Így látatlanban szerintem egyébként nem kell aggódnod, nincs elkésve a babád. Persze egy alapos vizsgálat nem árt. Ja, és az én lányom is 10 hónaposan állt fel, és 15 hónaposan indult el magától....
2009. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

www.deveny.hu

itt megtalálod a gyógytornászok listáját, és kiválaszthatod azt, amelyik hozzátok legközelebb rendel

2009. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma nyertünk éppen egy teljeskörű készségfelmérőt, teljesen ingyen mehetünk, csak időpontot kell egyeztetni:))

Igy el fogunk menni, és legalább megnyugszom én is...

2009. aug. 20. 11:05
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem dévényeshez vinném, az ő kezelésük beteg, sérült gyerekeknek szól. Most nagyon divat lett, nagyon felkapott, mintha a gyerekek mozgását csak ezzel a módszerrel lehetne fejleszteni. Korábban az oxigényhiányos, valódi hypo- vagy hypertoniás gyerkeket kezelték az egyébként szerintem a szuper jó és hatékony módszerrel, de ma már mindenből üzlet lesz... hát ebből is :(
2009. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én sem várnék...egy ismerősömnél is ez volt,h a baba 1 évesen még nem mászott,nem is igen állt fel magától.A doki azt mondta,h ó,semmi gond,ráér.Én tanácsoltam,h vigyék el,mert sztem nem teljesen jó,h ez így van.Érdekes módon 2! alkalom után a baba mászott,most 14 hós(tehát nem régi a történet)és már megy,ha fogják a két kezét.Egyszerűen a vállánál voltak letapadva az izmok,és ezt a masszírozással fellazították(tehát semmi komoly)Szval igenis el KELL vinni mihamarabb.
2009. aug. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok.Ők is Dévény féle módszert alkalmazó gyógytornászhoz mentek.Az nem igaz,h csak a sérült gyerekeknek való!Minden olyan gyereknek jót tesz,akinek valamiért szüksége van rá.
2009. aug. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
64%
Persze, jó pénzért bárkinek bármit...
2009. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak(az előtted író vagyok)egy fillérjükbe SE került(az SZTK-ban van a gyógytornász,aki a Dévény módszerrel dolgozik(és kifejezetten babákra és gyerekekre szakosodott)),mindkét alkalommal INGYEN masszírozták meg a kicsit,és megtanították anyukának,h hogyan csinálja otthon.Ha pedig esetleg kiderül,h vmi gond van,nem hiszem,h sajnálnád rá a pénzt(a Dévényesektől,és más szakembertől sem).
2009. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!