Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig csak várok. Hogyan...

Még mindig csak várok. Hogyan segitsem lányom? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Egy évet betöltötte, és nem áll fel magátol és nem is megy. Igen későn 11hósan kezdett kúszni- az megy nagyon- körbejárja a lakást. De magátol nem áll fel- ha probálkozik mikor ott vagyok- picit huzza magát és utána "vonyit" hogy én segitsek felállitani pl kiságy mellett- igy picit áll és utána ülve játszik tovább...Magátol felül bárhol, néha térdel négykézláb mikor nyul vmiért...

A dokinéni 12hos státuszon annyit mondott, hogy 2honap szorás még belefér, h felálljon (14hoig)....de olyan nehéz várakozni. Mivel segithetném?


2009. aug. 18. 07:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Azt semmiképpen ne tedd,hogy segítesz neki felállni,mert akkor nem fogja megpróbálni egyedül.Csak azt tudja egy kisgyerek,amit egyedül tanul meg.Ha a doktor szerint nincs baja,akkor ne idegeskedj.Van olyan baba,aki későn áll fel.
2009. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Hagyjad sokat nagyon kevés ruhában mozogni (mert ha sok réteg van rajta, az neheziti a mozgást) és ne segitsél neki - egyedül kell enki rájönni, hogy mit hogy csináljon. (A gyereket nem kell tanitani semmilyen mozgásra, magától kezd ülni, mászni, felállni, járni, ha segited, akkor csak kárositod a természetes mozgássort és egyre rosszabb lesz - nem lehet, hogy már eddig is megzavartad az egyedi tempóját segitséggel?)
2009. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A dokinéni mondta ezt is, hogy néha álljon kis ágy mellett kapaszkodva- ezért állitom fel. De nem tart sokáig, pár mp-re hagyom és utána ül tovább.
2009. aug. 18. 07:49
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy megzavartam, mert igaz olvastam itt, hogyan segitenek mászni meg miegymás, de lányomon nem alkalmaztam semmit. 9hotol a fenekén tologássza magát igy haladt ide-oda, aztán 11hosan 1ik naprol a másikra elkezdett kuszni, abbol is felülni.
2009. aug. 18. 07:52
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Először is ne aggódj. Úgy, ahogy egyik napról a másikra elkezdett kúszni-mászni, illetve ülni, úgy el fog kezdeni állni is és járni is. Ne sürgesd, mert az valóban nem jó. Ha csak pár mp-ig tud állni, utána leül, az azt mutatja, hogy még nem érett rá. Az én lányom is kb. 1 éves kora körül kezdett felállni, most lesz 15 hónapos, de csak 5-6 lépéseket tesz meg egyedül. Még fél, még biztonságot ad neki, ha fogjuk vagy a bútorokba kapaszkodik. Igaz, mi már próbáljuk úgy figyelemmel kísérni, hogy ne lássa, ott vagyunk mögötte, mert akkor egyből a kezét nyújtja. 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, h megint le fogtok pontozni, de, igenis meg kellene mutatnod gyógytornásznak.

Én is azt tettem, sokszor leírtam már itt is. Dévény tornára is jártunk, és 2 hónap alatt megtanult mindent a gyerekem. 8 hósan nem mászott, épp csak forgott, pénteken múlt egy éves, és kapaszkodva jár, feltérdel, egyedül ül, és amit két napja kezdett, h állásból leguggol, még kapaszkodva ugyan, de ennek is nagyon örülök:)

A játszótéren egyedül felmegy a létrán, a csúszdához:)

Szóval újból leírom, az, h a fenekén csúszkál, nem egészséges, meg kellene tanítani a rendes mozgásfajtákra. Nagyon klassz feladatokat ad itthonra a gyógytornász, én is naponta 5-ször játszottam azokat a feladatokat vele. És jókat nevettünk, együtt csináltuk, én is vele, és nagyon boldog, ha valami sikerül végre.

Gyógytornászt bármelyik kórházban találsz, Dévényist meg a neten, de védőnőt is kérdezd, biztos, h segít. A mi Dévény gyógytornászunk, idén diplomázott, hetente egyszer vittük, és csodálatos eredményt értek el együtt.

2009. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, de köszönök minden hozzászolást....egy ismerőtől van már Dévény tornáshoz telefonszámunk, kb 2 honapja megvan már...de dokinéni várat, én meg csak örlődöm- pontosan ilyen szines válaszokat vártam....

én is dilemmázom nap mint nap. fel segitsem állni? mert huzza magát a kezembe kapaszkodva, és vigyorog állva a lányom, aztán mikor meddig álldogál kapaszkodva, fél perc is lehet... vmikor ki is fesziti a lábát és nem akar még leülni...de épp az irt komment is, hogy ez álltatás...(de ugye doki is mondta...???)

hol a legkönnyebb neki felállni, mi mellé tegyem????


komolyan idiotának érzem magam néha, de marad a várakozás


Ja és hagyjam a maga modján fejlődni, de ha a fenekén tolja magát azt ne?? de mit tehetnék...néha ugy elkeseredek...sose fog járni a drága, vagyis olyan távolinak tűnik. Persze ilyenkor mki jön azzal a szöveggel, hogy addig örüljek és.....de imádom és nem bánom én ha egész nap figyelni kell mert hopp feláll és...

2009. aug. 18. 10:31
 8/21 A kérdező kommentje:
Várom még a válaszokat! vagy esetleg későn elindulo babák anyujának válaszát?!
2009. aug. 18. 10:35
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre "tanítgattam" a kisfiamat. Minden mozgás szép sorban meg is van. Most 8 hós, bútorokba kapaszkodva oldalazik. Tanítsd csak, a természetben is minden élőlény tanítja a kicsinyét! (ja, a doki szerint is nyugodtan lehet tanítani, és rendben vannak a csontjai is, nem ferdék, nem görbék. :) )
2009. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a Dévény módszert javasló.

Nem értek egyet azzal, h várjunk, és majd történik valami. Engem a gyerekorvos is lelegyintett, h hagyjam, majd ha kész lesz rá, csinálja. Milyen gondolkozás az ilyen, főleg gyerekorvostól, ha nem indul el mászni egy évesen se, hagyjam, várjak, majd lesz valami?

Figyu, van Dévényis telszámom, írj privit, és megírom a számát, mondjuk ez Sülysáp, de mivel ugye most végzett, biztos, h tud adni közelebbit is hozzátok, bár nem tudom, h hol laktok. A házához mentünk, nem fejlesztő csoportba. 4000 Ft egy óra, és mondom, a 2. alkalom után megindult a mászásban.

A fenekén csúszni ne hagyd. Az a biológiai alapja ennek a fejlődésnek, h amit az ősember évmilliók alatt véghezvitt fejlődést, kiegyenesedést, az a csecsemő végigcsinálja. Ha a gyerek ennyi idősen nem teszi a dolgát, akkor ott bajok vannak. Előfordulhat, h megindul magától, aztán kiderül, h lábujjhegyen pipiskedik, netalántán lúdtalpas lesz. Ezekre a mozgásokra szüksége van a központi idegrendszernek. Nem vagytok lemaradva, simán behozható, ha elviszed, meglátod, h milyen gyorsan beletanul. Az én fiam olyan szabályosan csinálja az összes mozgást, öröm nézni.

Nem muszáj rám hallgatni, de én szerintem nem ártasz vele a gyereknek...

Amúgy pedagógus vagyok, és sajátos nevelési igényű gyermekekkel foglalkozom. Szóval nem csak a levegőbe beszélek, tanultam ezekről, bár ugye a szakterületem nem a gyógytorna. A gyerekemről mindig azt mondták, h lusta, pedig olyan kötött volt az izma, le volt tapadva, h nem is tudta volna magától megtanulni ezeket a dolgokat. Egyébként voltunk ilyen szűrésen, voltunk gyermekneurológián, és sosem találtak semmit. Még az sem tűnt fel egy orvosnak sem, h pl a kapaszkodó reflex megmaradt a talpacskájában.

Ennyit erről, én rengeteget sírtam, és tudom, h nehéz rászánni magad, h lépj, de utána hidd el, hatalmas öröm lesz látni ahogy igyekszik, és ahogy örül!:)

Írj privit.:)

2009. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!